Autokary Sindbad bezpiecznym środkiem transportu w czasach pandemii

Daimler Buses oferuje obecnie w autokarach turystycznych standardowe wysokowydajne filtry cząstek z funkcją antywirusową.
Wysokowydajny filtr cząstek z funkcją antywirusową - media.daimler.com

Czy wiedzieliście, że autokary marki Setra i Mercedes, którymi na co dzień obsługiwane są  połączenia linii SINDBAD są wyposażone w nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji, zapewniające pełną wymianę powietrza wewnątrz pojazdu średnio co dwie minuty?

Firma Daimler z markami Mercedes-Benz i Setra już od lat są wzorem do naśladowania w zakresie bezpieczeństwa, również podczas pandemii COVID-19. Standardowo montowane w autokarach systemy klimatyzacji chronią przed ryzykiem infekcji, zapewniając szybką wymianę powietrza na pokładzie. Nowością są również standardowe wysokowydajne filtry cząstek stałych o właściwościach antywirusowych, jak również drzwi ochronne dla kierowców i sterowane czujnikami dozowniki środków dezynfekujących.

Dla porównania: w pomieszczeniach mieszkalnych wymiana powietrza wymagana jest co najmniej raz na dwie godziny, a w biurach co najmniej raz na godzinę. W samochodach osobowych i busach do 9 miejsc nie ma systemu odprowadzania zużytego powietrza, montowane są jedynie systemy nawiewu.

 


Bezpieczne podróże autokarami linii SINDBAD


Sindbad realizuje przewozy autokarami marki Setra i Mercedes, które są wyposażone w nowoczesne i szybkie systemy klimatyzacji i wentylacji. Dzięki temu możliwa jest wymiana powietrza wewnątrz pojazdu średnio co dwie minuty. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów przewoźnik stosuje nowoczesne technologie klimatyzacji i wentylacji oraz zapewnia, że autokary są najbezpieczniejszym środkiem transportu w dzisiejszych czasach.

Sindbad
Infografika: SINDBAD

Oprócz tego zostały zastosowane efektywne i wydajne filtry cząstek stałych o działaniu antywirusowym. Dla lepszego zobrazowania warto wiedzieć, że w lokalach mieszkalnych wymiana powietrza wymagana jest minimum raz na dwie godziny, a w biurach minimum raz na godzinę. Natomiast samochody oraz busy do 9 miejsc wyposażone są jedynie w systemy nawiewu bez możliwości odprowadzenia zużytego powietrza.

 

Co oferują najnowsze autokary SETRA

  • świeże powietrze co dwie minuty - znacznie częściej niż w domu i biurze
  • standardowy wysokowydajny filtr cząstek stałych z funkcją antywirusową
  • możliwość zainstalowania drzwi chroniących kierowcę również w autokarach turystycznych Mercedes-Benz i Setra
  • dozowniki środków dezynfekujących do ochrony pasażerów przed zarazkami
 

Wyszukaj i kup bilet linii SINDBADDozownik płynów w autokarach SETRA
Dozownik płynów w autokarach SETRA - media.daimler.com
https://media.daimler.com
Wysokowydajny filtr cząstek z funkcją antywirusową - https://media.daimler.com

Zobacz także stronę Jak kupić bilet na Sindbada

Artykuł opracowany na podstawie: https://media.daimler.com i Sindbad.pl