Co warto zobaczyć w Edynburgu

Zamek w Edynburgu
Zamek w Edynburgu - Shutterstock

Edynburg to średniowieczne miasto pełne atrakcji, gdzie w jednym miejscu znajdziesz bogatą historię, góry i morze. Edynburg to miasto tętniące także dobrą zabawą. Określane jest jako miasto festiwali i teatru.
Stolica Szkocji oferuje różne atrakcje i rozrywki. To półmilionowe miasto portowe dzieli się na dwie główne dzielnice: Stare Miasto i Nowe Miasto. W sercu Edynburga, na szczycie skalistego wzgórza, znajduje się jeden z najpotężniejszych zamków Wielkiej Brytanii.
Co roku w sierpniu odbywa się Edinburgh Festival, który rozpoczyna cały cykl pomniejszych festiwali: filmowych, muzycznych, wojskowych oraz innych. Jest nawet Polish Film Festival, odbywający się późną jesienią. Nie można zapominać o walorach przyrodniczych Edynburga. Warto więc wybrać się na objazdową wycieczkę, którą można łatwo zorganizować w naszym serwisie.


Polecane atrakcje Edynburga


 

Edynburg: Zamek w Edynburgu, Royal Britannia i Pałac Holyrood na jednym bilecie - Zamek w Edynburgu jest jedną z najstarszych i najpotężniejszych fortec w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w centrum miasta na szczycie skalistego wzniesienia i góruje nad stolicą Szkocji.

Jest to siedziba najstarszych brytyjskich klejnotów koronnych oraz Narodowego Muzeum Wojny. Pałac Holyrood położony jest na   wzniesieniu, na wschodnim końcu Royal Mile, która między innymi prowadzi do zamku. Kolejną atrakcją Szkocji jest jacht Britannia. Znajduje się w dzielnicy Edynburga Leith, gdzie również dostaniesz się autobusem. Jest to dawny statek królowej Elżbiety II.

 

The Scotch Whisky Experience
The Scotch Whisky Experience - Shutterstock

Edynburg - The Scotch Whisky Experience - zwiedzanie z degustacją - Idealna opcja dla smakoszy złotego trunku - podróż do świata whisky w sercu Edynburga.

Dowiesz się wielu szczegółów na temat produkcji szkockiej whisky podczas przejażdżki beczką oraz skosztujesz kieliszka tego wyśmienitego trunku.

Ponadto otrzymasz specjalnie zaprojektowaną szklankę do whisky i zobaczysz największą na świecie kolekcję szkockiej whisky.

Najlepsi przewodnicy przedstawią Ci historią oraz procesem produkcji, a także pomogą Ci wybrać idealną whisky dla Ciebie. Zobacz największą na świecie kolekcję szkockiej whisky - znajduje się w niej 3500 pojedynczych butelek. Kiedy wybierzesz już jedną z 6 różnych rodzajów whisky, możesz napawać się niesamowitymi widokami na Edynburg z galerii McIntyre — idealne zakończenie niezwykłego szkockiego doświadczenia.

Edynburg: świat Harry'ego Pottera - wycieczka z przewodnikiem - Idealna opcja dla fanów wszystkich tomów książek opisujących przygody Harrego Pottera. Jest to wyjątkowa wycieczka tematyczna z Harrym Potterem po Edynburgu. Zobaczysz miasto, w którym autorka kultowych książek, J.K. Rowling, znalazła inspirację dla zobrazowania Hogwartu oraz bohaterów sagi. Można zobaczyć miejsce, w którym pisarka tworzyła swoje dzieła.

Przetestuj poziom swojej wiedzy o Harrym Potterze podczas quizu audiowizualnego i zdobądź ważne punkty dla swojego domu. Sprawdź, który dom przypisała Ci tiara przydziału i przekonaj się, czy jesteś czarodziejem czystej krwi, półkrwi, mugolem, mugolakiem czy też charłakiem. Odwiedź słynny grób Toma Riddle'a na cmentarzu Greyfriars Kirkyard i zobacz odciski dłoni J.K. Rowling znajdujące się naprzeciwko City Chambers. Wszystkie te atrakcje zobaczysz w trakcie 2-godzinnej magicznej wycieczki.

 

Urquart Castle - Szkocja
Urquart-Castle - Shutterstock

Edynburg - wycieczka całodniowa: Loch Ness, Glen Coe i Highlands Podczas pobytu w Edynburgu można wybrać się na wycieczkę poza miasto.

Highlands to górzysty rejon północnej Szkocji. Glen Coe jest jednym z piękniejszych miejsc w Szkocji. Ten zielony, pofałdowany wąwóz, zwany też „doliną łez”, w 1692 roku był świadkiem rzezi MacDonaldów.

Podczas wycieczki zobaczysz najwyższy szczyt w Wielkiej Brytanii – Ben Nevis – którego wysokość to 1344 metry. Pojedź jeszcze dalej do kanału Kaledońskiego w Inverness. Podziwiaj uroczą wioskę Fort Augustus i jezioro Loch Ness, jadąc wybrzeżem do zamku Urquhart.

Loch Ness to prawdopodobnie najbardziej znane miejsce w Szkocji. Słodkowodne jezioro jest niezwykle głębokie i słynie ze swojego potwora – Nessie. To otoczone przez wzgórza miejsce jest cudem natury. Znajdują się tu ruiny zamku Urquhart. Ostatnim etapem wycieczki jest wiktoriańskie miasto Pitlochry, gdzie będziesz mieć szansę na podziwianie wielu budynków z tej epoki. Wycieczkę zakończysz w Edynburgu.


Wybieram podróż do Edynburga:

Autokary do Edynburga   Tanie loty do Edynburga