Co warto zobaczyć w Kolonii

Katedra w Kolonii
Katedra w Kolonii - Shutterstock
Niemiecka Kolonia to warte odwiedzenia miasto, założone przez Rzymian. Jej najważniejszą wizytówką jest znana na całym świecie gotycka Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Jest ona jednym z najważniejszych historycznych ośrodków kultu religijnego w Europie.
Licząca nieco ponad milion mieszkańców Kolonia położona jest w Nadrenii Północnej-Westfalii, nad rzeką Ren, na zachodzie Niemiec.
Jest to czwarte co do wielkości miasto tego państwa. Lokalną gospodarkę napędzają firmy motoryzacyjne, odzieżowe, kosmetyczne i transportowe, jak również banki.
Oprócz Katedry i Starego Miasta, znajdują się tu także inne obiekty gotyckie, jak również barokowe oraz romańskie. Warto odwiedzić Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud, będące jednym z największych muzeów w Niemczech. Miłośnicy słodyczy mogą wybrać się do muzeum czekolady. W Kolonii znajduje się najwięcej browarów. Stare Miasto - Altstadt jest miejscem, gdzie, znajdziemy liczne knajpki i restauracje. Wybierz atrakcje dla siebie i przyjeżdżaj!

Polecane atrakcje w Kolonii


Kölsch
Kölsch, Flickr

Kolonia: Zwiedzanie czterech browarów w Kolonii - poznaj sekrety Kölsch Weź udział w niezapomnianej wycieczce po słynnych browarach w Kolonii.

Spróbuj kilku rodzajów piwa i likieru ziołowego oraz wybierz to, które smakuje Tobie najbardziej. Chmiel i słód, dwa składniki, które pozwalają na uzyskanie wyjątkowego i niepowtarzalnego piwa Kölsch.

Ta wycieczka to idealne wyjście dla smakoszy piwa, ponieważ, żeby poznać ten trunek musisz go skosztować. Szykuj się na rundkę po browarach w miłym towarzystwie.

Kölsch to ulubiony napój mieszkańców Kolonii, znany jest ze swojego wyjątkowego smaku! W czasie Konwencji w Kölsch w 1986 roku, został dokładnie zdefiniowany. Określono czym jest, w jaki sposób jest tworzony oraz w jaki sposób jest podawany. Ostatnio Kölsch zostało opatentowane w Europie jako specjalność regionalna. Podczas wycieczki zwiedzisz 4 browary, spróbujesz ich wyrobów i nauczysz się odróżniać Kölsch od Alt.

Każdy z uczestników otrzyma broszurę z historią 4 browarów oraz anegdotami na ich temat. W ten sposób będziesz mógł przypomnieć sobie później wycieczkę ze wszystkimi szczegółami. Odwiedzisz następujące browary: Browar Früh am Dom (zwiedzisz budynek od piwnic po ostatnie piętro), Browar Peters lub Gilden w Sims, Gaffel Haus na Starym Rynku oraz Bierhaus w Salzglass. Kolejność zwiedzania jest dowolna, decydują o niej uczestnicy.


Kolonia: wstęp do Muzeum Czekolady - wejście bez kolejki. Poznaj historię czekolady i dowiedz się, w jaki sposób była używana 5000 lat temu przez Azteków i Majów oraz kiedy po raz pierwszy pojawiła się w Europie. Muzeum Czekolady mieści się na Starym Mieście w Kolonii, na półwyspie portowym Rheinau, otoczonym rzeką. Bezpośrednio przed nim znajduje się wieża Malakoff, dzięki której łatwo znaleźć muzeum. Znajdują się w nim eksponaty, które przedstawiają 5000 lat historii czekolady i ukazują pochodzenie, kulturę i rozwój czekolady przez wieki. Muzeum przedstawia prekolumbijskie, azteckie oraz majskie sposoby korzystania z czekolady w czasach, gdy kakao było napojem bogów. Kakao podróżowało z Ameryki do Europy, gdzie stało się dostępne tylko dla bogaczy. Muzeum Czekolady w Kolonii pokazuje, jak ta słodka przekąska stała się pokusą oraz jak media zaczęły udostępniać informacje o czekoladzie.


Kolonia: Zwiedzanie miasta i degustacja regionalnego piwa KölschPrzy okazji pobytu w Kolonii ciekawą opcją jest wybór pieszej wycieczki z wizytą w browarze i degustacją piwa. Miasto położone jest nad Renem. Przewodnik opowie Ci interesujące fakty na temat kultury, tradycji i historii starożytnej Kolonii. Odwiedzisz browar i skosztujesz regionalnego piwa Kösch bądź napoju bezalkoholowego.

Spacer obejmuje uliczki Starego Miasta, gdzie dowiesz się ciekawostek na temat jego dziejów, które sięgają tysięcy lat. Poznasz historię architektury miasta, w tym katedry Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) czy ratusza. Dowiesz się także o słynnej, karnawałowej kulturze Kolonii.


Wybieram podróż do Kolonii:

Autokary do Kolonii   Tanie loty do Kolonii   Wycieczki i wczasy
Booking.com