Co warto zobaczyć w Paryżu

Wieża Eiffla
Wieża Eiffla - Shutterstock

Paryż to miasto symboli. Niewiele innych metropolii posiada tak wiele budynków i miejsc utożsamianych z różnymi aspektami współczesności. Wieża Eiffela. Katedra Notre-Dame. Łuk Triumfalny. Sorbona. Moulin Rouge. Pola Elizejskie. Luwr. Katakumby. Pałac wersalski. Cmentarz Pere Lachaise. Montparnasse. Centrum George'a Pompidou.
To tylko niektóre z miejsc funkcjonujących w zbiorowej świadomości jako reprezentacje cywilizacyjnego dorobku Europy. Paryż jest ich pełen. Paryż obfituje w miejsca związane ze sztuką, nauką, filozofią oraz walką o lepszy byt.
Znajdują się tu jednocześnie nowoczesne hotele, biurowce czy centra handlowe. Ze względu na zróżnicowanie Paryż jest miastem dla każdego, także dla rodzin. Po wizycie w muzeum czy zabytkowej katedrze dzieci będą doskonale bawić się w Disneylandzie czy Parku Asteriksa. W Paryżu zawsze jest coś ciekawego do zrobienia. Poniżej opis kilku ciekawszych atrakcji do wyboru.

 


Polecane atrakcje w Paryżu


Łuk Triumfalny w Paryżu
Łuk Triumfalny w Paryżu  - Shutterstock

Paryż - Łuk Triumfalny + wejście na taras widokowy - Łuk Triumfalny to neoklasyczna interpretacja stylu starożytnego rzymskiego łuku triumfalnego. Obok wieży Eiffla i katedry Notre Dame jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli Paryża. Upamiętnia wielkie zwycięstwa armii napoleońskiej. Ma 50 metrów wysokości, ale widok ze szczytu jest wart wędrówki. Zobaczysz z niego tuziny paryskich alei promieniujących od łuku w kierunku Miasta Światła. Widać stąd całe Pola Elizejskie, Wieżę Eiffla, dzielnicę La Defense i najbliższą okolicę Łuku. Bilet z opcją bez kolejki pozwala na wygodniejsze zwiedzenie atrakcji. Pod Łukiem znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, upamiętniający ofiary I wojny Światowej.

Paryż - Pałac Wersalski - bilet - Wersal przywołuje wyobrażenia o wielkim pałacu i rozległych krajobrazowych ogrodach. Ale czy wiesz, że jest też trzecia część? Dzięki biletowi wstępu na cały obszar będziesz mógł zwiedzić Hameau de la Reine, prywatny kompleks Marii Antoniny. Pałac jest odwiedzany przez ponad 7 milionów zwiedzających rocznie i jest trzecią największą atrakcją turystyczną Francji. Znajduje się w nim 700 pomieszczeń, z których 120 udostępnia się publiczności.

Pałac wersalski służył za wzór dla architektów projektujących rezydencje królewskie w innych krajach. Spaceruj po prywatnym kompleksie Marie Antoinette, rustykalnym Queens Hamlet wzorowanym na prawdziwej francuskiej wiosce. Przebij się przez ogrody krajobrazowe, oszałamiającą Salę Lusterek, Operę Królewską oraz Petit i Grand Trianon. Podziwiaj francuską sztukę i meble w stylu barokowym i rokokowym. Sprawdź wiele skrzyń autorstwa André Charles Boulle.

Paryż - Kabaret „Féerie” w Moulin Rouge - Bilet wstępu - Wybierz się na jedno z najsłynniejszych widowisk na świecie – kabaret „Féerie” w Moulin Rouge autorstwa Doris Haug i Ruggero Angelettiego z choreografią Billa Goodsona. Podziwiaj zespół 100 artystów, w tym 60 tancerek grupy Doris Girls, występujących w ekstrawaganckich kostiumach wykonanych z piór, kryształów i cekinów. Zostały one zaprojektowane przez Corrado Collabucciego i ręcznie wykonane w najsłynniejszych pracowniach Paryża. Uzupełnieniem kostiumów są bogate dekoracje sceny wykonania Gaetano Castellego oraz olbrzymie akwarium. Posłuchaj muzyki autorstwa Pierre’a Porte’a w wykonaniu 80 muzyków i 60 chórzystów. Podczas przedstawienia tę niesamowitą ucztę dla uszu i oczu umili Ci pół butelki szampana. Przeżyj kolorystyczny zawrót głowy, oglądając ekstrawaganckie występy w kultowym kabarecie!

Disneyland w Paryżu
Disneyland w Paryżu - Shutterstock

Paryż - Disneyland w Paryżu - bilet bez kolejki, taniej niż w kasie - Magiczne Królestwo właśnie stało się jeszcze bardziej magiczne! Widzisz te kolejki przed wejściem? Ten bilet jest niczym z bajki, bo wprowadzi Cię prosto do akcji. Jest to czwarty otwarty na świecie park rozrywki Walta Disneya. Poznaj swoich bohaterów, zanurz się w urzekającej atmosferze i poczuj dreszcz przygody z Piratami z Karaibów, Star Tours i innymi! Dzięki ponad 50 atrakcjom rozlokowanym po całym Disneylandzie i Walt Disney Studios, opcji „2 parki” możesz w pełni cieszyć się obydwoma światami Disneya za jednym zamachem!

Paryż: bilet wstępu do Musée d'Orsay - bez kolejek do kasy - Musée d'Orsay jest domem dla francuskiej kolekcji dzieł impresjonistycznych, postimpresjonistycznych i secesyjnych. Jego bogata kolekcja z okresu od Belle Epoque i późniejszych w połączeniu z pięknym dworcem w stylu Beaux-Arts sprawia, że jest to jedno z najważniejszych kulturowo muzeów na świecie. Odkryj jedną z najlepszych kolekcji sztuki impresjonistycznej na świecie z arcydziełami Moneta, Renoira, Degasa, Cézanne'a i wielu innych. Podziwiaj słynne na całym świecie dzieła Van Gogha Gwiaździsta noc nad Rodanem, Matisse'a Luxe, Calme et Volupté i wiele innych. Z tym biletem ominiesz często długie kolejki do kas. Po prostu idź do wejścia „C” (entrée réservée), pokaż swój cyfrowy bilet i zwiedzaj!

Paryż: wstęp premium do galerii - Fondation Louis Vuitton - Wstęp premium do kultowej galerii zaprojektowanej przez Franka Gehry'ego. Założyciel Fundacji Louis Vuitton, Bernard Arnault, chciał podarować Paryżowi niezwykłą przestrzeń dla sztuki i kultury. I udało mu się! Wypełnione naturalnym światłem i powietrzem trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do oglądania najlepszych wystaw. Zwłaszcza z biletem VIP. Bezpłatne autobusy wyłącznie dla zwiedzających Fondation odjeżdżają z Place Charles de Gaulle na skrzyżowaniu z Avenue de Friedland w pobliżu wyjścia ze stacji metra Charles de Gaulle-Étoile. Autobusy odjeżdżają co 15-20 minut podczas godzin otwarcia Fondation. Ostatni autobus odjeżdża z Fondation 7 minut po godzinie zamknięcia. Proszę pokazać swój bilet na smartfonie podczas wsiadania.

Muzeum Luwru - Paryż
Muzeum Luwru w Paryżu - Shutterstock

Paryż: bilet wstępu do Muzeum Luwru - Dzięki temu biletowi elektronicznemu (z wliczoną opłatą w wysokości 3 euro) możesz bezproblemowo wejść do Luwru, królowej muzeów sztuki. Luwr ma w swoich kolekcjach zabytki Mezopotamii, Egiptu czy Grecji, a także arcydzieła, takich artystów jak Da Vinci, Michał Anioł i Rembrandt. 35 tysięcy dzieł sztuki jest naprawdę wartych Twojego czasu.Kolekcja Luwru skupia się głównie na dwóch ważnych erach w historii świata: sztuka i rzemiosło starożytnych cywilizacji (zwłaszcza tych stanowiących podwaliny sztuki zachodniej) oraz sztuka Europy Zachodniej od średniowiecza do ok. 1848.

Muzeum w przeszłości funkcjonowało jako pałac, w którym królowie francuscy gromadzili swoje prywatne kolekcje sztuki. Pierwsza wystawa, z inicjatywy akademii królewskiej, miała miejsce w 1725, ale dopiero w 1793 tj. podczas Rewolucji Francuskiej, co z pewnością nie jest przypadkiem, została otwarta w tym miejscu publiczna galeria sztuki. Ogromna kolekcja muzeum została dodatkowo powiększona podczas ekspansji Napoleona w Europie. Przekształcił on kolekcję Luwru w jedną z największych na świecie. Niektóre z jego łupów musiały zostać zwrócone, niektóre z nich wciąż pozostają w Luwrze.


Wybieram podróż do Paryża:

Autokary do Paryża   Tanie loty do Paryża


Booking.com