Co warto zobaczyć w Pradze

Praga, Czechy
Praga, Czechy - Shutterstock
Praga nazywana jest Paryżem Wschodu. To średniowieczne miasto słynie z wielu mostów i wież. Znajdziesz tu wspaniałą architekturę, mnóstwo zabytków oraz zapierające dech w piersi widoki. Spacerując uliczkami Pragi, trudno uwierzyć, że to metropolia zamieszkiwana przez ponad 1,2 mln ludzi.
Stolica Czech leży nad rzeką Wełtawą. Praga jest centrum administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Jednak czas płynie tu jakby wolniej, a liczne zabytki – z których słynie Stare Miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – przyciąga turystów z całego świata.
Każda z 22 dzielnic Pragi ma własny charakter, a ich różnorodność stanowi źródło inspiracji. Od Wyszehradu ze słynnym Zamkiem Praskim, przez królewskie bogactwo Hradczan, po niegdysiejszą dzielnicę żydowską na Josefovie – nie dziwi więc, że tak wielu artystów pokochało Pragę. Intrygujące miejsca znajdują się w każdej dzielnicy, ale wstęp do każdego z nich kosztuje. Na szczęście możesz kupić kartę miejską Prague Card, która jest jednocześnie biletem do kilkudziesięciu miejsc kultury i rozrywki. Dodatkowo upoważnia ona do zniżek w restauracjach i nie tylko. Możesz skorzystać też z innych atrakcji, a ich lista poniżej.

 


Polecane atrakcje w Pradze


Zamek Praski
Zamek Praski, Hradczany, Praga - Shutterstock

Praga: Zamek Praski, bez kolejki i czekania. Zamek na Hradczanach, inaczej Wielki Zamek Praski – starożytny symbol ziem czeskich istniejący już od najstarszych dziejów Pragi, dawna siedziba królów czeskich. Według Księgi rekordów Guinnessa jest to największy pod względem zajmowanej powierzchni zamek na świecie.

Dawniej był sercem Świętego Cesarstwa Rzymskiego, obecnie jest domem dla czeskiego prezydenta i klejnotów koronnych. Spotkaj naszego przedstawiciela przed głównym wejściem do katedry św. Wita na zamku.

Przedstawiciel będzie trzymał otwarty niebiesko-biały parasol i będzie czekać maksymalnie 10 minut, więc nie spóźnij się — w przeciwnym razie nie będziesz mógł skorzystać z biletu Najlepszym sposobem na wejście na zamek jest skorzystanie z bocznego wejścia, które znajduje się 10 minut spacerem od stacji metra Malostranská. Przyjdź na zamek 45 minut przed wybraną godziną wejścia, aby spokojnie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

 

Praga: Karta miejska Prague Card - 2-, 3-, 4- dni do wyboru. Oszczędzaj czas i pieniądze i zwiedzaj Pragę w swoim tempie dzięki 2-, 3- lub 4-dniowej karcie miejskiej Prague Card. Używaj karty jak osobistej przepustki do miasta. Korzystaj z bezpłatnego wstępu do ponad 60 atrakcji oraz 50% zniżek na wycieczki i przedstawienia. Wyrusz w rejs po Wełtawie i podziwiaj wspaniałe widoki podczas bezpłatnej wycieczki autobusowej. Poznaj ciekawe fakty o mieście w zamku na Hradczanach i słynnym na całym świecie Muzeum Żydowskim.

 

Rejs po Wełtawie
Rejs po Wełtawie - Shutterstock

Praga: Nocny rejs po Wełtawie z wyśmienitą kolacjąRejs po Wełtawie rozpoczyna się pod mostem Svatopluka Čecha na Starym Mieście. Każdy pasażer po wejściu na pokład otrzyma powitalnego drinka, a następnie wyrusza w spokojny rejs w kierunku mostu Karola.

Statek przepływa obok wzgórza Petřín, gdzie można zobaczyć zabytkowy zamek na Wyszehradzie i obejrzyjrzeć neorenesansowe audytorium muzyczne Rudolfinum.

Każdy z pasażerów podczas posiłku może oglądać, poprzez okna statku: Tańczący Dom przy nabrzeżu Rašínovo i o panoramę Zamku na Hradczanach przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo na pokładzie.

Kolacja na pokładzie statku jest w formie bufetu (zimna płyta, ciepłe posiłki i desery) istnieje możliwość zakupienia drinków, czeskiego piwa i napojów bezalkoholowych.

Praga: Zegar Astronomiczny - wejście bez kolejki do wieży zegarowej Stanie w kolejce, aby zobaczyć zegar to paradoks marnowanego czasu. Ten bilet z opcją bez kolejki pozwala od razu przejść do gotyckiej wieży zegarowej i zobaczyć wnętrze najstarszego na świecie działającego zegara astronomicznego. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia do historii, poznaj istotę i znaczenia tego niezwykłego dzieła średniowiecznej inżynierii. Zobacz słynny 600-letni zegar astronomiczny i omiń długie kolejki, aby wejść na jego wieżę. Podziwiaj spektakularne widoki na Miasto tysiąca wież.

Średniowieczna kolacja w Pradze
Średniowieczna kolacja w Pradze - GetYourGuide 

Praga - Średniowieczna kolacja w centrum Pragi. Spędź wieczór w samym centrum Pragi i zjedz 3- lub 5-daniowy, średniowieczny posiłek z nieograniczoną liczbą napojów. Obejrzyj niesamowite, średniowieczne pokazy fechmistrzów, żonglerów, tańca brzucha, a wszystko przy akompaniamencie muzycznym.

Ta wyjątkowa, 3-godzinna kolacja wprowadzi Cię w atmosferę średniowiecznej tawerny. Zadbano o wszystkie detale i przygotowano średniowieczny pokaz, aby zagwarantować Ci rozrywkę.

Zobacz fechmistrzów, żonglerów oraz tancerki wykonujące taniec brzucha – a wszystko to przy akompaniamencie muzyki. Oglądając pokaz, biesiaduj przy 3- lub 5-daniowym posiłku do wyboru z 6 menu. 3-daniowy posiłek podawany jest we wcześniejszych godzinach. Pij piwo, wino i napoje bezalkoholowe do woli! To naprawdę wyjątkowy i oryginalny sposób na spędzenie wieczoru w Pradze – cofniesz się w czasie i sprawisz radość swojemu podniebieniu. W kolacji mogą brać udział dzieci w wieku 4–12 lat.


Wybieram podróż do Pragi:

Autokary do Pragi   Tanie loty do Pragi
Booking.com