Co warto zobaczyć w Warnie

Plaża w Warnie
Plaża w Warnie - Shutterstock
Warna leży nad Morzem Czarnym. Jest to specyficzne miasto: z jednej strony słoneczne, egzotyczne, pełne roślinności charakterystycznej dla południowego klimatu, a z drugiej: znajome z uwagi na radzieckie wpływy architektoniczne. Można poczuć się tu jak u siebie, a zarazem jak w całkiem innej części świata. To jedyne w swoim rodzaju wrażenie.
Warna liczy około 330 tys. mieszkańców i jest trzecim co do wielkości miastem Bułgarii. Nosi ślady starożytnej historii, gdy tereny te znajdowały się pod panowaniem Rzymian. Dziś Warna jest miastem portowym, którego gospodarka opiera się nie tylko na turystyce, lecz również na transporcie i handlu. Warna od lat cieszy się coraz większą popularnością. Muzea, cerkwie, delfinarium i piękny park ciągnący się nad samym morzem, nocne kluby i inne atrakcje nie pozwolą się nikomu nudzić.

 


Polecane atrakcje w Warnie


 Warnie
Promenada w Warnie  - Shutterstock

Warna: Muzeum Archeologiczne Jedną z atrakcji Warny jest zwiedzenie Muzeum Archeologicznego. Zobaczysz tutaj eksponaty sięgające nawet 7000 lat! Muzeum należy do jednych z ciekawszych w południowej Europie. Podzielone jest na część archeologiczną oraz część poświęconą sztuce. Najstarsze eksponaty znajdujące się w muzeum datowane są na VII tysiąclecie p.n.e. Znajduje się tutaj Varna Gold, czyli najstarsze przetworzone złoto na świecie. Zobaczysz między innymi złotą biżuterię, grecką ceramikę, rzymskie figurki czy ikony. Przewodnik opowie Ci o rozwoju europejskiej cywilizacji, od wczesnego neolitu po styl życia i architekturę Greków, Rzymian i Bizantyjczyków. W muzeum przygotowywane są także ciekawe programy edukacyjne. Możesz zobaczyć między innymi jak dawniej lepiono garnki.

Warna: wycieczka VIP z przewodnikiem Podczas pobytu w Warnie masz możliwość wykupienia wycieczki z przewodnikiem, który obwiezie Cię po Bułgarii. Podczas tej wyprawy poznasz codzienne życie, zwyczaje i tradycje Bułgarów. Częste przystanki dają możliwość zobaczenia jak najwięcej bułgarskiej przyrody oraz ciekawych atrakcji. Odbiór z hotelu jest o godzinie 08:30 rano. Wycieczka trwa około 7 godzin komfortowym busem. Przystanki są częste, aby móc zobaczyć jak najwięcej. Zobaczysz najstarszy kamienny kościół w Warnie oraz łaźnie rzymskie. Udasz się do „Kamiennego lasu”. Składa się on z wielu formacji skalnych z charakterystycznymi poprzecznymi pęknięciami. Następnie dotrzesz do Devnya, które słynie z rzymskich pozostałości starożytnych Marcianopolis. Wycieczka obejmuje degustację „Rakii” w lokalnej destylarni. W „Domu Kasata”, typowym bułgarskim domu czeka Cię 3 daniowa uczta. Do hotelu wrócisz około 15:30


Wybieram podróż do Warny:

Autokary do Warny   Tanie loty do Warny

Booking.com