Co warto zobaczyć w Wenecji

Kanał Grande, widok od słynnego mostu Rialto w Wenecji
Kanał Grande, widok od słynnego mostu Rialto w Wenecji - Shutterstock
Wenecja położona na bagnistych wysepkach Adriatyku z zespołem mostów oraz kanałów, jest jednym z najbardziej charakterystycznych miast na świecie. Swoista architektura i nietypowe położenie miasta sprawiły, że zostało ono w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
To miasto i gmina na północy Włoch, położone nad Adriatykiem. Liczy 260 tysięcy mieszkańców i rozciąga się na powierzchni 415 km², z czego ponad jedną trzecią stanowią wody. Wenecja słynie z kościołów i muzeów, a także dorobku muzycznego.
Mówi się, że to kolebka opery. Wartych uwagi miejsc jest w Wenecji bardzo wiele: od przepięknego i ogromnego Placu św. Marka, przez wnętrze Bazyliki św. Marka, aż po poświęcone kulturze Wenecji Muzeum Dożów. Polecamy ponadto Muzeum Leonarda da Vinci czy muzeum Peggy Guggenhein, gromadzące m.in. dzieła Picassa i Pollocka. Obowiązkowym punktem jest rejs gondolą bądź tramwajem wodnym. Dziś Wenecja jest uważana za miasto zakochanych i marzycieli. Odwiedź ją i poczuj niezwykłą atmosferę.

Polecane atrakcje w Wenecji


Kolorowe domy w Burano, Wenecja, Włochy
Kolorowe domy w Burano, Wenecja, Włochy - Shutterstock

Wenecja: Rejs po Lagunie Weneckiej - wyspy Murano, Torcello i Burano

Wyrusz w rejs po weneckich kanałach i zwiedź najsłynniejsze weneckie wyspy, znane na całym świecie ze swoich malowniczych krajobrazów, tradycyjnego rękodzieła i wyjątkowej historii. Rejs rozpoczyna się w pobliżu placu św. Marka lub stacji kolejowej Santa Lucia.

Najpierw przepłyniesz przez dorzecze świętego Marka, następnie popłyniesz w kierunku wyspy Lido, i spowrotem wzdłuż północnego wybrzeża miasta. Przewodnik obecny na łodzi opowie Ci historię weneckiej laguny oraz 3 wysp, które zwiedzisz podczas tej wycieczki. Pierwszym przystankiem będzie wyspa Murano nazywana czasami „Wyspą szkła”. Odwiedzisz jedną ze słynnych wytwórni szkła, w której zobaczysz, jak produkuje i wydmuchuje się szkło. Następnie udasz się na Torcello – najstarszą z zamieszkanych wysp. Na końcu popłyniesz na Burano, aby podziwiać przyrodę i piękno okolicznych wysepek.

Burano to typowa wyspa rybacka pełna kontrastów i kolorowych domów, która słynie z wytwarzanych tu koronek, haftów oraz wyśmienitych tortów domowej roboty. Zwróć uwagę na osławione koronki i produkty przemysłu hafciarskiego, spróbuj niektórych z wybitnych domowych ciast z Burano. Po opuszczeniu łodzi zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. Przewodnik zaprowadzi Cię jedynie do wytwórni szkła na Murano oraz sklepu z koronkami na Burano. Oprócz tego będziesz mieć czas na zwiedzenie każdej wyspy na własną rękę.


Wenecja: Bilet wstępu do Pałacu Dożów - wejście bez kolejki Pałac Dożów (Palazzo Ducale) - jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w Europie. Pierwszym pałacem Dożów była ponura, drewniana forteca z potężnymi wieżami obronnymi, jednak po kilku pożarach zamek został przekształcony w pałac w stylu bizantyjskim. Omiń kolejki i wejdź do Pałacu Dożów w Wenecji.

Zewnętrzna część wskazuje na jej piękno, a wewnątrz — ze złotymi schodami, triumfalnymi łukami i freskami na ścianach — poczujesz splendor i moc tego wyjątkowego budynku. Z naszym biletem możesz także wejść do innych kluczowych atrakcji na Placu Świętego Marka, takich jak Muzeum Correr, Biblioteca Marciana i Muzeum Archeologiczne.


Muzeum Peggy Guggenheim
Muzeum Peggy Guggenheim - Pixabay

Wenecja: Bilet wstępu do muzeum Peggy Guggenheim.

Odkryj jedną z najważniejszych atrakcji kulturowych Wenecji dzięki biletowi wstępu bez kolejki do muzeum Peggy Guggenheim. Daj się zachwycić dziełom sztuki Picassa, Pollocka i Dalego.

Zostań tam tak długo, jak chcesz z jednorazowym biletem całodniowym. Obejrzyj sztukę współczesną Picasso i Pollocka z całodniowym biletem wstępu (bilet jednorazowy) do Peggy Guggenheim Collection przy Canal Grande w Wenecji. Zwiedź muzeum, aby odkryć sztukę Picasso, Ernsta, Magritte'a, Caldera i wielu innych awangardowych artystów. Spaceruj w ogrodzie rzeźb Patsy R. i Raymonda D. Nashera, żeby podziwiać prace takich mistrzów, jak Arp, Duchamp-Villon, Fazzini, Giacometti, Holzer, Minguzzi, Mirko, Merz, Moore, Ono i Richier. Podziwiaj kolekcję sztuki włoskich, europejskich i amerykańskich twórców od 1945 r. do współczesności. Zachwyć się dziełami takich artystów, jak Burri, Capogrossi, de Kooning, Dubuffet, Rothko, Oldenburg, Stella, Twombly, Warhol i Kapoor.


Wenecja: Wstęp bez kolejki do Muzeum Leonarda da Vinci w Wenecji. Poznaj życie i twórczość jednego z najwybitniejszych artystów i wynalazców na świecie odwiedzając Muzeum Leonarda da Vinci w Wenecji. Obejrzyj odpowiednią dla całych rodzin wystawę i rozbudź swoją ciekawość, przyglądając się z uwagą dziełom da Vinciego. Pospaceruj po 4 strefach: ziemia, woda, powietrze oraz ogień i zobacz maszyny skonstruowane zgodnie z oryginalnymi projektami autorstwa Leonarda da Vinci.

Poznaj szczegóły jego najbardziej znaczących badań w zakresie anatomii człowieka i zobacz podświetlane reprodukcje najsłynniejszych obrazów da Vinciego w wysokiej rozdzielczości. Odkryj zarówno jego osiągnięcia medyczne, jak i artystyczne, aby lepiej poznać tego artystę. Skorzystaj z opisów w języku włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim. Obejrzyj także wystawy multimedialne szczegółowo opisujące życie i twórczość Leonarda da Vinci.


Wenecja rej gondolą
Rejs gondolą w Wenecji - Shutterstock

Wenecja: 30-minutowy rejs gondolą po Wenecji.

Zobacz Wenecję z innej perspektywy podczas 30-minutowego rejsu gondolą. Popłyń kanałami miasta i zobacz zabytkowe mosty i budynki od strony wody.

Zwiedź kanały biegnące poza utartymi szlakami i przyjrzyj się codziennemu życiu w mieście. Dopełnij swój pobyt w Wenecji jedną z najbardziej oryginalnych i uroczych atrakcji.

Wejdź na pokład gondoli i popłyń kanałami na tej charakterystycznej łodzią. Zobacz słynne mosty i budynki z nowej perspektywy. Odkryj kanały tak małe, że można dotknąć budynków, koło których się przepływa.

Poczuj prawdziwą atmosferę Wenecji, uczestnicząc w starej weneckiej tradycji i podróżując tak, jak mieszkańcy robili to dawnej.

Co trzeba wiedzieć

  • Prosimy mieć na uwadze, że nie jest to wycieczka prywatna. Możliwe, że w gondoli będą znajdować się inne osoby.
  • W wycieczce nie mogą uczestniczyć dzieci poniżej 6. roku życia.
  • Przyjdź na miejsce zbiórki na minimum 15 minut przed rozpoczęciem rejsu. W przypadku spóźnienia koszt biletów nie może zostać zwrócony. Jeżeli nie znasz Wenecji, zagospodaruj sobie odpowiednią ilość czasu, aby znaleźć miejsce zbiórki

Wybieram podróż do Wenecji:
 
Autokary do Wenecji    Tanie loty do Wenecji   Wycieczki i wczasy
Booking.com