Emirates - nowe połączenie do Penang (PEN) Malezja, przez Singapur (SIN)

Linie Emirates poinformowały o planach uruchomienia nowego codziennego połączenia z Dubaju (DXB) do portu lotniczego Penang (PEN) przez Singapur (SIN) 9 kwietnia tego roku. Lot Emirates do Penang będzie odbywać się przez Singapur, co ułatwi pasażerom podróż między tymi miastami, a jednocześnie zapewni obsługę na najwyższym poziomie.

Penang zostanie drugim kierunkiem Emirates w Malezji po stolicy kraju Kuala Lumpur, do której obecnie linie latają trzy razy dziennie i którą obsługują od 1996 roku. Nowe połączenie będzie realizowane przez samolot Boeing 777-300ER Emirates w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 fotele rozkładane do pozycji leżącej w klasie biznes oraz 304 szerokie fotele w klasie ekonomicznej.

Nowa trasa zapewni podróżującym z miast północnej Malezji wygodne połączenie z Dubaju do kierunków w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Emirates
Źródło: Emirates.com

Stan Penang znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Malezji i obejmuje zarówno część kontynentalną, jak i wyspę połączoną z lądem dwoma najdłuższymi mostami drogowymi w kraju. Penang to drugie co do wielkości miasto Malezji, słynące z bogatego dziedzictwa i architektury, energicznego, wielokulturowego społeczeństwa, nowoczesnej oferty handlowo-rozrywkowej, kuchni oraz naturalnego piękna miejscowych plaż i wzgórz. Zabytkowa część miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się tu również wiele innych miejsc wartych zobaczenia. Oprócz walorów turystycznych Penang uchodzi także za prężny ośrodek gospodarczy Malezji, będąc ważnym punktem na mapie handlowej i przemysłowej kraju przyciągającym przedsiębiorców z całego świata.

We wszystkich klasach pasażerowie Emirates mogą liczyć na udogodnienia i usługi na najwyższym poziomie, począwszy od obsługi wielonarodowego personelu pokładowego (w którym pracują także Malezyjczycy), poprzez dostęp do ponad 4 500 kanałów z rozrywką na żądanie, w tym najnowszymi filmami, muzyką i grami w systemieice, po posiłki inspirowane kuchnią regionalną i bezpłatne napoje. Ponadto z myślą o rodzinach przewoźnik przygotował specjalną ofertę produktów i usług ułatwiających podróż z dziećmi.

Dzięki nowemu połączeniu Emirates SkyCargo – linie lotnicze cargo należące do Emirates – będą mogły przewieźć do 15 ton ładunku na trasie, umożliwiając malezyjskim przedsiębiorcom zwiększenie eksportu towarów takich jak artykuły i części elektroniczne, w tym półprzewodniki, laptopy i inne towary konsumpcyjne oraz części zapasowe dla różnych gałęzi gospodarki, m.in. lotnictwa, przemysłu naftowego i gazownictwa, a także energetyki odnawialnej. Do towarów często importowanych do Malezji należą leki, odzież i produkty łatwo psujące się, w tym żywność i świeże kwiaty. Nowa trasa zapewni także Singapurowi większe możliwości eksportu i importu towarów. Zyska on również połączenie z Penang oraz z całym światem przez Dubaj.


Wszystkie połączenia Emirates znajdziesz w naszej wyszukiwarce lotów.

Wyszukaj połączenia linii Emirates


Linie Emirates SkyCargo ułatwiają handel między Malezją a resztą świata od 1996 roku. W ostatnim roku finansowym przewoźnik przetransportował blisko 23 tys. ton ładunku na trasie do i z Kuala Lumpur – o 17% więcej niż w roku poprzednim.

Szczegółowe informacje dotyczące linii Emirates, w tym rezerwacji biletów znajdują się na stronie internetowej linii emiarates.com