Flixbus – od 28 maja wznawia kursy w Niemczech i krajach ościennych

Flixbus
FlixBus - Green mobility

Decyzją zarządu Flixbus – pasażerowie podczas podróży będą mieli obowiązek noszenia maseczek ochronnych, a także muszą zachowywać bezpieczną odległość podczas wchodzenia na pokład autokaru. Co najważniejsze - przewoźnik zdecydował się na sprzedaż wszystkich miejsc w autokarze.

Flixbus, lider europejskiego rynku dalekobieżnych połączeń autobusowych, wznawia działalność 28 maja po dwumiesięcznej przerwie. Pierwsze połączenia będą realizowane w Niemczech i wybranych krajach europejskich.

Przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz podczas podróży będą obowiązywały zwykłe standardy higieny np. obowiązkowe jest zasłanianie ust maską i przestrzeganie bezpiecznej odległości 1,5 metra przy wsiadaniu i wysiadaniu. Jednak wszystkie miejsca w autobusach będą mogły być zajęte. Nie będzie również wolnych miejsc w pociągu i samolotach.

André Schwämmlein, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Flixmobility, w rozmowie z Handelsblatt, podkreślił, że „ Żaden środek transportu nie może być ekonomicznie eksploatowany przy zaledwie 50-procentowym wykorzystaniu ” … „Musimy jednak zrobić wszystko, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pasażera”.

Flixbus wprowadza koncepcję higieny bezdotykowej. Oferuje, cyfrową kontrolę biletów i środki dezynfekujące, które są dostępne dla wszystkich pasażerów na pokładzie. Noszenie maseczek jest obowiązkowe podczas wsiadania i wysiadania oraz podczas podróży. Wejścia i wyjścia powinny początkowo odbywać się tylko tylnymi drzwiami autobusu. Autobusy będą dokładnie dezynfekowane po każdej podróży.

André Schwämmlein - Founder & CEO
André Schwämmlein - Founder & CEO

Oprócz Niemiec, Flixbus rozpoczyna również ograniczoną działalność w Austrii, Portugalii i Polsce, Szwecji, Danii, Chorwacji i Czechach. W niektórych krajach europejskich, np. w Skandynawii, Flixbusy i tak działają bez przerwy.Flixbus ściśle współpracuje z agencjami zdrowia w Niemczech i postępuje zgodnie z ich radami.  „Apelujemy do naszych pasażerów, aby rozpoczynali podróż tylko wtedy, gdy nie posiadają objawów choroby”.

W zależności od zapotrzebowania klientów, sieć tras ma zostać rozszerzona w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Schwämmlein informuje, że linia Flixbus nadal "dość ostrożnie" podchodzi do zapotrzebowania na dalekobieżne podróże autobusowe. W perspektywie średnioterminowej, jednak popyt powróci  "Tam, gdzie wraca normalne życie, my też możemy jechać", powiedział na zakończenie Schwämmlein. 


Wszystkie połączenia przewoźnika znajdziesz w naszej wyszukiwarce autokarowej.


Źródło: Handelsblatt.com, Flixbus.de