Wyszukaj połączenie

Praga

  • samoloty
  • autokary

Praga – europejska stolica zakochanych

TRANSPORT | Pociąg z Warszawy do Pragi można uznać za dość wygodne rozwiązanie. Podróż trwa około dziewięciu godzin, część pociągów składa się wyłącznie z wagonów z miejscami do leżenia. Cena takiej podróży wynosi około pięciuset złotych. W podobnej cenie możemy polecieć do Pragi samolotem. Niewątpliwie jest to wygodniejsza i przede wszystkim szybsza opcja. Bezpośredni lot z Warszawy do Pragi trwa około półtorej godziny. Na tak krótkiej trasie raczej nie zdarzają się loty z przesiadkami, ale warto uważać. W podobnej cenie kupimy bilet z przesiadką w Amsterdamie.

  • Wyszukaj połączenia do Pragi, korzystając z wyszukiwarki po lewej stronie.

Można też zdecydować się na podróż autokarem. Bilety autokarowe przy odrobinie szczęścia można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Minusem jest kilkudziesięciogodzinna podróż w pozycji siedzącej.

 

Zakochani pod Mostem Karola w Pradze

 

KLIMAT | Praga może pochwalić się klimatem umiarkowanym. Nie uświadczymy tu ekstremalnych upałów nawet w miesiącach letnich. Sezon turystyczny trwa od kwietnia do października, kiedy temperatury w dzień wynoszą przynajmniej kilkanaście stopni. Najcieplej jest, podobnie jak w Warszawie, w miesiącach letnich, w lipcu i sierpniu średnia temperatura wynosi 26°C. Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące, w których notuje się największe sumy opadów. W miesiącach zimowych można liczyć na kilka stopni na plusie w dzień i nocne przymrozki. Nie są to idealne warunki do spacerów po Pradze.

 

ZWIEDZANIE | Most Karola, zwany także mostem zakochanych, to na pewno jeden z bardziej charakterystycznych punktów stolicy Czech. Jeśli wybieramy się na ten most, warto mieć ze sobą kłódkę. Niewątpliwie warto zobaczyć zamek na Hradczanach i stojący nieopodal kościół świętego Wita. Obowiązkowo trzeba się przespacerować romantyczną Złotą Uliczką. Jak każda stolica tak i Praga może poszczycić się Starym Miastem z Rynkiem i Ratuszem. Na wieży ratuszowej znajduje się taras widokowy, a przy rynku stoi Kościół Marii Panny przez Tynen. W Pradze wyraźnie zaznaczył się okres secesji, dlatego warto zajrzeć do Muzeum Secesji i Alfonsa Muchy. Za obowiązkowy trzeba uznać spacer przez dzielnicę żydowską i poszukiwanie śladów Franza Kafki.

Wyszukaj połączenie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017