Jak tanio dostać się do Francji

Łuk Triumfalny w Paryżu
   Łuk Triumfalny w Paryżu

Kraj kojarzony głównie z zachodnimi rejonami Europy, chociaż warto pamiętać, że Francja posiada też liczne terytoria zamorskie. Niemniej jednak skupmy się na Francji europejskiej. To kraj najlepszych na świecie win, wysublimowanych serów, malowniczych zamków i wszechobecnych artystów. Francja jest idealnym krajem na dłuższy urlop (lista miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca) lub choćby na weekendowy City Break.

Wyszukiwarka biletów lotniczych

Jak dostać się do Francji? Najłatwiej samolotem lub autokarem. Pierwsza opcja niewątpliwie jest najszybsza, druga jest alternatywą dla osób, które nie lubią bądź nie mogą latać. Argumentem przemawiającym za autokarem jest bezpośredni dojazd do miasta, w którym nie ma lotniska.

Najczęściej wybierane połączenia lotnicze:

 

Ogrody w Paryżu

Promocje lotnicze do Francji potrafią zaskoczyć ceną. Jeśli poszukamy okazyjnych cen, okaże się, że do Paryża można polecieć za mniej niż 100 złotych! Trzeba tylko sprawdzić, czy podana cena obejmuje opłatę serwisową i opłatę za bagaż rejsowy. Okazje cenowe na loty do Francji kryją się pod tymi adresami:

Bilety autokarowe Transpomat

Bilety autokarowe Sindbad

Odmiennie wygląda kwestia lotu w określonym terminie. Tu warto kupować bilety z dużym wyprzedzeniem, bo im bliżej wylotu, tym mniej ofert promocyjnych.

Podobna zasada obowiązuje przy biletach autokarowych. Autokary do Francji odjeżdżają z wielu polskich miast. Ceny biletów są stałe, jednak przy każdej sprzedaży pojawia się pula biletów promocyjnych. Warto mieć to na uwadze, że cena biletów autokarowych zawiera w sobie bagaż (np. w Sindbadzie jest to: 30 kg bagaż główny i 5 kg podręczny).

Najczęściej wybierane połączenia autokarowe: