Jak tanio dostać się do Amsterdamu

Amsterdam
Amsterdam - Shutterstock

Amsterdam, stolicę Holandii, dzieli od Warszawy ok. 1000 km. Stolica Holandii jest popularnym celem wyjazdów nie tylko ze względu na turystykę, ale również znaczenie biznesowe. W Amsterdamie mieszczą się siedziby lub zakłady takich marek jak ING Group, Ford, Heineken czy IBM. Wielu Polaków pracuje na stałe w Holandii, a do kraju wraca weekendami lub na święta. Czy samolot jest dla takich osób jedyną opcją?

Autokar do Amsterdamu jest często wybierany przez podróżników ze względu na cenę niższą od koszt przelotu, a także fakt, że pojazd zatrzymuj się w centrum miasta, a nie na oddalonym lotnisku. Bilety można znaleźć w cenach od ok. 150 do 260 zł za osobę – wiele zależy od daty przejazdu i tego, ile pozostało wolnych miejsc. Przewozy oferują linie Flixbus i Sindbad.

W przypadku wyjazdu z Warszawy przejazd autokarem do Amsterdamu trwa od ponad 20 do ok. 27 godzin, zależnie od wybranego połączenia. Podobnie jeśli podróżujemy z Gdańska, za to krótsze są przewozy z południa Polski. Kursy są oferowane każdego dnia w tygodniu, choć sezonowe zainteresowane nimi (lub brak zainteresowania) może wpłynąć na ich częstotliwość.

Rekomendujemy rezerwowanie biletów z wyprzedzeniem, gdyż tylko rezerwacja uprawnia do wejścia do autokaru. Bilet można teoretycznie nabyć u kierowcy, lecz jeśli wszystkie miejsca zostały wcześniej zarezerwowane, spotkamy się z odmową sprzedaży. U kierowcy zawsze płaci się także pełną cenę – nie można liczyć na zniżki, którymi zwykle objęte są pierwsze bilety na dany kurs.


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia:

Bilety autokarowe do Holandii

Amsterdam
Amsterdam - Shutterstock

Bilety lotnicze do Amsterdamu także cieszą się popularnością. Przelot do Amsterdamu bez przesiadek to koszt rzędu 400 zł. Połączenie obsługują linie LOT i KLM, czołowi krajowi przewoźnicy tradycyjni. Podróż trwa dwie godziny i dziesięć minut. Tańsza, a zarazem niewiele dłuższa, może okazać się opcja z przesiadką. Niekiedy pozwoli ona zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, wydłużając czas podróży tylko o dwie godziny.

I tu oferta jest spora, a bilety na tanie loty w dwie strony można złapać już od 200 zł. Lot tradycyjnymi liniami bez przesiadek to koszt ok. 500 zł, a przelot z Warszawy trwa godzinę. Często jednak bardziej opłaca się wybrać kurs z przesiadką, bo choć łączny czas podróży wydłuża się do trzech czy czterech godzin, to cena spada do 300-400 zł.

Niestety oferty tanich linii, a także przelotów z miast innych niż Warszawa, należą do rzadkości. Warto jednak sprawdzać możliwości w naszym systemie.


Loty do Amsterdamu to podróże szybkie i wygodne. Sprawdź okazje:

Tanie loty do Amsterdamu


Jeżeli wybierasz się do Amsterdamu w celach turystycznych, możesz zdać się na organizatora turystycznego i nie martwić o transport. Wycieczki do Amsterdamu, z transportem i noclegiem na trzy noce, są dostępne już w cenie poniżej 600 zł od osoby. Dwudniowa opcja City Break w Amsterdamie jest oferowana za cenę 239 zł od osoby.

W obu przypadkach to ogromna oszczędność, zważywszy, że przy wyborze samodzielnej podróży taka kwota wystarczyłaby zaledwie do pokrycia kosztów przejazdu lub przelotu w obie strony.

Polecamy także sprawdzenie wycieczek tematycznych, w ramach których można wybrać się na Festiwal Tulipanów.


Zorganizuj swoją wycieczkę – i zaoszczędź. Sprawdź oferty:

Wycieczki do Amsterdamu