Jak tanio dostać się do Edynburga?

 

Zamek w Edynburgu latem, Szkocja
Zamek w Edynburgu latem, Szkocja - Shutterstock

Edynburg jest od 1437 roku stolicą Szkocji oraz jednym z największych i najbardziej obleganych przez turystów miast w Wielkiej Brytanii. Dzieli je od Warszawy ponad 2200 kilometrów.

Edynburg jest bardzo popularnym kierunkiem wśród turystów między innymi dlatego, że jest to ogromne skupisko niesamowitych zabytków, które można znaleźć na każdym kroku.

Jeśli mamy możliwość odwiedzenia stolicy Szkocji, a także lubimy historię, nie powinniśmy zastanawiać się ani chwili, nie powinniśmy żałować.

Jeśli do zabytków dołożymy sławę, którą przynosi Międzynarodowy Festiwal będący szeregiem widowisk związanych ze sztuką i kulturą plus oczywiście kultowy trunek tego regionu, czyli whisky zobaczymy miejsce idealne na kilkudniowy wyjazd.

 


W tym momencie rodzi się pytanie – jak najłatwiej dostać się do Edynburga?


Autokar do Edynburga jest opcją wybieraną przez osoby, które z różnych powodów nie mogą korzystać z transportu lotniczego. Bilety pomiędzy polskimi miastami, a Edynburgiem można znaleźć od 649 złotych. Takie połączenie jest obsługiwane przez dwóch przewoźników. Polską linię Sindbad oraz brytyjskiego przewoźnika National Express. Cena zawiera bilety obu przewoźników wraz z bagażem oraz ubezpieczeniem na pobyt w autokarach.

Jeśli zdecydujesz się na podróż autokarem musisz przygotować się na dość długą podróż, łączny czas dotarcia z punktu A do punktu B trwa średnio około 40-45 godzin. Kursy wyjeżdżają z wielu polskich miast trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i soboty, godzina wyjazdu zależy od rejonu wyjazdu.

Wszystkich klientów przekonujemy do rezerwacji biletów, gdyż jedynie rezerwacja może zapewnić miejsce w pojeździe. Wyjazdy z Polski do Wielkiej Brytanii i w drugą stronę muszą być zawsze wcześniej opłacone – zakup jest bardzo prosty, wystarczy, że klikniesz poniżej i uzupełnisz niezbędne informację do wystawienia biletu.


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia:

Bilety autokarowe do Edynburga

Edynburg
Edynburg - Shutterstock

Bilety lotnicze do Edynburga są zdecydowanie najczęściej wybieraną opcją przez turystów.

Ta trasa jest obsługiwana przez wielu przewoźników, również tych, które słyną z bardzo niskich cen jak Ryanair lub Wizzair – ich bilety możesz nabyć nawet za 80 złotych.

Poza tym możesz wybrać bilety takich przewoźników jak Brussels Airlines, British Airways, czy Air France. Oferta jest naprawdę bardzo obszerna i warto zorganizować wcześniej wyjazd, gdyż może się to wiązać z promocjami, a to równa się z bardzo niskimi cenami.

Lot bez przesiadek trwa niecałe 3 godziny. Turyści nierzadko decydują się na wydłużenie lotu o kilka godzin w celu obniżenia ceny, jednocześnie wiąże się to z przesiadką w innym mieście.

Chcąc dolecieć do Edynburga nie musisz koniecznie wybrać lotniska w Warszawie – oferty dostępne są również z Wrocławia, Katowic, czy Gdańska. Znajdź swoje idealne połączenie klikając w przycisk poniżej.


Jeśli chcemy wybrać lot, sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Edynburga

Jeśli decydujesz się na typowo turystyczny wyjazd z naciskiem na zwiedzanie możesz wcześniej zaplanować te intensywne dni. Zaoszczędź swoje pieniądze, czas i wykup jedną z dostępnym atrakcji. Może jesteś fanem whisky i chciałbyś wiedzieć wszystko o jej powstawaniu oraz degustować kilka gatunków?

Może należysz do grona fanów Harrego Pottera i chciałbyś podążać jego ścieżkami? Jeśli interesuje Cię odwiedzenie wyjątkowych miejsc takich jak zamek w Edynburgu, Pałac Holyrood, czy Royal Britannia wykup wcześniej bilet i nie martw się niczym podczas zwiedzania.

Przejrzyj wszystkie możliwe opcje i znajdź coś dla siebie.


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Wielkiej Brytanii:

Wycieczki Wielkiej Brytanii


 

Booking.com