Jak tanio dostać się do Hamburga?

Hamburg
Hamburg - Shutterstock

Hamburg, miasto znajdujące się tuż przy ujściu Łaby, jedno z największych i najbardziej rozwiniętych niemieckich miejscowości.

Hamburg posiada największy port w całym kraju port oraz znajduje się na trzecim miejscu w całej Europie zaraz po Rotterdamie i Antwerpii.

Poza tym to właśnie Hamburg może się szczycić pierwszym miejscem na całym świecie pod względem ilości mostów – posiada ich aż 2302.

To bardzo rozwinięte miasto mimo tego, że na pierwszy rzut oka jest dość surowe, sterylne i mało kolorowe, przyciąga wielu turystów z całej Europy i świata.

Przekonaj się sam, czy jest to miasto warte zobaczenia odwiedzając ciekawe miejsca takie jak Park Miniatur Wunderland, Filharmonię nad Łabą, tunel pod Łabą, a także kościół św. Mikołaja.

 


Wybierając się do Hamburga polecamy podróż samolotem lub autokarem


Hamburg ZOB
Hamburg ZOB - Flickr

Autokar do Hamburga to bardzo popularna i wygodna opcja wśród podróżujących. Skąd wynika ta popularność?

Z niskich cen i dużego komfortu, który zapewniają przewoźnicy. Pierwszym z nich jest popularny w Polsce opolski Sindbad, który oferuje połączenia z dużych i średnich miast właśnie do Hamburga, a dokładnie na główny dworzec autobusowy.

Autokary wyposażone są w klimatyzację, toaletę, minibarek, kontakty i wi-fi oraz oferują wyjazdy każdego dnia. Największym plusem jest atrakcyjna cena, bilety zaczynają się od 187 złotych, a cena zawiera aż 35 kilogramów bagażu (5 kg podręcznego, a 30 kg do luku bagażowego), ubezpieczenie na pobyt w autokarze oraz opiekę pilota. Długość podróży jest oczywiście uzależniona od wyboru miasta wyjazdowego, przykładowo z Wrocławia do Hamburga autokar jedzie około 9 godzin.

Alternatywą jest wybór niemieckiego przewoźnika Flixbus, który również oferuje codzienne kursy, a ceny zachęcają wielu klientów, zaczynają się już od 90 złotych, tylko na niektórych trasach występują przesiadki, które są przewidywane przez przewoźnika. Przejrzyj naszą ofertę i znajdź najwygodniejszą i najbardziej atrakcyjną ofertę dla siebie.


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia do Hamburga:

Bilety autokarowe do Hamburga

Hamburg city hall square
Hamburg City Hall Square - Shutterstock

Bilety lotnicze do Hamburga są popularną opcją, jednak najczęściej wiążą się z przesiadką.

Z największych lotnisk w Polsce połączenia operuje kilku przewoźników, Brussels Airlines, SAS, Czech Airlines, Smart Wings, KLM, LOT, Eurowings – wszystko zależy od dnia wylotu oraz wybranego lotniska w Polsce.

Bilety możesz znaleźć już od około 250 złotych; czasami warto zdecydować się na wylot dwa, czy trzy dni wcześniej lub później, dzięki czemu oszczędzisz czasami nawet kilkaset złotych.

Loty z przesiadką nie muszą oznaczać całego dnia czekania na lotnisku – na naszej stronie można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty, które proponują podróż trwającą tylko około 3 godzin; biorąc pod uwagę przesiadkę, nie jest to wcale dużo.

Przy zakupie biletu zwróć również uwagę na ilość bagażu, który zawiera cena – większość firm proponuje więcej kilogramów, ale za dodatkową opłatą.

 

Jeśli chcemy wybrać lot do Hamburga, sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Hamburga

Jeśli decydujesz się na intensywnie zwiedzanie miasta, chętnie pomożemy Ci w zorganizowaniu Twojego czasu.

Dzięki wcześniejszemu planowaniu poszczególnych dni oszczędzasz przede wszystkim swoje pieniądze, ale także niepotrzebne nerwy oraz cenny czas. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz coś dla siebie – może zdecydujesz się na pełny pakiet, czyli wycieczkę objazdową pozwalającą poznać Hamburg z każdej możliwej strony. Ta oferta jest bardzo chwalona przez turystów, ponieważ dzięki 4 dniowej wycieczce dowiesz się od swojego przewodnika najistotniejszych informacji o mieście oraz usłyszysz mnóstwo ciekawostek. Ceny zaczynają się już od 711 złotych.

Objazdówka to niekoniecznie to, czego szukasz? Wybierz zatem krótszą atrakcję, których znajdziesz pełno w naszej ofercie – może zainteresuje Cię wieczorny rejs, może zdecydujesz się na wycieczkę kulinarną, a może wybierzesz zwiedzanie okazałej filharmonii? Sprawdź i sam zdecyduj.


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Niemiec:

Wycieczki Niemiec


 

Booking.com