Jak tanio dostać się do Pragi?

Zamek na Hradczanach w Pradze
Zamek na Hradczanach, Praga, Czechy - Shutterstock

Stolica Czech leży nieco ponad 300 kilometrów od Wrocławia i niecałe 600 kilometrów od Krakowa, tym samym jest to doskonały punkt wypadowy na wycieczki weekendowe.

Praga jest największym miastem w Czechach, położonym w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Nazywana jest Paryżem Wschodu. To średniowieczne miasto słynie z wielu mostów i wież. Znajdziesz tu wspaniałą architekturę, mnóstwo zabytków oraz zapierające dech w piersi widoki.

Spacerując uliczkami Pragi, trudno uwierzyć, że to metropolia zamieszkiwana przez ponad 1,2 mln ludzi.

Każda z 22 dzielnic Pragi ma własny charakter, a ich różnorodność stanowi źródło inspiracji. Od Wyszehradu ze słynnym Zamkiem Praskim, przez królewskie bogactwo Hradczan, po niegdysiejszą dzielnicę żydowską na Josefovie – nie dziwi więc, że tak wielu artystów pokochało Pragę. Możesz dostać się tutaj autokarem lub samolotem.


Wybierając się do Pragi warto rozważyć dwie opcje: autokar czy samolot?


Praga Florenc
Praga Florenc, autor: Stefan P. - Flickr.com

Autokarem do Pragi dotrzesz bez problemu. Ta opcja jest najbardziej korzystna cenowo. Połączenia do Pragi oferuje wiele firm, między innymi czeski przewoźnik autokarowy i kolejowy Regio Jet / Student AgencyEcolines czy FlixBus.

Główny dworzec autobusowy to Florenc i właśnie tutaj dojeżdża większość autobusów.. Jest to nowoczesny dworzec, obsługujący również połączenia krajowe. Usytuowany jest obok linii metra B i C. Linią B do centrum dotrzesz w 5 minut. Bilet w obie strony można kupić już od około 120 zł za osobę – wiele zależy od daty przejazdu i tego, ile pozostało wolnych miejsc.

Przykładowo z Warszawy podróż trwa 9 h, ale z Wrocławia już tylko 4 godziny, a z Krakowa 7 godzin. Kursy są praktycznie codziennie, choć sezonowe zainteresowane nimi (lub brak zainteresowania) może wpłynąć na ich częstotliwość.

Polecamy zamawianie biletów z wyprzedzeniem, gdyż tylko rezerwacja uprawnia do wejścia do autokaru. Bilet można teoretycznie nabyć u kierowcy, ale nie ma gwarancji, że będą wolne miejsca. U kierowcy zawsze kupujesz bilet w cenie regularnej, a przy wcześniejszym zakupie można trafić na ceny promocyjne.


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia do Pragi

Bilety autokarowe do Czech

Port lotniczy im. Václava Havla w Pradze
Václav Havel Airport Prague, Flickr.com

Loty do Pragi z Warszawy oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT, czeskie linie lotnicze Czech Airlines oraz Lufthansa.

Jest to już droższa opcja, jednak zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż podróż autokarem.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Václava Havla jest jednym z największych i najnowocześniejszych w Europie. Znajduje się w odległości 17 kilometrów od centrum miasta.

Za bilet lotniczy w obie strony trzeba liczyć średnio 500 zł za 1 osobę. Lot z Warszawy bez przesiadek trwa niecałe 1,5 godziny.

Loty z Krakowa, Wrocławia czy Katowic mają już przesiadkę i podróż wydłuża się do około 4 godzin.

 

 

 


Jeśli chcemy wybrać lot, sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Pragi

Wycieczki zorganizowane to też bardzo dobry wybór! Nie chcesz martwić się o dojazd i jednocześnie chcesz zdać się na wiedzę przewodnika - to opcja dla Ciebie. Zrelaksuj się i pozwól, żeby inni zorganizowali wszystko za Ciebie. Już za 139 zł od osoby można znaleźć ciekawą wycieczkę na 2 dni, która zapewnia dojazd, nocleg i opiekę pilota.

Jest też do wyboru wiele wycieczek jednodniowych, takich jak “Romantyczna Praga” czy “Złota Praga”. Są też opcje sezonowe, przykładowo “Jarmark Bożonarodzeniowy”. Wybór takich wyjazdów jest bardzo szeroki, dlatego najlepiej sprawdź sam!


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Czech:

Wycieczki do Pragi


Booking.com