Jak tanio dostać się do Sofii?

Sobór św. Aleksandra Newskiego w centrum Sofii
Sobór św. Aleksandra Newskiego w centrum Sofii - Shutterstock

Sofia, czyli drugie najstarsze miasto Europy to słoneczna stolica Bułgarii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miast w kraju.

Co ściąga turystów akurat w tę część świata?

Połączenie zabytków, takich jak okazały Sobór św. Aleksandra, Cerkiew Bojańska, czy też Narodowe Muzeum Bułgarii. Sofia to nie tylko dzieło architektoniczne, ale piękno natury, którym miasto jest otoczone.

Bułgarska perła, czyli Góry Witosza zapierają dech w piersiach, odwiedzając bałkany nie możesz ominąć tego masywu górskiego.

Jeśli chodzenie po szlakach górskich nie jest Twoim ulubionym zajęciem, warto przyjechać tutaj dla cudownej, aromatycznej, bułgarskiej kuchni.

Próbowałeś już chrupiącej banicy, kwaśnego chłodnika tarator, a przede wszystkim wykwintnego czerwonego wina? Jeśli nie, to nie zastanawiaj się zbyt długo i zacznij planować swoją podróż.


Wybierając się do Bułgarii warto rozważyć dwie opcje: autokar czy samolot?


Central Bus Station in Sofia
Centralny Dworzec Autobusowy w Sofii - Flickr

Autokar do Sofii jest popularnym wyborem wśród turystów.

Niektórzy nie przepadają za transportem lotniczym, dlatego też na tej trasie jest spory wybór wśród przewoźników. Zdecydowanym liderem jest łotewski przewoźnik Ecolines, którego flota jest na najwyższym poziomie.

Kursy zaczynają się w okresie letnim i oferują połączenia z Warszawy i kilku innych polskich miejscowości właśnie do słonecznej Sofii. Podróż trwa około 28 godzin i występuje bez przesiadek.

Koszt to jeden z plusów, który przyciąga wielu klientów – bilet na tej trasie kosztuje 370 złotych, a przewoźnik oferuje zniżki dla młodzieży oraz seniorów.

Przy zakupie biletu możesz wybrać najodpowiedniejsze miejsce dla siebie – nie każdy przewoźnik oferuje taką opcję. Trasę Polska-Bułgaria obsługuje również niemiecki przewoźnik Flixbus, którego bilety możesz znaleźć już za 350 złotych, jednak taki kurs najczęściej wiąże się z kilkugodzinną przesiadką w Monachium

 


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia do Bułgarii

Bilety autokarowe do Bułgarii

Bulgaria Air
Bulgaria Air - Airbus A320, Flickr.com

Bilety lotnicze do Sofii znajdziesz również na naszej stronie i cieszą się wielkim zainteresowaniem szczególnie w okresie wakacyjnym.

Przykładowo z Warszawy do Sofii kursują znani przewoźnicy – KLM, LOT, Aegean, Czech Airlines, Bulgaria Air, Air France i kilku innych. Możliwy jest również w sezonie letnim zakup lotów czarterowych.

Najtańsze połączenie można znaleźć już od 652 złotych, jednak najczęściej wiąże się to z krótką przesiadką w którymś europejskim mieście. Jeśli zależy Ci na bezpośrednim locie możesz zdecydować się na dołożenie około 200 złotych i wybranie przewoźnika LOT.

Warto wziąć również pod uwagę to, czy dany przewoźnik oferuje lot wraz z bagażem, czy jest to dodatkowy koszt. Wybierając podróż bez przesiadki możesz liczyć na naprawdę krótką podróż, która trwa około 2 godzin.

Ceny uzależnione są oczywiście od daty wylotu, warto czasami przesunąć swój wyjazd o jeden dzień w celu uzyskania niższej ceny.


Jeśli chcemy wybrać lot do Bułgarii, sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Sofii

Jeśli stawiasz na typowo turystyczny wyjazd z naciskiem na zwiedzanie możesz wcześniej zaplanować te aktywne dni. Możesz zaoszczędzić swoje pieniądze, czas i wykupić jedną z dostępnych na naszej stronie atrakcji. Jeśli stawiasz na naturę polecamy wykupienie jednodniowej wycieczki po wcześniej wspomnianych górach Witosza, 12-to godzinnej wycieczki na 7 Jezior Ryskich, czyli odpowiednika polskich Pięciu Stawów, a może wycieczki do Prohodna. Dla miłośników architektury i zabytków zdecydowanie polecamy hit wśród turystów, czyli całodniową wycieczkę do klasztoru Rila i kościoła Boya. Zapoznaj się ze wszystkimi propozycjami i wybierz coś dla siebie.


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Bułgarii:

Wycieczki do Bułgarii


Booking.com