Jak tanio dostać się do Warny?

Plaża w Warnie
Szerokie plaże w Warnie - Shutterstock

Warna, czyli miasto nad Morzem Czarnym jest na trzecim miejscu pod względem ludności w całej Bułgarii.

Z czego słynie Warna?

Przede wszystkim ze spokoju, można powiedzieć, że miasto jest senne, jednak po zachodzie słońca tutejsze bary oraz kluby rozbudzają miasto.

Warna to przede wszystkim złote plaża zachęcające do kąpieli słonecznej oraz czyste i ciepłe morskie wody. Niektórym może się kojarzyć z mostem Asparucha łączącym południe miast z dzielnicą Galata i Asparuchowo.

Skupiając się na zabytkach, kulturze oraz architekturze nie możemy pominąć takich miejsca jak bardzo charakterystyczna budowla, czyli Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej; wyjątkowo barwny, radosny i zachęcający do spacerowania Park Nadmorski, a także Mauzoleum króla Władysława Warneńczyka. Jak więc możemy dostać się do Warny?


Wybierając się do Warny warto rozważyć dwie opcje: autokar czy samolot?


Promenada w Warnie
Promenada w Warnie - Shutterstock

Autokar do Warny jest na pewno bardzo popularnym wyborem wśród turystów.

Nie każdy jest fanem transportu lotniczego, nie każdy też może tę opcję wybrać, a autokar jest dla każdego.

W swojej ofercie posiadamy połączenia na trasie Warszawa-Warna. Ecolines oferuje również wyjazdy z Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Katowic i Krakowa.

Jaką firmę polecamy? Na pewno rzetelnego, łotewskiego przewoźnika Ecolines, który oferuje nowoczesne autokary z możliwością wyboru najlepszego miejsca dla siebie – wybierasz je przy zakupie biletu.

Do Warny pojedziesz w okresie letnim, a podróż trwa około 37 godzin. Wybierając ten kurs musisz liczyć się z planowaną przesiadką, występuje ona w Sofii i trwa około 1,5 godziny. Ogromnym plusem jest koszt biletu, jest to kwota około 365 złotych, a przewoźnik przewiduje zniżki dla seniorów oraz dla najmłodszych klientów. Wystarczy, że klikniesz w przycisk poniżej i zaplanujesz swoją podróż.


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia do Bułgarii

Bilety autokarowe do Bułgarii

Warna
Shutterstock

Bilety lotnicze do Warny są na pewno najszybszym i najwygodniejszym sposobem przeniesienia się z jednego miejsca w drugie.

Trasa obsługiwana jest przez kilku przewoźników – Czech Airlines, Smart Wings, Austrian, Lufthansa, czy LOT.

Niestety te połączenia w większości wiążą się z przesiadkami w innych miastach europejskich.

W okresie letnim można również trafić na czartery, które latają bezpośrednio, a przede wszystkim mają dużo bardzo atrakcyjną cenę zaczynającą się od 499 złotych.

Przewoźnicy oferujący loty z przesiadkami najczęściej oferują ceny nawet o 300 złotych wyższe. Czartery przewyższają innych przewoźników również bagażem wliczonym w cenę biletu, niektórzy przewoźnicy traktują niestety bagaż jako oddzielny koszt. Lot bez przesiadek trwa około 2 godzin, docierasz na lotnisko do Warny, a z tego miejsca możesz już tylko szukać atrakcji.


Jeśli chcemy wybrać lot do Bułgarii, sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Warny

W tym z kolei możemy Ci pomóc. Jeśli decydujesz się na intensywne zwiedzanie tego bałkańskiego miasta możesz skorzystać z naszych propozycji. Oszczędzisz dzięki temu swój czas, pieniądze oraz nierzadko nerwy. Naszym numerem jeden, bardzo gorąco polecanym przez naszych klientów, jest półdniowa wycieczka pozwalająca na poznanie bułgarskiego życia, tradycji, oraz kultury.

Odwiedź piękno natury występującej w tej części świata – zachwyć się kamiennym lasem, a także słynnymi pozostałościami starożytnych Marcianopolis. Sprawdź wszystkie opcje dostępne poniżej, a na 100% znajdziesz coś, co zwróci Twoją uwagę.


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Bułgarii:

Wycieczki do Bułgarii


Booking.com