Wyszukaj połączenie i kup bilet

Komfortowa podróż nad Morze Bałtyckie – Międzyzdroje

Międzyzdroje

Sezon urlopowo – wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Nie czekaj na ostatnią chwilę i zacznij planować wypoczynek już teraz. Na naszej stronie zakupisz bilet autokarowy nad Morze Bałtyckie. Przejazd autobusem to komfortowa i wygodna opcja.

 

Mokrzycki Bus oferuje przewozy z Rybnika, Żor, Katowic, Gliwic, Strzelec Opolskich, Opola i Wrocławia aż do 19 miejscowości Pomorza Zachodniego. Są to następujące miejscowości: Międzyzdroje, Wisełka, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Trzebiatów, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Grzybowo, Kołobrzeg, Sianożęty, Ustronie Morskie.

Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 

0048 717242424 pn-pt od 08:00 do 17:00 i sob od 9 do 13.


Jak dojedziemy nad polskie morze:


  • 30.04.2021 (wyjazd ze Śląska na Pomorze), 03.05.2021 (powrót z Pomorza na Śląsk) - MAJÓWKA
  • 07.05-05.06.2021 (wyjazdy ze Śląska na Pomorze w każdy piątek, powroty z Pomorza na Śląsk w każdą sobotę)
  • 11.06-27.06.2021 (wyjazdy ze Śląska na Pomorze w każdy piątek i sobotę, powroty z Pomorza na Śląsk w każdą sobotę i niedzielę)
  • 01.07-31.08.2021 (wyjazdy codziennie - ważne! 01.07.2021 tylko kurs wyjazdowy na Pomorze, 31.08.2021 tylko kurs powrotny na Śląsk)
  • 03.09-26.09.2021 (wyjazdy ze Śląska na Pomorze w każdy piątek i sobotę, powroty z Pomorza na Śląsk w każdą sobotę i niedzielę)
     

Polska może poszczycić się wspaniałym Wybrzeżem. Urlop nad Morzem Bałtyckim to doskonały wybór. Zadbane i piaszczyste plaże, świeża morska bryza, sporty wodne, pyszna kuchnia – to i wiele więcej znajdziesz nad Bałtykiem. Każda miejscowość i każde miasto skrywa swoją historię i oferuje najróżniejsze atrakcje turystyczne. Od pięknych latarni morskich przez ciekawe zabytki po fantastycznie imprezy muzyczne czy sportowe. Można odwiedzić liczne parki krajobrazowe i narodowe. Znajdują się tu trasy piesze i rowerowe czy interesujące muzea. Główną atrakcją samą w sobie są przepiękne, piaszczyste plaże zachęcające do błogiego wypoczynku czy aktywnego spędzania czasu. Jest z czego wybierać, od biegania i siatkówki po sporty wodne, takie jak kitesurfing czy nurkowanie. „Cudze chwalicie swego nie znacie”.


Mokrzycki BUSPrzewoźnik już od kilku lat z powodzeniem prowadzi sezonową linię autokarową na trasie Rybnik - Ustronie Morskie - Rybnik.

Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem zarówno stałych, jak i nowych klientów. Mokrzycki Bus oferuje przewóz z Rybnika, Żor, Katowic, Gliwic, Strzelec Opolskich, Opola i Wrocławia aż do 19 miejscowości Pomorza Zachodniego. Są to następujące miejscowości: Międzyzdroje, Wisełka, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Trzebiatów, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Grzybowo, Kołobrzeg, Sianożęty, Ustronie Morskie. Opis przystanków i godziny przyjazdów/odjazdów można sprawdzić w rozkładzie jazdy. Zakup biletu w wyszukiwarce u góry strony.

MIĘDZYZDROJE - Znane i popularne miasto wypoczynkowe położone w województwie zachodniopomorskim, na wyspie Wolin. Leży nad Zatoką Pomorską. Od wschodu i południa graniczy z terenami Wolińskiego Parku Narodowego. Jest to miejscowość uzdrowiskowa. Uzdrowisko posiada źródło lecznicze Wolin z wodami chlorkowo-sodowymi, bromkowymi i żelazistymi. Miasto znane jest z Europejskiego Festiwalu Gwiazd. W tym czasie staje się centrum kultury i sztuki. Prezentowane są wówczas spektakle teatralne i filmy.


Atrakcje Międzyzdrojów:


Molo

1. Główną atrakcją jest piękna, piaszczysta plaża. Na obszarze miasta znajdują się dwa kąpieliska:

   -  kąpielisko Międzyzdroje Zachód,

    - kąpielisko Międzyzdroje Wschód.

 

2. Molo w Międzyzdrojach to wizytówka tego miasta. Ma konstrukcję żelbetową  i długość 395 metrów. Przy samym wejściu znajdują się dwie białe wieże. Spacery po tym pomoście to sama przyjemność. Można zrelaksować się podziwiając przepiękne zachody słońca i w pełni poczuć nadmorski klimat.  Molo ma status przystani morskiej

 

3. Promenada Gwiazd to najbardziej rozpoznawalna ulica w Międzyzdrojach. Miasto od dawna uważane było za wakacyjną stolicę filmu i  kultury. Pierwszy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach odbył się latem 1996 roku. Wybitni polscy artyści są uhonorowani poprzez utrwalenie odcisków ich dłoni wraz z autografami na Alei Gwiazd.

 

4. Gabinet Figur Woskowych znajduje się na popularnej Promenadzie. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Można zobaczyć około 100 figur woskowych naturalnej wielkości. Są to bohaterowie z bajek i kreskówek czy wybitne osobowości ze świata polityki, sztuki i filmu. Swoje figury mają tu między innymi Salvador Dali, Leonardo da Vinci, Wałęsa, Barack Obama, Charlie Chaplin, Angelina Jolie czy Shrek i inne postaci z bajek. Pamiątkowe zdjęcie to nie lada gratka.

 

5. Bałtycki Park Miniatur to ciekawa opcja spędzenia wolnego czasu i urozmaicenia pobytu nad Bałtykiem. Został otwarty w 2015 roku. Na jego terenie można zobaczyć w jednym miejscu budowle z państw usytuowanych nad Morzem Bałtyckim, ale w skali 1:25. Jest to interesujące doświadczenie. Są tu takie budowle jak: Żuraw w Gdańsku, Zamek w Malborku, Katedra w Helsinkach, Brama Brandenburska czy Pałac Kadriorg w Tallinnie. Jest tu także makieta kolejek w skali 1:25 oraz sztucznie utworzony zbiornik wodny, będący miniaturą Morza Bałtyckiego w skali 1:45 000, z zachowaną linią brzegową.

 

6. Woliński Park Narodowy to pierwszy morski park w Polsce. Malownicze krajobrazy oraz różnorodna flora i fauna zachwyci każdego. Powstał w 1960 roku i obecnie zajmuje powierzchnię około 11 ha. Obejmuje ochroną część największej polskiej wyspy Wolin, obszar 1 mili morskiej wód przybrzeżnych Bałtyku oraz archipelag wysp we wstecznej delcie Świny wraz z otaczającymi je wodami Zalewu Szczecińskiego. Na jego terenie wyznaczono 5 czynnych punktów widokowych: Gosań, Kawcza, Zielonka, Piaskowa Góra, Grodzisko Lubin. Wśród atrakcji parku można wyróżnić między innymi: Zagrodę Pokazową Żubrów, Jezioro Turkusowe, Latarnię Morską Kikut, Grodzisko Lubin.

 

7. Spacer na Kawczą Górę to doskonały pomysł. Wzniesienie liczy 61 m n.p.m. Ścieżka na ten punkt widokowy rozpoczyna się przy bramie do Wolińskiego Parku Narodowego. Panorama z góry jest oszałamiająca. Warto nacieszyć oko pięknymi widokami. W drodze powrotnej można zejść drewnianymi schodami prowadzącymi prosto na plażę. Są to najdłuższe i najwyższe schody na polskim Wybrzeżu. Ich długość to 128,5 m, a wysokość 51 m.

 

8. Oceanarium w Międzyzdrojach ma powierzchnię 3000 m2. Żyją tu ryby z dalekich zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, kolorowe ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki, a także słodkowodne okazy – jesiotry, cichle oraz wiele innych. Jest to wspaniała opcja dla dorosłych oraz rodzin z dziećmi. Czeka tu na Ciebie moc atrakcji - 16 metrowy pół tunel wypełniony niesamowitymi rybami czy touch pool, w którym można dotknąć żywe osobniki. Dodatkowo jest też szereg propozycji dla najmłodszych: sala edukacyjna i multimedialna, bawialnia, wystawa rekinów w skali 1:1.

 

9. Europejski Festiwal Gwiazd odbywa się w Międzyzdrojach w lipcu. W tym czasie przyciąga dodatkowe rzesze turystów, którzy są zainteresowani artystyczno-kulturalnym wydarzeniem. Bogaty program artystyczny: koncerty muzyczne, spektakle teatralne, liczne spotkania z gwiazdami, warsztaty dla dzieci każdego roku przyciągają jak magnes. Mieszkańcy i turyści maja okazję do obcowania ze sztuką.


 

Zarezerwuj nocleg w nad polskim morzem!

Oferty wczasów