Linia Emirates oferuje pasażerom pokrycie kosztów świadczeń medycznych i kwarantanny

EMIRATES
EMIRATES

Linie Emirates pokrywają koszty poniesione przez pasażerów związane z zakażeniem koronawirusem, to wiodąca inicjatywa w branży, która ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa podróżujących

Emirates to pierwsza na świecie linia lotnicza oferująca pasażerom pokrycie kosztów świadczeń medycznych i kwarantanny w związku z zachorowaniem na COVID-19 bez dodatkowych opłat i niezależnie od kierunku oraz klasy rezerwacyjnej.

Warszawa, 24 lipca 2020 r. – Klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot: w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży przewoźnik pokryje koszty świadczeń medycznych do 150 000 euro i koszty związane z przebywaniem na kwarantannie w wysokości 100 euro dziennie przez 14 dni. Powyższą ochronę linie zapewniają bez dodatkowych kosztów ze strony pasażera.

– Zgodnie z zarządzeniem Jego Wysokości Szejka Mohammeda, wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz premiera i emira Dubaju, linie Emirates torują drogę do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa podróży zagranicznych. Wiemy, że w związku ze stopniowym otwieraniem granic pasażerowie są spragnieni lotów, ale jednocześnie poszukują elastycznych rozwiązań i potrzebują zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży - powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Linie Emirates podejmowały intensywne działania, aby ograniczyć ryzyko zakażenia na każdym etapie podróży. Zrewidowaliśmy także nasze zasady rezerwacji, aby zapewnić klientom większą elastyczność.  Teraz idziemy o krok dalej, jako pierwsza linia lotnicza zapewniając pasażerom na całym świecie pokrycie kosztów świadczeń medycznych i kwarantanny poniesionych w wyniku zakażenia koronawirusem bez żadnych dodatkowych opłat. To duża inwestycja, ale najważniejsi są dla nas pasażerowie, którzy z pewnością docenią tę inicjatywę – dodaje Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Pierwsza na świecie linia lotnicza, która pokrywa koszty związane z zachorowaniem na COVID-19 bez dodatkowych opłat – niezależnie od kierunku podróży

Linie Emirates oferują pokrycie kosztów świadczeń medycznych i kwarantanny poniesionych w związku z zachorowaniem na COVID-19 bez żadnych dodatkowych opłat niezależnie od klasy rezerwacyjnej i kierunku podróży. Ochrona przysługuje automatycznie pasażerom lecącym liniami Emirates do 31 października 2020 r. (pierwszy lot powinien odbyć się nie później niż 31 października 2020 r.) i obowiązuje przez 31 dni od momentu przebycia pierwszego odcinka podróży. Dzięki temu pasażerowie skorzystają z dodatkowej ochrony, nawet jeśli po podróży liniami Emirates polecą dalej.

Przed lotem nie trzeba się rejestrować ani wypełniać żadnych formularzy, nie trzeba także wykorzystywać oferowanej przez przewoźnika ochrony.

Aby uzyskać pomoc i skorzystać z ochrony w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży, wystarczy zadzwonić na specjalną infolinię.

Numer infolinii i szczegółowe informacje na temat kosztów podlegających zwrotowi można znaleźć na stronie www.emirates.com/COVID19assistance.

Dubaj jest otwarty: Podróżujący liniami Emirates mogą także odwiedzić Dubaj, który jest już otwarty dla gości biznesowych i turystycznych. Przyjęcie nowych protokołów podróży lotniczych zapewnia zdrowie i bezpieczeństwo obywatelom, mieszkańcom i turystom odwiedzającym Zjednoczone Emiraty Arabskie. Więcej informacji na temat wymogów dot. wjazdu dla turystów znajduje się na stronie: www.emirates.com/flytoDubai.

Zdrowie i bezpieczeństwo przede wszystkim: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie:  www.emirates.com/yoursafety.

Ograniczenia podróży: Podróżni powinni zwrócić uwagę na obowiązujące ograniczenia podróży - będą oni mogli wejść na pokład samolotu tylko wtedy, gdy spełnią kryteria wjazdu do kraju docelowego. Lista dostępnych kierunków dostępna pod adresem www.emirates.com/wherewefly.

Rezydenci powracający do ZEA mogą sprawdzić najnowsze wymagania pod adresem: www.emirates.com/returntoDubai.

Źródło: InfoWire.pl