Wyszukaj połączenie i kup bilet

Nad Morze Bałtyckie autobusem – EKSPRES BUS: Mielno, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie, Sianożęty, Kołobrzeg, Mrzeżyno

Kołobrzeg, przejazd autokarem

Sezon urlopowo – wakacyjny jest już na wyciągnięcie ręki. Podczas planowania urlopu wybór komfortowego przejazdu to jedna z kluczowych kwestii. Na naszej stronie zakupisz bilet autokarowy nad Morze Bałtyckie. Przejazd autobusem to komfortowa i wygodna opcja.

EKSPRES BUS oferuje dwie linie wakacyjne nad Morze Bałtyckie. Jedna z nich to trasa z Trzebnicy, Wrocławia, Leszna, Poznania, do Jastrowia, Koszalina, Mielna, Sarbinowa, Gąsek, Ustronia Morskiego, Sianożętów, Kołobrzegu i Mrzeżyna.

Kursy odbywają się regularnie od 29 maja do 12 września. Wyjazdy i powroty są w soboty i niedziele. Wyjazdy nad morze odbywają się w nocy, dzięki czemu już z samego rana jest się na miejscu. Z kolei powroty odbywają się około południa, aby mieć czas na spokojne spakowanie.

Opis i godziny przyjazdów/odjazdów przystanków można sprawdzić w rozkładzie poniżej.

Warto śledzić ofertę na bieżąco i wykupić bilet z wyprzedzeniem, ponieważ jest to popularna trasa. Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 0048 717242424 pn-pt od 08:00 do 17:00 i sob od 9 do 13.


Jak przebiega trasa nad polskie morze?


EKSPRES BUS oferuje przewóz z Trzebnicy, Wrocławia, Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego  do Międzyzdrojów, Międzywodzia, Dziwnowa, Pobierowa, Trzęsacza, Rewala i Niechorza
oraz
z Trzebnicy, Wrocławia, Leszna, Poznania, do Jastrowia, Koszalina, Mielna, Sarbinowa, Gąsek, Ustronia Morskiego, Sianożętów, Kołobrzegu i Mrzeżyna. 

Opis i godziny przyjazdów/odjazdów przystanków można sprawdzić w wyszukiwarce u góry strony lub telefonicznie. 


Warto wiedzieć!


Bilety nad polskie morze, przejazd Ekspresbus

Kursy odbywają się regularnie od 29 maja do 12 września. Wyjazdy i powroty są w soboty i niedziele. Wyjazdy nad morze odbywają się w nocy, aby już z samego rana móc być na miejscu i cieszyć się z wypoczynku. Z kolei powroty odbywają się około południa, aby mieć czas na spokojne spakowanie.

Polska może poszczycić się pięknym Wybrzeżem. Wakacje nad Morzem Bałtyckim cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Bałtyk co roku przyciąga jak magnes licznych spragnionych słońca turystów. Nadmorskie miejscowości są czyste i zadbane z dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, co cenią sobie Polacy oraz goście zagraniczni. Obecność jodu w powietrzu pozytywnie wpływa na samopoczucie. Szerokie i piaszczyste plaże, morska bryza, szum fal, sporty wodne, wyśmienita kuchnia – to i wiele więcej znajdziesz nad Bałtykiem. Przekonaj się sam. Wakacje w Polsce to świetna opcja. Zaplanuj je z nami już teraz!

 

Zarezerwuj nocleg w nad polskim morzem!


Atrakcje turystyczne - Mielno, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie, Sianożęty, Kołobrzeg, Mrzeżyno


 • Polskie Wybrzeże słynie z zadbanych miejscowości turystycznych z pięknymi plażami. Mielno, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie, Sianożęty, Kołobrzeg, Mrzeżyno potwierdzają tę regułę.

 

 • Mielno to ciekawa tętniąca życiem miejscowość turystyczna, nazywana imprezową stolicą Pomorza.  Jest tutaj wiele barów, restauracji i klubów nocnych. Dodatkową atrakcją jest jezioro Jamno. Są tu też takie ciekawe miejsca do zobaczenia jak Hyde Park czy poniemieckie bunkry.

 

 • Promenada morska w Sarbinowie należy do najładniejszych obiektów spacerowych w Polsce.

 

 • Latarnia morska w Gąskach to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych. Jest to druga co do wielkości największa latarnia morska w Polsce o wysokości prawie 50 metrów.

 

 • Skansen Chleba w Ustroniu Morskim to kolejna propozycja spędzenia wolnego czasu podczas pobytu nad Bałtykiem. Na własne oczy można zobaczyć cały proces wypiekania chleba. Natomiast na ulicy Kolejowej znajduje się Western Park. Jest to miasteczko o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym.

 

 • W Sianożętach znajduje się stadnina koni Trotto. Dla chętnych tego typu odpoczynku to świetna opcja. Nauka jazdy odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora.

 

 • Kołobrzeg to piękne miasto uzdrowiskowe  z licznymi  sanatoriami  i domami wypoczynkowymi. Jego skarbami są źródła wody mineralnej, solanki  oraz pokłady borowiny. Może pochwalić się długim molem, latarnią morską, parkiem rozrywki w Zieleniewie, Muzeum Bursztynu czy Muzeum Figur Woskowych oraz zabytkami takimi jak Bazylika Mariacka.

 

 • Port Morski w Mrzeżynie stanowi małą bazę rybołówstwa morskiego i marinę dla kilkudziesięciu jachtów. Jest to ciekawe miejsce warte odwiedzenia. Rzeka Rega dzieli port na część wschodnią i zachodnią. Jedną  z ciekawszych atrakcji tej miejscowości jest zabytkowa chałupa rybacka położona przy ulicy Zabytkowej. Pokryta jest w całości strzechą i stanowi przykład chałupy ryglowej.
   

Linia Trzebnica – Wrocław – Kołobrzeg – Mrzeżyno (przez: Mielno, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie, Sianożęty):


 1. Trzebnica, Ks. W. Bochenka
 2. Wrocław, Dworzec Nadodrze
 3. Leszno, ul. 17-go Stycznia stadion
 4. Poznań, ul. Matyi, Dworzec Autobusowy PKS – stanowisko nr 3
 5. Jastrowie, ul. Gdańska
 6. Mielno, ul. Lechitów / hala
 7. Sarbinowo – Pętla
 8. Gąski, ul. Nadbrzeżna / Latarnia
 9. Ustronie Morskie, ul. Woj. Polskiego (Marysin)
 10. Sianożęty, ul. Lotnicza
 11. Kołobrzeg, ul. Jagiellońska, Dworzec PKP

Linia Trzebnica – Wrocław – Niechorze (przez: Międzyzdroje, Międzywodzie, Dziwnów, Pobierowo, Trzęsacz, Rewal):

 1. Trzebnica, Ks. W. Bochenka
 2. Wrocław, Dworzec Nadodrze
 3. Lubin, al. Niepodległości/Centrum
 4. Gorzów Wielkopolski, ul. Roosevelta
 5. Międzyzdroje, ul. Niepodległości (muzeum)
 6. Międzywodzie, ul. Armii Krajowej
 7. Dziwnów, ul. Słowackiego (camping)
 8. Pobierowo, ul. Jana z Kolna
 9. Trzęsacz, ul. Kamieńska
 10. Rewal, ul. Kamieńska
 11. Niechorze, ul. Kolejow

Ważne informacje:


BAGAŻ – 30 kg do luku bagażowego oraz bagaż podręczny do 5 kg

ZWROTY:

 • Bilet zakupiony na przejazd w obie strony, a wykorzystany tylko w jedną nie podlega zwrotowi.
 • Bilet w którym dokonano raz zmiany nie podlega zwrotowi.
 • W przypadku zwrotu biletu 7 dni przed terminem wyjazdu przewoźnik zwraca 100 %  ceny biletu, a w przypadku zwrotu biletu 6-3 dni przed terminem wyjazdu przewoźnik zwraca 50 %  ceny biletu. 

* Przewoźnik nie przewozi zwierząt.


Wczasy i wycieczki

7 dni od 1479 zł za osobę z: Legnica
9 dni od 1530 zł za osobę z: Bielsko - Biała
9 dni od 1730 zł za osobę z: Bielsko - Biała
Teraz taniej o 1 %3 dni od 749 zł za osobę z: Warszawa