Wyszukaj połączenie i kup bilet


🚌 Podróż z Polski do Francji - COVID-19

Autokarem do Francji

Podróżowanie z Polski do Francji jest możliwe, ale przed wyjazdem należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi pandemii COVID-19. Władze polskie i francuskie apelują, aby ograniczać podróże zagraniczne do tych niezbędnych.

Od niedzieli 31 stycznia 2021 roku Francja uaktualniła obostrzenia dotyczące podróżowania w czasie pandemii. Dla wszystkich podróżnych z UE i Strefy Schengen został wprowadzony obowiązek posiadania negatywnego testu PCR. Wyjątkiem są kierowcy wykonujący międzynarodowy transport towarów oraz pracownicy transgeniczni. Należy pamiętać, że na granicach lądowych Francji prowadzone są doraźne kontrole posiadania przez podróżnych wyników testów.

Do tego dochodzi zakaz podróżowania między Francją a państwami niebędącymi członkami UC i Strefy Schengen bez ważnego i uzasadnionego powodu. Dodatkowo od 2 lutego 2021 obowiązuje również zakaz podróży bez ważnego i uzasadnionego powodu pomiędzy Francją kontynentalną a Gwadelupą, Martyniką, Saint-Barthelemy i Saint-Martin, a od 3.02.2021 pomiędzy Francją kontynentalną a Polinezją Francuską.


Na obszarze całego kraju wprowadzona została godzina policyjna od 18:00 do 6:00. Pobyt poza miejscem zamieszkania w tych godzinach jest możliwy pod warunkiem posiadania pisemnego oświadczenia o jego powodach. Chodzi tutaj m.in. o ważny powód rodzinny, względy zdrowotne i zawodowe czy wyprowadzenie psa na spacer. Takie oświadczenia są dostępne na stronie: gouf.fr

Poza godziną policyjną nie ma ograniczeń w podróżowaniu po Francji oraz nie jest wymagane posiadanie oświadczenia o celu opuszczenia miejsca zamieszkania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia pasażerowie zobowiązani są do podróżowania we własnej maseczce ochronnej lub przyłbicy, które zasłaniają usta i nos. Przy wsiadaniu do autokarów należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości w stosunku do innych osób. Obowiązkiem każdego pasażera jest zapoznanie się z przepisami obowiązującymi w kraju docelowym oraz dotyczących możliwości przekraczania granicy.

 

Masz pytanie zadzwoń 0048 717242424

 


Aktualnie z Polski można dojechać autokarem na przystanki we Francji w miastach: Le Mans, Metz, Nantes, Paryż, Reims, Nantes, Cannes, Monaco, Nicea, Mulhouse, Besancon, Dijon, Chalon Sur Saone, Lyon, Valence, Bollene, Avignon, Marsylia, Nimes, Montpellier, Narbonne, Perpignan


Przystanki obsługiwane w Polsce są w miastach: Augustów, Bydgoszcz, Chełm, Dębica, Elbląg, Ełk, Emilianów, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wlkp, Grajewo, Grudziądz, Iława, Jarosław, Kalisz, Katowice, Kielce, Koło, Konin, Koszalin, Kraków, Legnica, Lębork, Lublin, Łomża, Łódź, Malbork, Nakło, Nowa Sól, Nowogard, Olsztyn, Opole, Ostróda, Piła, Piotrków Trybunalski, Poznań, Przemyśl, Przeworsk, Puławy, Radom, Rzeszów, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Sławno, Słubice, Słupsk, Stawiski, Szczecin, Szczuczyn, Świebodzin, Świecie, Tarnów, Tczew, Toruń, Wałcz, Warszawa, Wejherowo, Wrocław, Zamość, Zduńska Wola, Zielona Góra.


Po powrocie z Francji do Polski obowiązuje 10 dniowa kwarantanna. W tym celu należy zadzwonić do Głównego Inspektora Sanitarnego za pośrednictwem infolinii +48 22 25 00 115. Z kwarantanny zwolnione są osoby posiadające negatywny wynik testu na koronawirsua. Nie może on być starszy niż 48 godzin od momentu wyniku testu do przekroczenia granicy. Można wykonać każdy rodzaj testu. Ograniczenia obowiązują do 14.02.2021 roku. Osoby posiadające zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19 również nie muszą poddawać się kwarantannie.