Wyszukaj połączenie

Kategorie

8 lifehacków, dzięki którym podróże staną się naprawdę tanie

7 gru 2018, 10:51

Tanie bilety lotnicze to nie mit. Możesz je kupić pod warunkiem, że wiesz, jak się do tego zabrać. Zdradzamy kilka przydatnych tricków.

 

1. Bądź hakerem

No, może nie dosłownie. Jednak musisz opanować sztukę przeszukiwania internetu incognito, ewentualnie czyszczenia ciasteczek przed każdymi poszukiwaniami. Przydałaby się umiejętność skonfigurowania wirtualnej sieci VPN lub używania specjalnych przeglądarek, które zmieniają IP. Nie, nikogo nie oszukujesz, to gra. Wygrasz, jeśli uda ci się przekonać system, że szukasz biletu po raz pierwszy i właściwie trochę przez przypadek. Jeśli dana strona zapamięta, że już na niej byłeś i rozpozna, że po raz kolejny sprawdzasz ceny biletów na konkretny rejs, nie licz na korzystną ofertę. Oni już wiedzą, że musisz polecieć tego dnia i tym samolotem.

 

2. Nie przyznawaj się, gdzie i kiedy chcesz lecieć

Sprawdzaj różne kierunki (pamiętaj o trybie incognito) i różne daty. Ciekawą sztuczką jest wpisanie daty miesiąc wcześniej niż planowany wyjazd i przeklikiwanie ofert do dnia wylotu. Nie wierzysz? Zrób tak, a potem wyczyść ciasteczka i wprowadź konkretną datę, przekonasz się. Algorytmy rządzące cenami biletów są bezwzględne, ty też musisz być.

 

3. Nie kupuj w weekend

Tak, ceny biletów zmieniają się praktycznie codziennie. W weekendy są najdroższe z prostego powodu – wszyscy mają czas i rzucają się do komputerów. Popyt dyktuje podaż, nic więc dziwnego, że ceny rosną. Spadną koło środy, gdy wszyscy będą pochłonięci pracą.

Zwróć uwagę także na godziny. Jeszcze do niedawna mówiło się, że najtaniej jest w nocy. Dziś wiemy już, że to nieprawda. Najnowsze dane wskazują, że optymalne godziny to… godziny pracy. Niestety – musisz poświęcić przerwę na lunch. Bilety mają pierwszeństwo.

 

4. Przyjrzyj się bliżej tanim liniom lotniczym

Wbrew pozorom, to co wygląda na tanie, nie zawsze takie jest. Tani przewoźnicy lądują na ogół na lotniskach peryferyjnych. Zanim zdecydujesz się na bilet w mega atrakcyjnej cenie, sprawdź, ile będzie kosztował transfer do centrum miasta. To może być skórka za wyprawkę.

 

5. Korzystaj z newsletterów

Linie lotnicze co jakiś czas ogłaszają promocje, obniżki, oferty dla subskrybentów. Bądź jednym z nich, a o najlepszych okazjach zawsze dowiesz się jako pierwszy. Ale pamiętaj, dobrze poinformowanych będzie więcej. Jeśli widzisz atrakcyjną ofertę, musisz działać naprawdę szybko.

 

6. Śledź fora internetowe

Amatorzy taniego latania dzielą się między sobą informacjami o nagłych, niesamowitych okazjach. Jeśli szczęście ci dopisze, będziesz o nich wiedział, zanim firma zdąży rozesłać newsletter. Szczególnie cenne (a niepodawane do publicznej wiadomości) są pomyłki na stronach internetowych. Co to znaczy? Cenę wyjściową biletu zawsze wprowadza człowiek, a nie ma ludzi nieomylnych. Może się zdarzyć, że zamiast 500 wbije 50, zamiast dolarów – złotych. Przykład wydaje się przejaskrawiony i wręcz niemożliwy, ale takie rzeczy naprawdę się zdarzają. Śledź fora – internauci są bardzo czujni.

 

7. Im wcześniej, tym lepiej

U regularnych przewoźników najniższe ceny na bilety lotnicze są nawet na pół roku przed planowaną datą wylotu. W tanich liniach lotniczych ten okres skraca się – najtaniej jest mniej więcej trzy miesiące przed odlotem. Nie czekaj na last minute – po pierwsze to loteria, po drugie – nie zawsze last minute jest naprawdę tanie.

 

8. Nie unikaj międzylądowań

Szczególnie jeśli wybierasz się w naprawdę daleką podróż. Może się okazać, że lot na trasie Warszawa – Tokio będzie droższy niż na trasie Warszawa – Londyn – Tokio. Wypróbuj też inne opcje, być może część trasy da się przebyć pociągiem lub autobusem. Bilety autokarowe i bilety kolejowe sprzedawane są z jasno określonymi zasadami, możesz je nabyć nawet w ostatniej chwili. Jednak na te tańsze musisz zapolować miesiąc przed podróżą.

Wyszukaj połączenie

Kategorie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017