Wyszukaj połączenie

Kategorie

Bukareszt

13 gru 2018, 16:41

Bajkowe budynki, ciepły klimat i uśmiechnięci mieszkańcy. Wybierz się na urlop do Bukaresztu

TRANSPORT | Do stolicy Rumunii najłatwiej i najszybciej dolecimy samolotem. Trasa nie należy do najpopularniejszych, próżno szukać tu ofert tanich linii lotniczych. Bezpośrednio polecimy z naszym rodzimym LOTEM. Jeśli zdecydujemy się na innego przewoźnika, musimy liczyć się z koniecznością przesiadki. Lotniskiem pośrednim najczęściej jest Wiedeń, zdarzają się też międzylądowania w Amsterdamie, Frankfurcie, Kopenhadze i Brukseli. Bezpośredni lot trwa około dwóch godzin.

  • Wyszukaj połączenia do Bukaresztu, korzystając z wyszukiwarki po lewej stronie.

Pociąg i autobus to opcje dla miłośników tych środków lokomocji oraz tych, którzy nie mogą latać samolotami. Podróż nie będzie tańsza, a potrwa blisko trzydzieści godzin. Podróżując autobusem, musimy się liczyć z przesiadką we Lwowie. Gdy jedziemy pociągiem, czeka nas przesiadka w Budapeszcie.

KLIMAT | Bukareszt to miasto o klimacie kontynentalnym. Oznacza to, że możemy liczyć na gorące lata i mroźne zimy. Z tego powodu do Bukaresztu najlepiej udać się w miesiącach letnich. Będzie gorąco, temperatury mogą osiągać 30°C, ale względnie sucho. Maj, czerwiec i październik to miesiące, w których notuje się największe opady. W styczniu, najchłodniejszym miesiącu w Bukareszcie, notuje się temperatury ujemne.

 

Metro w Bukareszcie, dzielnica Pipera

ZWIEDZANIE | Rumunia postrzegana jest jako państwo biedne, stąd przekonanie, że nie ma tam co zwiedzać. Tymczasem prawda wygląda zupełnie inaczej. To miasto wręcz kipi od miejsc, obok których nie można przejść obojętnie. Weźmy choćby Parlament – drugi po Pentagonie największy budynek na świecie. Wybudowany i wykończony z prawdziwym rozmachem, zachwyca kunsztem i pietyzmem budowniczych. Monastyr Stawropolski to kolejny obiekt, który trzeba zobaczyć. Stara prawosławna świątynia zasłynęła w świecie niezwykłą kolekcją bizantyjskich książek muzycznych. Łuk Triumfalny warto zobaczyć choćby dlatego, że żywcem przypomina ten paryski. Ot, taka ciekawostka.

Narodowe Muzeum Wsi Rumuńskiej to ponad 14 ha, na których znajdziemy chaty wiejskie, młyny i inne kulturowe pamiątki.

Bukareszt oferuje znacznie więcej. Na portalu Transpomat możesz zarezerwować lot w dogodnym terminie. Przy okazji sprawdź ofertę noclegów w stolicy Rumunii.

Wyszukaj połączenie

Kategorie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017