Wyszukaj połączenie

Kategorie

Hamburg

12 gru 2018, 23:12

Hamburg – drugie pod względem wielkości miasto Niemiec

TRANSPORT | Do Hamburga najłatwiej dostać się samolotem lub autokarem. Podróż autokarem trwa stosunkowo krótko, bo tylko 14 godzin. Bilety autokarowe przy odrobinie szczęścia można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Zdarzają się ciekawe promocje na tej trasie. Alternatywą jest samolot. Tu do wyboru mamy tanie lub tradycyjne linie lotnicze. Bilet na tani lot kupimy już za niecałe 200 złotych, w tradycyjnych liniach przyjdzie nam zapłacić niewiele więcej. Najtańsze połączenie kosztuje trochę ponad 500 złotych. Bezpośredni lot z Warszawy do Hamburga trwa około półtorej godziny. Loty z przesiadką najczęściej odbywają się przez Wiedeń, Brukselę i Rygę.

  • Wyszukaj połączenia do Hamburga, korzystając z wyszukiwarki po lewej stronie.

KLIMAT | Hamburg znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego. Największe sumy opadów notowane są w marcu, najmniejsze w sierpniu. Najcieplej jest w lipcu i sierpniu, kiedy średnia temperatura przekracza 26°C, a maksymalna osiąga ponad 33°C. Najchłodniej jest w miesiącach zimowych.

Ze względu na opady do Hamburga najlepiej wybrać się późną wiosną i wczesną jesienią, z pominięciem miesięcy wakacyjnych. Jeśli zależy nam przede wszystkim na wysokich temperaturach, najlepsze będą wakacje.

Centrum miasta Hamburga, w tle urząd miasta i rzeka Alster

ZWIEDZANIE | Za największą atrakcję Hamburga uważa się (i chyba całkiem słusznie) Park Miniatur. Wiernie odwzorowane najważniejsze miejsca na ziemi, z pietyzmem odtworzone budowle i szczegóły architektoniczne sprawiają, że można poczuć się niczym Guliwer w krainie liliputów.

Hamburg to miasto spichlerzy – nie da się ukryć, że jest ich tu wyjątkowo dużo. Kompleks magazynowy uznano za największy na świecie i wpisano na listę UNESCO. Zbudowane w gotyckim stylu nie wyglądają jak typowe spichlerze i robią naprawdę duże wrażenie.

W Hamburgu koniecznie trzeba zobaczyć kościół świętego Michała, miejski Ratusz i ponad stuletni tunel pod Łabą. Nie można też pominąć portu. Jest to swoisty fenomen. O Hamburgu mówi się, że jest miastem portowym i każdy natychmiast ma przed oczami port morski. Tymczasem ten ogromny port znajduje się na rzece Łabie, a od morza dzieli go, bagatela, 110 kilometrów!

Wyszukaj połączenie

Kategorie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017