Wyszukaj połączenie

Kategorie

Jak podróżuje się podniebnym pałacem? Oto luksusy najdroższych linii lotniczych świata

19 paź 2018, 15:16

Darmowa kawa? Prasa? Obiad? Filmy czy gry wideo? Takie atrakcje to już standard w tradycyjnych liniach lotniczych. Żeby uchodzić za luksusowego przewoźnika, trzeba się bardziej postarać. Najbogatsi gracze w branży nie ustają w wymyślaniu nowych udogodnień dla pasażerów.

Komfort jeszcze przed lotem w Qatar Airways

Qatar Airways
Źródło: QatarAirways.com

Wygoda powinna zaczynać się jeszcze przed wejściem na pokład. Tak przynajmniej sądzą linie Qatar Airways, które na kluczowych lotniskach otworzyły Premium Lounges – ekskluzywne strefy dla pasażerów klasy biznesowej i pierwszej.

W Paryżu, Londynie i w porcie Hamad niedaleko Dohy można zrelaksować się w olbrzymiej luksusowej przestrzeni czynnej przez całą dobę. Do dyspozycji są bar, restauracja, terminale komputerowe czy wygodne sofy. Po wejściu na pokład samolotu wcale nie jest gorzej. Podróżnik otrzymuje zestaw powitalny przygotowany we współpracy z Giorgio Armanim.

Choć wiele lepszych linii prowadzi podobne obiekty, to Qatar wyróżnia się elegancją aranżacji i jakością dostępnych wewnątrz atrakcji i udogodnień.

Po locie z British Airways wypiękniejesz

British Airways
Źródło: BritishAirways.com

Brytyjskie linie lotnicze są jednymi z niewielu, które oferują masaże relaksujące, a także zabiegi lecznicze i upiększające w swoich strefach wypoczynku na lotniskach. Spotkanie z kosmetologiem trwa zaledwie 15 minut, ale stało się niezwykle popularną usługą. Niełatwo ją zarezerwować – taka możliwość została przewidziana tylko dla klientów wybierających najdroższą opcję.

Na pokładzie samolotu British Airways również trudno narzekać na brak wygód. Nawet jeśli podróżnik nie wykupi prywatnej kabiny, może liczyć na przestronne stanowisko i dostęp do elektronicznej rozrywki.

Pierwsza klasa wśród pierwszej klasy w Emirates

Emirates First Class
Źródło: Emirates.com

Choć arabskie linie Emirates stosują prostą nazwę „First Class”, w rzeczywistości oferta przewyższa to, co zwykliśmy kojarzyć z pierwszą klasą. Jak twierdzi sam przewoźnik, jego First Class w Boeingach 777 to niemalże jak podróż prywatnym odrzutowcem.

Pasażer przebywa we własnym pokoiku, gdzie może dowolnie zmieniać oświetlenie czy temperaturę. Olbrzymi fotel jest wzorowany na siedziskach samochodów Mercedes Benz S-Class. O kilka kroków dalej znajduje się pokładowy bar, zaś podróżnik może nawet zrelaksować się w pokładowym spa.

Własna rezydencja w Etihad

Etihad Residence
Źródło: Etihad.com

Trudno powiedzieć, czy można latać wygodniej niż w klasie „Residence” oferowanej przez Etihad Airways. Na dobrą sprawę lot odbywa się w hotelowym pokoju. W podzielonym na trzy pomieszczenia pokoju do dyspozycji jest fotel, łóżko, sofa, 32-calowy telewizor, a nawet prysznic. Najwyższą jakość obsługi zapewnia… osobisty lokaj, natomiast szef kuchni jest w stanie przygotować dania na wiele sposobów – wybór należy do pasażera.

Ile kosztują takie przeloty? Przekonaj się, wyszukując połączenia w serwisie Transpomat.pl.

Wyszukaj połączenie

Kategorie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017