Wyszukaj połączenie

Kategorie

Kolonia

13 gru 2018, 11:12

Kolonia – miasto dla romantyków i historyków

TRANSPORT | Za najwygodniejszą i najszybszą formę podróży do Kolonii trzeba uznać samolot. Tu do wyboru mamy dwa lotniska – Kolonia Bonn i Dusseldorf. To pierwsze jest położone bliżej, jednak za lot z Warszawy do Kolonia Bonn zapłacimy ponad tysiąc złotych. Warto rozważyć drugą opcję i polecieć do Dusseldorfu – bilety lotnicze są dużo tańsze, ceny zaczynają się od pięciuset złotych. Lotnisko w Dusseldorfie jest dobrze skomunikowanie z Kolonią, łatwo dostaniemy się do celu. Bezpośredni lot z Warszawy trwa dwie godziny. Ewentualnej przesiadki można się spodziewać w Amsterdamie lub Pradze.

Alternatywą dla samolotu może być połączenie autobusowe. Podróż z Warszawy do Kolonii kosztuje około trzystu złotych i trwa dwadzieścia jeden godzin.

  • Wyszukaj połączenia do Kolonii, korzystając z wyszukiwarki po lewej stronie.

KLIMAT | W Kolonii panuje klimat umiarkowany łagodny. Charakterystyczne dla tego miasta są łagodne zimy i ciepłe, ale nieupalne lata. W grudniu, styczniu i lutym średnie temperatury w ciągu dnia nie przekraczają 10°C. W nocy możliwe są przymrozki. Od maja do września średnie temperatury w ciągu dnia przekraczają 20°C. Największe opady notuje się w miesiącach letnich oraz w grudniu. Na spacery po Kolonii najlepszymi miesiącami są sierpień i wrzesień.

Widok na katedrę w Kolonii

ZWIEDZANIE | Kolonia to miasto o bogatej historii i dużej ilości zabytków. To tu znajdują się najsłynniejsze w całej Europie katedry – w tym Katedra świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny. Potężna, monumentalna budowla gotycka rokrocznie przyciąga turystów z całego świata. Nie można ominąć Starego Miasta z jego kolorowymi kamieniczkami. W miejscowej kawiarni koniecznie trzeba skosztować lodów. A miłośnicy słodyczy na pewno chętnie odwiedzą Muzeum Czekolady Lindt, gdzie można nie tylko poznać od podstaw proces produkcji, ale także skosztować pysznych czekoladek. Spacer dzielnicą portową zachwyci tylko miłośników tego rodzaju miejsc, jednak niektórzy turyści uważają ten punkt programu za obowiązkowy. Największą atrakcją archeologiczną kolonii są ruiny pałacu rzymskiego. Most Hohenzollernów legendą i ilością kłódek dorównuje Mostowi Karola w Pradze. Obowiązkowy punkt wycieczki dla wszystkich zakochanych.

Wyszukaj połączenie

Kategorie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017