Wyszukaj połączenie

Kategorie

Mediolan

11 gru 2018, 16:52

Mediolan – rodzinne miasto Leonarda da Vinci i stolica współczesnej mody

TRANSPORT | Do Mediolanu najłatwiej i najszybciej dostaniemy się samolotem. W ofercie tanich linii lotniczych bez trudu znajdziemy bilet za niewiele ponad sto złotych. Lot bezpośredni trwa nieco ponad dwie godziny. Jednak lotnisko, które obsługuje tanie loty leży w Bergamo, pięćdziesiąt kilometrów od centrum Mediolanu, dlatego do czasu podróży należy doliczyć transfer z lotniska do miasta. Lotniskiem obsługującym linie regularne jest Linate. Leży ono zaledwie siedem kilometrów od centrum miasta. Bilety lotnicze w regularnych liniach kosztują średnio 500 – 1500 złotych. Możliwa jest przesiadka, między innymi w Monachium.

  • Wyszukaj połączenia do Mediolanu, korzystając z wyszukiwarki po lewej stronie.

Pociąg do Mediolanu kosztuje około 1000 złotych, a sama podróż nie należy do komfortowych. Trwa ponad dwadzieścia godzin i konieczne są dwie przesiadki – w Wiedniu i Zurychu.

 

Romantyczna kawa w Mediolanie

KLIMAT | Mediolan leży na granicy strefy wpływów klimatu podzwrotnikowego i umiarkowanego ciepłego. Dominujące są cechy klimatu kontynentalnego – gorące, wręcz parne lata i zimne zimy. Przy czym zimne w Mediolanie to nie to samo, co zimne w Warszawie. W miesiącach zimowych w ciągu dnia temperatura stale jest kilka kresek powyżej zera, jedynie w nocy zdarzają się przymrozki. Od czerwca do września notuje się upały, średnie temperatury w dzień przekraczają 24°C. Maksymalne temperatury oscylują wokół 35°C. Największe opady notuje się w maju, czerwcu i listopadzie.

 

ZWIEDZANIE | Mediolan uznawany jest za najbogatsze włoskie miasto. To jednocześnie stolica mody i śmietanka włoskiej finansjery. A także rodzinne miasto Leonarda da Vinci. To właśnie tu, na ścianie refektarza kościoła Santa Maria delle Grazie namalował słynną „Ostatnią Wieczerzę”, którą można podziwiać do dziś. Obowiązkowa jest także wizyta w Katedrze Mediolańskiej. Z sentymentu do królowej Bony warto zwiedzić zamek Sforzów. Mediolan wręcz kipi zabytkami. Tu każdy budynek kryje w sobie ciekawą historię.

W świecie mody nie mogło zabraknąć galerii handlowej – Galeria Wiktora Emanuela II nie należy do najtańszych, ale warto do niej wejść nie tylko ze względu na okazałą bryłę budynku, ale także dla butików najsłynniejszych włoskich projektantów.

Wyszukaj połączenie

Kategorie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017