Wyszukaj połączenie

Kategorie

Monachium

11 gru 2018, 17:19

Monachium – miasto nie tylko kibiców i piwoszy

TRANSPORT | Bilety kolejowe do Monachium nie są rozchwytywane jak świeże bułeczki. Powód jest prosty. Prawie dwunastogodzinna podróż z przesiadką w Wiedniu kosztuje ponad tysiąc złotych. Za połowę tej ceny polecimy do Monachium samolotem. W tej opcji czeka nas przesiadka w Rydze. Jeśli dołożymy kilkaset złotych, polecimy bez przesiadki, a lot będzie trwał około dwóch godzin. W tej sytuacji podróż pociągiem pozostaje tylko tym, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą latać.

Alternatywą są połączenia autokarowe z przesiadką w Berlinie lub Pradze. Cena będzie porównywalna z tanimi liniami lotniczymi. Jednak czas podróży nieporównywalnie dłuższy.

  • Wyszukaj połączenia do Monachium, korzystając z wyszukiwarki po lewej stronie.

KLIMAT | W Monachium, podobnie jak w Hamburgu, panuje łagodny, umiarkowanie ciepły klimat. Od listopada do marca trwa zima. Nieco inna niż ta, do której przyzwyczailiśmy się w Polsce. Średnie temperatury w dzień przekraczają 0°C, jedynie w nocy notowane są przymrozki. Mimo to zaledwie kilka stopni „na plusie” nie zachęca do uprawiania turystyki. Najcieplej jest od czerwca do września, kiedy średnia temperatura w ciągu dnia przekracza 20°C. Niestety w tym okresie notuje się też największe sumy opadów.

 

Oktoberfest w Monachium
Oktoberfest w Monachium

ZWIEDZANIE | Monachium słynie przede wszystkim z piwa – to tu odbywa się słynny Oktoberfest. Drugą wizytówką miasta jest stadion Allianz Arena, w końcu to stąd pochodzi słynny Bayern Monachium. Stadion można zwiedzać z przewodnikiem. Jednak powiedzieć, że Monachium to miasto piwa i piłki nożnej to spore niedopowiedzenie. Miasto ma do zaoferowania znacznie więcej ciekawych atrakcji. Niewątpliwie trzeba się przespacerować uliczkami Starego Miasta (odbudowano je po wojnie, zachowując średniowieczny układ ulic), wjechać windą na taras widokowy wieży ratuszowej, zobaczyć najstarszy w Monachium kościół świętego Piotra.

Miastem partnerskim Monachium jest Werona, stąd nie mogło zabraknąć symbolicznego podarunku – pomnika Julii. Mieści się on nieopodal Starego Ratusza.

W Monachium i jego okolicach znajduje się kilka pałaców – rezydencji rodziny Wittelsbach, historycznych władców Bawarii. Najważniejsza nosi prostą nazwę – Rezydencja. Równie okazały jest Pałac Nimf.

Wyszukaj połączenie

Kategorie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017