Wyszukaj połączenie

Kategorie

Wygodne, niezwykle szybkie i niedrogie. Oto pociągi we Włoszech

31 maj 2018, 16:5

Włochy mają się czym chwalić. Ich sieć kolejowa należy do najbardziej zaawansowanych na kontynencie, a pociągi rozwijają prędkości, o których na polskich torowiskach możemy tylko pomarzyć. Ceny biletów są przy tym zaskakująco przystępne, więc warto podróżować zarówno pociągiem do Włoch, jak i w granicach tego pięknego kraju.

W portalu TRANSPOMAT możemy kupić bilety kolejowe linii Trenitalia i Italo, które obsługują  połączenia krajowe i  międzynarodowe.  Mniejszymi liniami, które możemy spotkać są  Trenord i Ferrovie del Gargano

O jakich prędkościach mówimy? Trzymajcie się swoich krzeseł – włoskie pociągi rozpędzają się nawet do 360 km/h. Dzięki temu podróżowanie po kraju jest proste i przyjemne.

Największym przewoźnikiem we Włoszech jest publiczna Trenitalia. To on obsługuje znakomitą większość połączeń, a robi to z wykorzystaniem nowoczesnego taboru.

Przejazd z Rzymu do Wenecji – obowiązkowy dla każdego turysty, który chce poznać Włochy nieco bliżej – kosztuje około 253 zł

 

Trenitalia Tirano Pociąg Regionalny
Trenitalia Tirano Pociąg Regionalny

Nie oznacza to jednak, że Trenitalia ma cały rynek dla siebie. Istnieją także przewoźnicy prywatni, tacy jak Italo. Tabor tej marki również cechuje nowoczesność i komfort. Przy prędkościach rzędu 370 km/h podróż jest wygodna i bardziej przyjazna dla środowiska niż przejazd autokarem.

Biletu obu włoskich przewoźników kupisz oczywiście w serwisie Transpomat. Organizuj tanie i przyjemne podróże po Włoszech bez wychodzenia z domu!

 

Trenitalia Tirano
Trenitalia Tirano
Trenitalia Tirano, Trenord
Trenitalia Tirano, Trenord

Wyszukaj połączenie

Kategorie

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017