Dubaj: Pustynne Safari - wielbłądy i grill w obozowisku Al-Khayma

Wycieczki fas fa-map-marked blue Zwiedzanie fas fa-monument black
Opis atrakcji
Pustynne Safari
Dubaj, Al-Khayma, Shutterstock

O ustalonej godzinie kapitan safari przyjedzie po Ciebie land cruiserem z napędem na 4 koła i zabierze na godzinną przejażdżkę na pustynię. Po drodze opowie Ci historię Dubaju – od skromnych początków po najnowocześniejsze innowacje.

Pierwszym przystankiem na pustyni będzie strefa relaksu. Będziesz miał 25-minutową przerwę przed rozpoczęciem wyjątkowego safari – będziesz miał chwilę na ,,odsapnięcie’’, skorzystanie z toalety, podczas gdy zespół przygotuje samochody do jazdy w terenie. Jeśli chcesz, będziesz mógł również wziąć udział w przejażdżce quadem. Rozpocznij swoją szaloną podróż i wyrusz w 30-45 minut rajd po czerwonych wydmach w głębi pustyni Lehbab. Spróbuj surfowaniu po wydmach, tzw. sandboardingu, a następnie udaj się do obozowiska Al Khayma. Na terenie obozowiska znajduje się stado wielbłądów – możesz je odwiedzić, a nawet przejechać się na grzbiecie jednego z nich. Po wejściu do obozowiska kapitan safari wskaże Ci najciekawsze atrakcje i zaprowadzi przed „khaymę” (namiot). W namiocie do Twojej dyspozycji będą nielimitowane napoje alkoholowe oraz arabskie stroje dla mężczyzn i kobiet – kandora i abaja. Będziesz mógł spróbować lokalnych przysmaków jak „qahwa” (kawa po arabsku), „gaymat” (słodycze) i daktyle.

Tradycyjna herbata na pustyni
   Tradycyjna herbata, Shutterstock

Orzeźwij się i odpocznij przed kolejną atrakcją dla chętnych - przejażdżce na wielbłądzie. Po powrocie uchwyć piękno malowniczych okolic aparatem i skorzystaj z chwili dla siebie. W ofercie znajdują się również typowe beduińskie rozrywki - palenie sziszy, malowanie henną czy przebieranie się arabskie stroje czy też spotkanie się z doświadczonym sokolnikiem i zrobienie zdjęcie ze wspaniałym sokołem. 

Wieczorny program rozrywkowy rozpocznie się od pokazu tańca tanoura oraz kolacji z grilla formie bufetu. Po posiłku skosztujesz lokalnych deserów oraz obejrzysz efektowny pokaz tańca brzucha. Na koniec całe oświetlenie w obozowisku zostanie wyłączone, dzięki czemu poczujesz niesamowitą atmosferę nocy na pustyni. Zrelaksuj się i pomedytuj, oglądając gwiazdy, po czym wyrusz w drogę powrotną do swojego miejsca zakwaterowania.


Co trzeba wiedzieć

 

 • Czas trwania wycieczki zależy od natężenia ruchu drogowego w mieście.
 • Dzieci w wieku poniżej 3 lat nie mogą brać udziału we wspólnym rajdzie po wydmach. Proszę zarezerwować opcję prywatną, aby rodzice ponosili pełną odpowiedzialność.
 • Zajęcia rozrywkowe (pokaz tańca tanoura i tańca brzucha) nie będą dostępne 9 listopada 2019, 22 marca, 24 kwietnia, 30 lipca, 20 sierpnia i 29 października 2020 oraz w inne islamskie święta zgodnie z prawem ZEA (daty mogą się różnić)
 • Latem zaleca się założenie luźnych ubrań, a zimą również kurtki.
 • Lokalny organizator zapewnia, że wszyscy przewodnicy i kierowcy na safari są odpowiednio wyszkoleni i posiadają licencje
 • Samochody Land Cruiser są w pełni ubezpieczone i wyposażone w niezbędne zabezpieczenia, takie jak klatka bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa, lokalizator GPS, GMS czy apteczka pierwszej pomocy.
   
Rezerwacja
Rezerwuj od 155.40 PLN
Udostępnij
Położenie
Wideo
Rezerwacja biletu
Rezerwuj
Cena od 155.40 PLN
Cena za: za osobę
Informacje
 • Czas trwania 4 - 7 godz. Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
 • Bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed rozpoczęciem aktywności
 • Przewodnik angielski
 • Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
 • Natychmiastowe potwierdzenie. Omiń kolejkę do kasy biletowej.
Uwagi

Ważne informacje

 • Odbiór wliczony w cenę
 • Usługa odbioru jest dostępna z każdego hotelu czy apartamentu w Dubaju, Szardży i Adżmanu, a także z portu statków wycieczkowych (Port Rashid).
 • Usługa osbioru z Bab Al Shams, Jebel Ali, Sport-Motor City, i resortu Al Maha jest dostępna tylko za dodatkową opłatą.