Edynburg: Wycieczka całodniowa: Loch Ness, Glen Coe i Highlands

Wycieczki fas fa-compass Zwiedzanie fas fa-monument
Opis atrakcji

Przygotuj się do odkrycia szkockich Highlands podczas tej całodniowej wycieczki. Jest to wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć spektakularne i zapierające dech w piersiach miejsca w Szkocji, od pięknego i starego Edynburgu po górzyste i historyczne tereny mijane po drodze na północny-zachód.

Highlands
Highlands, Flickr.com

Przejedź obok imponującego zamku w Striling, miejsca koronacji królów i królowych Szkocji, włącznie z Marią, Królową Szkotów. Pierwszym przystankiem będzie Kilmahog, gdzie zatrzymasz się na lekki posiłek. Możesz też wtedy z bliska przyjrzeć się bydłu hodowanemu na tych terenach. Następnie, przejedziesz przez starożytne ziemie Roba Roya, o które setki lat temu walczyły klany Macgregor i Campbell. Obszary te obejmowały odizolowane, chociaż pełne zwierząt, Rannoch Moor i góry Black Mount wznoszące się pomiędzy mokradłami. Później zatrzymasz się we wspaniałym Glen Coe, jednym z piękniejszych miejsc w Szkocji. Ten zielony, pofałdowany wąwóz, zwany też „doliną łez”, w 1692 roku był świadkiem rzezi MacDonaldów.

Kontynuuj swoją wycieczkę i przejedź niedaleko błękitnych wód Loch Linnhe. Zatrzymaj się w okolicy Fort William na przepyszny lunch, a następnie pojedź do Great Glen, gdzie znajdziesz kilka dolin i jezior. Po drodze zobaczysz najwyższy szczyt w Wielkiej Brytanii – Ben Nevis – którego wysokość to 1344 metry. Pojedź jeszcze dalej do kanału Kaledońskiego w Inverness. Podziwiaj uroczą wioskę Fort Augustus i jezioro Loch Ness, jadąc wybrzeżem do zamku Urquhart.

Loch Ness to prawdopodobnie najbardziej znane miejsce w Szkocji. Słodkowodne jezioro jest niezwykle głębokie i słynie ze swojego potwora – Nessie. To otoczone przez wzgórza miejsce jest cudem natury. Spędzisz tu około 2 godzin i możesz wybrać się na wspaniały 5-gwiazdkowy rejs po Loch Ness. Możesz też zwiedzić ruiny zamku Urquhart. Ruiny twierdzy znajdują się niedaleko jeziora i nowoczesnego centrum dla odwiedzających.

Następnie wyruszysz w drogę powrotną, mijając Grampiany i zróżnicowane, lesiste tereny Perthshire, włącznie z uroczym lasem Atholl. Wieczorem zatrzymasz się w wiktoriańskim mieście Pitlochry, gdzie będziesz mieć szansę na podziwianie wielu budynków z tej epoki. Wycieczkę zakończysz w Edynburgu.

Miejsce wyjazdu i powrotu znajduje się na zewnątrz pubu Ensign Ewart, przy 521-523 Lawnmarket, Edynburg, EH1 2PE.

Jeśli szukasz wycieczki, która zapewni Ci przegląd atrakcji Highlands, to jest opcja dla Ciebie!

Rezerwacja
Rezerwuj od 239.00 PLN
Udostępnij
Położenie
Wideo
Rezerwacja biletu
Rezerwuj
Cena od 239.00 PLN
Cena za: za osobę dorosłą
Informacje
 • Czas trwania 12,5 godz. Godzina rozpoczęcia 08:00
 • Bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed rozpoczęciem aktywności
 • Przewodnik: angielski
 • Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
 • Natychmiastowe potwierdzenie
Uwagi

Wliczone w cenę

 • Wycieczka z doświadczonym, sympatycznym i posiadającym dużą wiedzę kierowcą i przewodnikiem
 • Transport

Nie wliczone w cenę:

 • Rejs
 • Opłata za wstęp (zamek Urquhart)
 • Posiłki

Co należy przynieść

 • Wygodne obuwie
 • Gotówka

Co trzeba wiedzieć

 • Wstęp dla dzieci poniżej 5 roku życia nie jest dozwolony