Gdańsk: Historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności – z przewodnikiem

City break la la-building green Zwiedzanie fas fa-monument black
Opis atrakcji

Ta wycieczka z przewodnikiem pozwoli Ci poznać historię komunizmu oraz Stoczni Gdańskiej. Odwiedzisz Europejskie Centrum Solidarności poświęcone historii komunizmu w Polsce oraz upowszechniające dziedzictwo Solidarności w Europie.

Wycieczka rozpoczyna się w Stoczni Gdańskiej, która była kiedyś miejscem pracy dla tysiąca ludzi. Przewodnik opowie Ci o ciężkich czasach komunizmu w Polsce. Dowiesz się jak determinacja Polaków, z Lechem Wałęsą na czele doprowadziła do upadku ustroju totalitarnego w Polsce, a tym samym w Europie. Lech Wałęsa był liderem pierwszego niezależnego związku zawodowego „Solidarność” i pierwszym prezydentem w powojennej historii Polski, wybranym podczas demokratycznych wyborów.

Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk
Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk, Flickr.com Fot. Mariusz Cieszewski

Podczas tej 2-godzinnej wycieczki będziesz mieć okazję zobaczyć Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 na Placu Solidarności. Upamiętnia on stoczniowców poległych w grudniu 1970 roku. Przejdziesz przez historyczną bramę główną z 20 postulatami robotników. Oprócz tego zobaczysz stare budynki stoczni. Zobaczysz salę BHP w Europejskim Centrum Solidarności. To właśnie tutaj zostało podpisane porozumienie z komunistami. Wycieczkę zakończysz spacerem wokół stoczni.Jeżeli zdecydujesz się na rozszerzoną 4 – godzinną wersje atrakcji, spędzisz 2 dodatkowe godziny na dokładniejsze zwiedzenie Europejskiego Centrum Solidarności.

Rezerwacja
Rezerwuj od 261.00 PLN
Udostępnij
Położenie
Wideo
Rezerwacja biletu
Rezerwuj
Cena od 261.00 PLN
Cena za: 1 osobę
Informacje
 • Czas trwania 2 - 4 godz. Godziny rozpoczęcia 10:00, 12:00
 • Dostępność dla osób na wózkach inwalidzkich
 • Bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed rozpoczęciem aktywności
 • Usługa odbioru jest opcjonalna Twój hotel na Starym Mieście w Gdańsku
 • Przewodnik angielski, niemiecki, polski, rosyjski, hiszpański, francuski, włoski, norweski
 • Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne. Omiń kolejkę do kasy biletowej
 • Natychmiastowe potwierdzenie
Uwagi

Miejsce zbiórki:

 • Zbiórka przed pomnikiem Poległych Stoczniowców, plac Solidarności, 80-001 Gdańsk

Ważne informacje:

 • Sprawdź swoją skrzynkę e-mail, gdyż najpóźniej na dzień przed planowanym rozpoczęciem wycieczki otrzymasz ważne informacje.
 • Pamiętaj, że odbiór z hotelu możliwy jest wyłącznie ze Starego Miasta w Gdańsku (gościom przebywającym poza Starym Miastem w Gdańsku radzimy zorganizowanie swojego własnego transportu podczas dokonywania rezerwacji).
 • Osoby, które nie chcą skorzystać z odbioru, powinny spotkać się z przewodnikiem przed pomnikiem Poległych Stoczniowców, plac Solidarności, 80-001 Gdańsk.