Linia lotnicza Austrian Airlines

Linie lotnicze fas fa-plane blue
Austrian Airlines
Austrian Airlines
Austrian Airlines - Flickr.com

Austrian Airlines to narodowe austriackie linie lotnicze. Ich siedziba mieści się w Wiedniu. Bazą linii jest port lotniczy Wiedeń-Schwechat. Przewoźnik od 2009 roku przynależy do holdingu Lufthansa.

Austrian Airlines oferują połączenia do Europy, na Bliski Wschód, do Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Można z nimi podróżować zarówno do centrów biznesowych świata, jak i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Uwagę zwracają usługi specjalne dla rodzin z dziećmi, a także możliwość latania ze zwierzętami, która nie jest standardem wśród przewoźników powietrznych.

Do dyspozycji dla pasażerów są m.in. szybki internet (w pakiecie FlyNet) oraz eJournals – cyfrowe wersje czasopism z całej Europy, możliwe do pobrania np. na smartfon. Poza tym podróżni mogą spędzić czas na oglądaniu filmów lub słuchaniu muzyki.

Austrian Airlines Linie powstały w roku 1957, choć wywodzą się z firm lotniczych utworzonych już w latach 20. XX wieku. Austrian już w latach 60. wkroczyły w erę lotnictwa odrzutowego, zaś w latach 80. stały się pierwszymi liniami korzystającymi z komercyjnej wersji samolotu McDonnell Douglas MD-80. W latach 90. rozpoczęły nawiązywanie współpracy z innymi przewoźnikami, zaś w 2000 r. przystąpiły do sojuszu Star Alliance. W roku 2008, aby zaradzić problemom finansowym, przewoźnik został sprzedany linii Lufthansa.

Kup bilet w serwisie Transpomat.pl. Jednocześnie możesz zorganizować również nocleg. Ciesz się podróżą!