Wyszukaj połączenie

Austrian Airlines

logo

Austrian Airlines to narodowe austriackie linie lotnicze. Ich siedziba mieści się w Wiedniu. Bazą linii jest port lotniczy Wiedeń-Schwechat. Przewoźnik od 2009 roku przynależy do holdingu Lufthansa.

Oferta | Austrian Airlines oferują połączenia do Europy, na Bliski Wschód, do Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Można z nimi podróżować zarówno do centrów biznesowych świata, jak i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Uwagę zwracają usługi specjalne dla rodzin z dziećmi, a także możliwość latania ze zwierzętami, która nie jest standardem wśród przewoźników powietrznych.

Do dyspozycji dla pasażerów są m.in. szybki internet (w pakiecie FlyNet) oraz eJournals – cyfrowe wersje czasopism z całej Europy, możliwe do pobrania np. na smartfon. Poza tym podróżni mogą spędzić czas na oglądaniu filmów lub słuchaniu muzyki.

Historia | Linie powstały w roku 1957, choć wywodzą się z firm lotniczych utworzonych już w latach 20. XX wieku. Austrian już w latach 60. wkroczyły w erę lotnictwa odrzutowego, zaś w latach 80. stały się pierwszymi liniami korzystającymi z komercyjnej wersji samolotu McDonnell Douglas MD-80. W latach 90. rozpoczęły nawiązywanie współpracy z innymi przewoźnikami, zaś w 2000 r. przystąpiły do sojuszu Star Alliance. W roku 2008, aby zaradzić problemom finansowym, przewoźnik został sprzedany linii Lufthansa.

Kup bilet w serwisie Transpomat.pl. Jednocześnie możesz zorganizować również nocleg. Ciesz się podróżą!

Wyszukaj połączenie

Zobacz pozostałych oferentów

Tanie linie lotnicze

logo

AirAsia

logo

WOW Air

logo

Flybe

logo

Transavia

logo

Air Baltic

logo

Eurowings

logo

Vueling

logo

Norwegian

Linie lotnicze

logo

Austrian Airlines

logo

Aegean Airlines

logo

Aeroflot

logo

Qatar Airways

logo

Swiss

logo

Brussels Airlines

Bilety autokarowe

logo

Autokar Polska

logo

AD Euro-Trans

logo

Voyager-Transport

logo

Adamis Tours

logo

Agat

logo

Eurolines

logo

Becker Reisen

logo

Sindbad

Kolej

logo

SNCF

logo

PKP InterCity

Hotele

logo

TripNet

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017