Wyszukaj połączenie

LOT

logo

Największa polska linia lotnicza, a zarazem jedna z najstarszych wciąż działających linii na świecie. Tradycyjny przewoźnik oferujący połączenia do ok. 80 miejscowości na różnych kontynentach. Posiada ponad 60 samolotów. Członek sojuszu Star Alliance. Bilety LOT to dobry wybór niezależnie od tego, dokąd się wybierasz.

Poznaj LOT – jedną z najstarszych linii lotniczych świata

POŁĄCZENIA | LOT umożliwia podróże z Polski do kilkudziesięciu miast europejskich, a także do głównych miast na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dociera także do Los Angeles, położonego na wschodnim wybrzeżu. Obsługiwane kraje azjatyckie to m.in. Rosja, Chiny, Tajlandia i Japonia. Przewoźnik oferuje połączenia także z Bliskim Wschodem – głównie z Izraelem.

OFERTY I ZNIŻKI | Linie oferują podróż w trzech klasach: Economy, Premium Economy i Business. Economy to klasa podstawowa. Premium oferuje większy limit bagażu i pierwszeństwo jego odbioru po wylądowaniu, a także pierwszeństwo wejścia na pokład. Za dopłatą można skorzystać także z przestrzeni wypoczynkowej na lotnisku w Warszawie. Klasa Business to największy limit bagażu, posiłek podczas lotu, darmowy wstęp do przestrzeni wypoczynkowej i pierwszeństwo obsługi. Dostępne są także promocje okazjonalne i programy lojalnościowe.

HISTORIA | Linie lotnicze LOT zaczęły działalność w roku 1929, choć funkcjonowały zasadniczo już od roku 1920. Przewoźnik powstał bowiem z połączenia mniejszych, niezależnych linii w jedno przedsiębiorstwo państwowe. Już w 1930 linia została przyjęta do stowarzyszenia IATA, ale druga wojna światowa zahamowała jej działalność. Reaktywacja nastąpiła w roku 1945.

W latach 50. nawiązano pierwsze połączenia z Londynem i Zurychem, a w 60. z Bliskim Wschodem. W roku 1973 otwarte zostało połączenie z Nowym Jorkiem. Wówczas nastąpił szybki rozwój światowych połączeń, a w 1989 r. firma zaczęła korzystać z samolotów marki Boeing. Kiedy w roku 2000 lotnisko Okęcie przekształcono w hub, LOT uruchomił wiele nowych tras. Wkrótce zaoferował także program lojalnościowy Miles & More. Sprzedaż biletów elektronicznych zaczęła się w roku 2004.

Kup bilety LOT szybko, tanio i wygodnie w serwisie Transpomat. Wyszukaj swoje połączenie za pomocą panelu obok tego artykułu.

Wyszukaj połączenie

Zobacz pozostałych oferentów

Tanie linie lotnicze

logo

AirAsia

logo

WOW Air

logo

Flybe

logo

Transavia

logo

Air Baltic

logo

Eurowings

logo

Vueling

logo

Norwegian

Linie lotnicze

logo

Austrian Airlines

logo

Aegean Airlines

logo

Aeroflot

logo

Qatar Airways

logo

Swiss

logo

Brussels Airlines

Bilety autokarowe

logo

Autokar Polska

logo

AD Euro-Trans

logo

Voyager-Transport

logo

Adamis Tours

logo

Agat

logo

Eurolines

logo

Becker Reisen

logo

Sindbad

Kolej

logo

SNCF

logo

PKP InterCity

Hotele

logo

TripNet

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017