Jakie kremy do opalania zabrać ze sobą na wakacje?

Kremy do opalaniaPlanujesz urlop, wakacje w ciepłych krajach? Już nie możesz doczekać się, by poczuć pod stopami gorący piasek, ciepłe morze i cieszyć się promieniami słonecznymi? Zobacz, jak możesz w prosty sposób ustrzec się przed ryzykiem poparzeń słonecznych.

Korzystając z promieni słonecznych nie zastanawiamy się nad skutkami promieniowaniem UVA i UVB. Pierwsze są najgroźniejsze, gdyż wnikają głęboko do skóry właściwej, a także do tkanki podskóreje niszcząc włókna kolagenowe, co za tym idzie, powodują szybsze starzenie się naszej skóry. Promieniowanie UVB często przyczyniają się do oparzeń słonecznych, poprzez wnikanie w głąb naskórka. Promieniowanie UVA i UVB w dużym stopniu przyczyniają się do powstawania nowotworów skóry.

 


Jak zabezpieczyć naszą skórę przed słońcem tropikalnym słońcem?

Wybierając kremy, olejki czy emulsje do opalanie musimy kierować się czynnikiem SPF, czyli Sun Protection Factor. Jest to oznaczenie ochrony słonecznej, czyli czas przebywania na słońcu. Znajdziemy produkty z SPF 5, 15, 30 czy 50, który wybrać? Uważa się, że do 15 minut przebywania na słońcu bez kremu jest bezpieczne, a wybierając krem z filtrem np. SPF 30 to trzydzieści razy wydłużamy ten czas. Dlatego decydując się na współczynnik z wyższym filtrem, możemy liczyć na lepszą ochronę.

Czym kierować się przy wyborze produktów? Dobór odpowiedniego kremu do karnacji • osoby o bardzo jasnej skórze, rudych i blond włosach, z licznymi piegami powinny zazwyczaj mają bardzo mało pigmentu, dlatego powinni używać filtr SPF 50, ewentualnie 30 • osoby z jasną karnacją skóry i blond włosami lub średni blond powinni używać filtr 30 na co dzień, jednak przy ekspozycji na słońce filtr 50 • osoby ze śniadą cerą i ciemny blond włosów lub brąz mogą używać filtra 30 przy dużym słońcu, a później SPF20 -15 • osoby ze śniadą cerą i ciemnymi włosami mogą używać filtra SPF 20 Pamiętajmy jednak czym wyższy SPF tym skóra bezpieczniejsza.

Czym kierować się przy wyborze produktów?

Dobór odpowiedniego kremu do karnacji

  • osoby o bardzo jasnej skórze, rudych i blond włosach, z licznymi piegami powinny zazwyczaj mają bardzo mało pigmentu, dlatego powinni używać filtr SPF 50, ewentualnie 30
  • osoby z jasną karnacją skóry i blond włosami lub średni blond powinni używać filtr 30 na co dzień, jednak przy ekspozycji na słońce filtr 50
  • osoby ze śniadą cerą i ciemny blond włosów lub brąz mogą używać filtra 30 przy dużym słońcu, a później SPF20 -15
  • osoby ze śniadą cerą i ciemnymi włosami mogą używać filtra SPF 20 Pamiętajmy jednak czym wyższy SPF tym skóra bezpieczniejsza.

 

Jak stosować kremy przeciwsłoneczne na urlopie?

Krem do opalania nakładamy na suchą skórę, najlepiej kilkanaście minut przed wyjściem na słońce. Należy nałożyć odpowiednią ilość kremu, aby dobrze chronił naszą skórę. Gdy spocimy się, lub kąpiemy w wodzie należy krem nałożyć ponownie, aby nie osłabić jego działania. Jeżeli na opakowaniu zaznaczone jest wodoodporny, a my po kąpaniu wycieramy się ręcznikiem, to w takim przypadku należy nanieść krem na skórę ponownie.


Zobacz kosmetyki, które warto zabrać na wakacje!