Kliknij i wybierz się do Rejkiawiku

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne w Rejkiawiku

Rejkiawik

Miasto śniegu, lodu oraz ognia i wulkanów. Poznaj Rejkiawik.

Parlament w Rejkiawiku

Poznaj Rejkiawik

Rejkiawik jest stolicą chłodnej oraz krystalicznie czystej Islandii, a zarazem jej największym i najstarszym miastem. Stolica jest położona w wyjątkowo malowniczym miejscu, w którym góry spotykają się z zimnymi wodami jeziora Tjörnin.

Stolicę Islandii zamieszkuje około 125 tysięcy osób. Tuż przy wschodnim krańcu miasta znajduje się wygasły od wielu lat majestatyczny wulkan Krysuvik, górujący nad całym Rejkiawikiem. Stolica jest sercem wyspy, znajduje się tam wiele sklepów, restauracji, galerii, kawiarni, barów i mieszkań. Szczególnie polecamy Laugavegur, który jest tętniącym centrum życia w Rejkawiku.

Islandia to całkiem inny świat, który nie jest nam znany z dnia codziennego. Budynki, zabytki i architektura wygląda tu całkiem inaczej, warto zatem zobaczyć niektóre z nich. Trudno jest pominąć górujący nad całym miastem kościół Hallgrímskirkja, który ma aż 74,5 metra wysokości i zachęca turystów do odwiedzenia dzięki punktowi widokowemu znajdującemu się na samym szczycie.

Czarna plaża na Islandii

Co warto zobaczyć w Rejkiawiku?

Jedną z najsłynniejszych ulic w Islandii, ale również całej Europie jest Laugavegur oferująca bardzo dużo. Zaczynając od licznych restauracji, barów oraz kawiarni, kończąc na sklepach z biżuterią, second-handach, czy też galeriami sztuki. Znajdziesz tu nawet sklep, który oferuje polskie kosmetyki. Nazwa ulicy związana jest z historią miasta, a mianowicie nazwą gorących źródeł w których islandzkie kobiety robiły pranie.

Miejscem często odwiedzanym przez miłośników kulinariów jest restauracja Perlan. Dlaczego jest tak wyjątkowa? Nie tylko dzięki wykwintnemu jedzeniu proponowanym wraz z cudownym krajobrazem w gratisie, ale również dzięki niesamowicie wyglądającemu budynkowi z ogromną kopułą i przeszklonymi ścianami. Sama bryła robi ogromne wrażenie dzięki ścianom przypominającym plastry miodu odbijającym słońce i tworzącym niespotykany efekt. Wymieniając symbole Rejkiawiku trudno byłoby pominąć tak magiczne miejsce jakim jest rzeźba Sun Voyager stworzona przez Jóna Gunnara Árnasona, która dla mieszkańców jest synonimem łodzi marzeń oraz nadziei, a także wolności

Wodospad na Islandii

Gdzie szukać rozrywki?

Islandia oferuje w głównej mierze atrakcje związane typowo z naturą – nie ma się co dziwić, ta część globu naprawdę zachwyca pięknem. W celu znalezienia idealnej oferty dla siebie polecamy atrakcje dostępne na naszym serwisie.

Pełna atrakcji wycieczka po południowym wybrzeżu Islandii to świetna okazja na poznanie dziewiczych rejonów tego państwa. Wycieczka oferuje przejazd przez pola lawy, obok aktywnego wulkanu Hengill, zobaczenie lodowca Sólheimajökull, a także plaży z czarnym piaskiem. Ta wycieczka na pewno zadowoli Twój zmysł wzroku.

Inną opcją, ale jakże ciekawą jest wycieczka do Złotego Kręgu połączona z kąpielą w Gamla Laugin, która w przeciągu ośmiu godzin pozwoli Ci zobaczyć park narodowy Þingvellir, gejzer Strokkur, który co 4-8 minut wyrzuca słup gorącej wody, a także Złoty Wodospad, który zachwyca i rozkochuje w sobie ogromną rzeszę turystów. Po tak wielu doznaniach będziesz miał możliwość zrelaksować się Gamla Laugin, czyli jednym z najstarszych islandzkich geotermalnych basenów.

Na sam koniec totalny hit wśród odwiedzających Islandię, czyli rejs połączony z oglądaniem wielorybów, który jest połączeniam adrenaliny z przeżyciami, których nie jest się w stanie ubrać w słowa. Wycieczkę zaczyna się wypłynięciem ze starego portu na pokładzie ,,Andrei'', największego statku przystosowanego do oglądania wielorybów. Dzięki opiece przewodnika poznasz różnicę pomiędzy płetwalem karłowatym, delfinem białonosym, morświnem, czy humbakiem.

Husavik - zabytkowe miasto na Islandii

Dzieje Rejkiawiku

Pierwszymi osobami, które dotarły i osiedliły się w Rejkiawiku byli irlandzcy mnisi, którzy przez przypadek trafili akurat tutaj. W przeciągu kolejnych 60 lat dotarli tu skandynawscy wikingowie, którzy szukali nowych miejsc z powodu przeludnienia w innych częściach świata, a także duża grupa celtów.

Okres między 1220 a 1262 to czas wojny domowej pomiędzy tutejszymi rodami, której skutkiem było poddanie się Islandii królowi Norwegii W 1397 roku doszło do zawarcia unii kalmarskiej pomiędzy Danią, Szwecją i Norwegią, która doprowadziła do podłączenie Islandii pod władzę korony duńskiej, ale jednocześnie zachowanie przez Islandię swojej samorządności i ustroju. W 1602 roku został ustanowiony duński monopol handlowy, który został na Islandii wymuszony. Doprowadził on do ogromnego chaosu gospodarczego.

Cały XVIII wiek był dla Islandii niezmiernie trudny między innymi przez występowanie bardzo licznych klęsk żywiołowych oraz powszechnego głodu. Przez epidemię i panujący głód trzykrotnie liczba ludności została skrajnie zmniejszona. Można to sobie bardzo dobrze zobrazować, gdy w 1787 roku Rejkiawik został stolicą Islandii zamieszkiwało go jedynie 200 osób. W chwili obecnej państwo jest zdecydowanie dużo bardziej prężne i nie widać po nim wielu lat niepowodzeń.

Wybieram podróż do:

Rejkiawiku

Lot z Warszawy do Rejkiawiku trwa około sześciu godzin z przesiadką w jednym z europejskich miast. Połączenia są realizowane przez firmy: CzechAirlines, SmartWings, LOT, a także BritishAirways. Najtańsze bilety można znaleźć już za 516 złotych i również wiąże się to z przesiadką.

Brak połączeń. Dostępna jedynie siatka połączeń pomiędzy miastami na Islandii.

W Rejkiawiku można skorzystać z setek różnych miejsc noclegowych. Znaczna większość to hotele, ale można również znaleźć hostele, pensjonaty i kwatery prywatne. Znaczna część z tych obiektów, a głównie hoteli jest przystosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Prawie każdy z obiektów posiada darmowy dostęp do wi-fi.


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Rejkiawiku

//
Dla biznesu
Najlepsze hotele na Islandii

Dostań się do Rejkiawiku ekspresowo i zamelduj się w najwygodniejszym dla Ciebie hotelu. Zarezerwuj swój wyjazd biznesowy.

//
Dla Turystów
Poznaj atrakcje turystyczne Islandii

Baw się, zwiedzaj niesamowite miejsca, ale znajdź też czas na relaks. Znajdź najciekawszą dla Ciebie wycieczkę lub zorganizuj coś samodzielnie z małą pomocą naszego serwisu. Oszczędź czas oraz pieniądze.