Wczasy na Gran Canarii

Gran Canaria - barwny kontynent w miniaturze

Kolorowe domy mieszkalne, Las Palmas, Gran Canaria
Kolorowe domy mieszkalne, Las Palmas, Gran Canaria - Shutterstock

Gran Canaria, tak jak Teneryfa jest nazywana kontynentem w miniaturze ze względu na zróżnicowany krajobraz. Jest to najbardziej rozwinięta część Wysp Szczęścia – znajduje się tutaj przede wszystkim dużo kurortów, a co za tym idzie, wysoki rozwój turystyki. Jednak Gran Canaria to nie tylko restauracje, hotele, bary, czy kluby, ale także piękne plaże, górzyste tereny, szeroki wachlarz egzotycznej roślinności i niepowtarzalne widoki. 
Wyspa jest równa i symetryczna, dla tych, którzy nie przepadają za zgiełkiem większych miejscowości proponujemy wyprawę w głąb wyspy. Znajdziesz tam tradycyjne, kanaryjskie wioski otoczone licznymi wąwozami i tutejszą roślinnością – palmami, paprociami, zamiokulkasami, czy bugenwillami. 
Wcześniej wspomniana różnorodność jest ogromnym plusem – szukając noclegu na Gran Canarii dowiedz się jaki klimat najbardziej Ci odpowiada. Wietrzne, klifowe i strome północno-zachodnie wybrzeże, pustynne południe, imprezowy wschód, czy spokojniejsza centralna część wyspy? Wybierz idealną opcję dla siebie.
 

 


Top 10 miejsc, które warto zobaczyć na Gran Canarii


Wydmy Maspalomas, Playa del Ingles, Maspalomas, Gran Canaria
  Wydmy Maspalomas, Playa del Ingles, Maspalomas, Gran Canaria - Shutterstock
 • Wydmy w Maspalomas to namiastka Sahary na południu Gran Canarii. Cała ,,ogromna piaskownica’’ należy do Rezerwatu Przyrody Wydm Maspalomas zaczynającego się w okolicach latarni morskiej, a kończącego na obszarze Playa del Ingles. Jest to tłumnie odwiedzane miejsce przez miłośników aktywnego wypoczynku, ale oczywiście nie zabraknie miejsca dla osób chcących zaczerpnąć kąpieli słonecznej.

   

 • Ogród botaniczny Viera y Clavijo to największe arboretum w całej Hiszpanii. Co skrywa ten niesamowity park? Liczne ścieżki i labirynty stworzone z ponad 2000 gatunków roślin, których część występuje jedynie na tej części globu. Viera y Clavijo to nie tylko zbiór pięknej flory, ale także miejsce badań nad licznymi roślinami, ulepszeniem środowiska i ochroną gatunków, którym grozi wyginięcie. Jakie okazy warto zobaczyć? Na pewno smocze draceny, różnego rodzaju palmy i kaktusy, a także obszary pokryte sosnami.

   

 • Santa Brigida, małe miasteczko nazywane rajem na ziemi nieopodal stolicy wyspy. Urokliwe miasteczko usytuowane jest w wąwozie, który porośnięty jest licznymi, wyjątkowo pięknymi roślinami. Miejscowość składa się z domków i willi zbudowanych w typowo kanaryjskim stylu. Decydując się na wycieczkę do Santa Brigidy warto odwiedzić neogotycki Kościół św. Brygidy, weekendowy jarmark z tutejszymi wyrobami, a także pomnik przyrody – wygasłą kalderę wulkaniczną, która zapewnia oszałamiający krajobraz.

   

 • Plaża Anfi del Mar jest często wybierana przez turystów z dziećmi ze względu nie tylko na piękne otoczenie, ale również dzięki bezpieczeństwu. Miejsce przypomina basen, ponieważ ocean jest bardzo spokojny, nie ujrzysz tu wzburzonych fal, a plażę pokrywa przyjemny, drobny piach z licznymi muszelkami. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypożyczenia rowerów wodnych, czy kajaków, a dla osób stawiających na leniwy wypoczynek nie zabraknie leżaków. W niedalekiej okolicy znajdziesz restauracje i kawiarnie z lokalnymi przysmakami. 

   

 • Tradycyjne kolorowe budynki, Puerto de Mogan, Gran Canaria
    Tradycyjne kolorowe budynki, Puerto de Mogan, Gran Canaria - Shutterstock
  Puerto de Mogan jest nazywane najpiękniejszym miastem na całej wyspie. Niegdyś typowo rybacka mieścina swoim urokliwym wyglądem zaczęła przyciągać wielu turystów, co spowodowało silne rozwinięcie miasta. Obecnie Puerto de Mogan jest pięknym kurortem składającym się z białych budynków otulonych przez ogromną ilość kwiatów i wyjątkowej przystani, którą nieustannie okalają jachty. To miejsce trzeba odwiedzić, żeby odrobinę zwolnić i poczuć ten spokój, świetną atmosferę i nacieszyć oczy malowniczym krajobrazem.

   

 • Palmitos Park jest usytuowany wśród surowych, spalonych słońcem okolic i w tej scenerii wygląda niczym oaza. Palmitos jest zoologiczno-botanicznym ogrodem, na którego zwiedzanie warto zagospodarować cały dzień, naprawdę jest co oglądać. W każdej części parku otacza Cię ogromna ilość egzotycznej roślinności, a w każdym zakamarku znajdziesz coś ciekawego. Pokaz delfinów, papug, czy drapieżnych ptaków to tylko część rzeczy wartych zobaczenia, odwiedź również surykatki, warany, flamingi i inne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

   

 • Cenobio de Valeron jest rajem dla archeologów i hobbystów tej dziedziny – jest to zbiór jaskiń, które niegdyś służyły mieszkańcom Gran Canarii jako spichlerze, przechowywane były tu zboża i inna żywność. W okazałej formacji skalnej znajduje się niecałe 400 otworów, które w przeszłości zostały stworzone drewnianymi i kamiennymi narzędziami, co jeszcze bardziej zachwyca turystów. W chwili obecnej zwiedzający mogą korzystać z licznych schodów łączących poszczególne jamy rozmieszczone aż na ośmiu kondygnacjach.

   

 • Punkt widokowy Mirador del pico de Las Nieves zapewni Ci jeden z najlepszych krajobrazów na całej wyspie. Odwiedź najwyższy szczyt Gran Canarii liczący 1949 m n.p.m., który należy do wulkanicznego masywu górskiego. Będąc w wysokich górach poczuj wyjątkową atmosferę i podziwiaj cały Rezerwat Biosferyczny wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, którego widok ciężko opisać słowami.

   

 • Akwarium Poema del Mar to aż 12000 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonych dla oceanicznego świata. Akwarium podzielone jest na trzy strefy, pierwsza z nich to tzw. dżungla pełna dzikiej roślinności, płynnie przechodząca do drugiej strefy, tunelu wodnego, który otoczony jest licznymi, kolorowymi rybkami. Trzecia część pozwala nam poznanać mieszkańców oceanu, znajduje się tutaj prawie 400 różnych gatunków zwierząt, które żyją w warunkach bardzo zbliżonych do tych naturalnych.

   

 • Na naszej liście nie mogło zabraknąć kolorowej, tętniącej życiem i oferującej piękne zakątki stolicy wyspy, czyli Las Palmas. Swoją sławę zawdzięcza historycznej chwili, to właśnie z Las Palmas Krzysztof Kolumb wypłynął w poszukiwaniu Ameryki. Przechadzając się przez niekończące się uliczki trafisz na wiele pięknych miejsc – nie tylko aromatyczne restauracje, złociste plaże, urocze kawiarnie, ale również budynki godne odwiedzenia – Katedra św. Anny, Dom Kolumba, czy Teatr Guinguada. Stolica wyspy to punkt obowiązkowy w harmonogramie zwiedzania Gran Canarii.
All inclusive fas fa-gifts dark-mint Wypoczynek + zwiedzanie fas fa-walking green

Tanie loty Gran Canaria

Tanie loty na wyspę Gran Canaria. Transport lotniczy to podstawowy środek transportu łączący wyspę Gran Canaria i ogólnie Wyspy Kanaryjskie z resztą świata.

Gran Canaria - oferta wczasów i wycieczek

Gran Canaria - atrakcje turystyczne