Wczasy na Ibizie

Ibiza - raj dla imprezowiczów

Impreza na plaży na Ibizie
Impreza na plaży na Ibizie   - Shutterstock

Wśród wód Morza Śródziemnego w pasie wysp należących do Balearów można znaleźć najbardziej imprezowe miejsce na kuli ziemskiej – Ibizę. To wyjątkowo słoneczny zakątek świata, gdzie nie brakuje dobrej, głośnej muzyki, radosnych ludzi, wspaniałej atmosfery w każdym zakamarku wyspy, a także cudownej pogody. Ibiza jest idealną destynacją dla miłośników muzyki klubowej, wielogodzinnych imprez i barwnego otoczenia.
Ibiza swoją domenę najbardziej rozrywkowego miejsca na świecie zyskała dzięki ilości klubów, dyskotek i barów na niewielkiej powierzchni. Odwiedź najbardziej prestiżowe i sławne miejsca, które zagwarantują Ci najlepszą z możliwych zabaw. Wbrew pozorom Ibiza to nie tylko imprezy – nie brakuje tu pięknych, piaszczystych plaż, licznych zabytków, a także aromatycznych restauracji serwujących kuchnię śródziemnomorską. Wybierz najbardziej dogodną datę, bukuj bilet lotniczy i udaj się do imprezowego raju.

 


Top 10 miejsc obowiązkowych do odwiedzenia na Ibizie


Party z DJ na plaży na Ibizie
  Party z DJ na plaży na Ibizie - Shutterstock

 

 • Ibiza jest synonimem słowa impreza. Jest to najprawdopodobniej najbardziej rozrywkowe miejsce na świecie, a już na pewno w Europie. Wyspa jest głośna, przepełniona muzyką, radosnymi ludźmi i tańcem. Wybierając się na Ibizę warto odwiedzić najsławniejsze kluby mieszczące aż kilka tysięcy gości– Pacha, Jockey Club, Malibu Club, czy Space Beach Club; masz tutaj wybór aż kilkuset dyskotek. Nie czekaj - udaj się na najbardziej roztańczone wakacje w Twoim życiu.

 

 • Stolicą wyspy jest miejscowość o takiej samej nazwie – Ibiza to największe miasto, które jest niezwykle urokliwe i piękne. Pośród całodobowej imprezy można tu znaleźć prawdziwe perełki architektoniczne oraz masę historycznych miejsc wartych uwagi. Udaj się do najstarszej i najwyżej położonej części miasta zwanej Dalt Vila, gdzie pośród wąskich uliczek znajdziesz pełno skarbów z przeszłości – Catedral de Nuestra Senora de las Nieves, zamek Almudaina, zabytkowy klasztor, a swoją wędrówkę zakończ w jednej z dziesiątek aromatycznych restauracji.

 

 • Ibiza, Cafe del Mar
    Ibiza, Cafe del Mar w San Antonio - Shutterstock
  Ses Salines to nie tylko piękna, przestronna i popularna plaża, na której wiecznie są tłumy, ale również cudowna i zaskakująca okolica. To tutaj dowiesz się gdzie warto się udać na wieczorną imprezę, a także zażyjesz kąpieli słonecznej oraz morskiej. Plaża ma odosobnione zakątki, które są oddzielone skałami – tam zaznasz spokoju i ciszy. W okolicy znajdziesz oczywiście pełno restauracji i barów, które ukoją Twoje pragnienie, a także płytkie jeziorka, które do tej pory są miejscem wydobywania soli – sprawdź koniecznie to niezwykłe miejsce.

 

 • Cafe del Mar, czyli bar zachodzącego słońca usytuowany w San Antonio specjalizujący się w pysznych drinkach, dobrej muzyce i gwarancji najpiękniejszych zachodów słońca. Dzięki lokalizacji i nieprawdopodobnie pięknym krajobrazom, codziennie na oglądanie zachodu zbierają się tutaj dziesiątki, a nawet setki osób spragnionych tego wyjątkowego i niepowtarzalnego widoku. Planując swój wypad na Ibizę, koniecznie zahacz o słynne Cafe del Mar i zachwyć się panującą scenerią.

 

 • Widok na wyspę Es Vedra z Torre des Savinar na Ibizie
    Widok na wyspę Es Vedra z Torre des Savinar na Ibizie - Shutterstock
  Es Verda to mała wysepka oddalona od Ibizy tylko kilkaset metrów jest uznawana za magiczną wyspę. Nie zamieszkuje jej nikt poza dzikimi kozami, a mimo wszystko przyciąga wielu turystów. Wyspę otaczają liczne legendy, jedną z nich jest pogłoska o tym, że Es Verda była miejscem, które odwiedził sam Odyseusz zwodzony syrenim śpiewem, inną z nich jest informacja o tym, że piramidy w Egipcie były budowane ze skał z małej wysepki Balearów, a także kilka innych, które dodają magii temu miejscy.

 

 • Hippy Market to bardzo kolorowe miejsce znajdujące się Es Canar. W sezonie spotkasz tu dziesiątki straganów oferujących turystom różne wytwory ręczne – biżuterię, ubrania, hipisowskie gadżety i piękne dodatki. Miejsce tętni życiem i przyciąga gości swoją barwnością, wyjątkowością i niezwykłą atmosferą. Odwiedź to miejsce i poznaj nową kulturę, a także zaopatrz się w niespotykane pamiątki i suweniry. 

 

 • Przepiękne dzikie plaże na Cala Salada
    Przepiękne dzikie plaże na Cala Salada - Shutterstock
  Wśród imprezowego zgiełku warto odnaleźć miejsce, które pozwoli Ci na chwilę relaksu. Jednym z nich jest piękna Cala Salada, biała plaża otoczona skałami i wyjątkową barwą Morza Śródziemnego.  To świetna opcja dla osób kochających spędzać czas w wodzie – jest tu bezpiecznie ze względu na przejrzystość wody, a widoki zagwarantowane przez naturę zachwycają odwiedzających. Plaża znajduje się w okolicach San Antionio, z którego możesz się przemieścić w ten rajski zakątek busem. 

 

 • Muzeum Archeologiczne del Puig des Molins to świetnie utrzymane stanowisko archeologiczne, które zostało przekształcone na muzeum. Co zobaczysz na miejscu? Esponaty, które liczą nawet 3000 lat i są podzielone na poszczególne okresy – zaczynając od prehistorii, kończąc na średniowieczu. Muzeum skupia się na życiu mieszkańców Ibizy, a także pobliskiej Formentery, dlatego warto przenieść się lata wstecz i zobaczyć rozwój wyspy. To idealny przerywnik w codziennych dniach przepełnionych imprezami.

 

 • Promenada w San Antonio de Portmany, Ibiza
    Promenada w San Antonio de Portmany, Ibiza - Shutterstock
  San Antonio mimo tego, że jest miastem drugim co do wielkości na wyspie, to zdecydowanie jest to centrum rozrywki, które zostało okrzyknięte klubową stolicą wszechświata. Jest to raj dla klubowiczów, którzy szukają rozrywki w tutejszych dyskotekach, znajdziesz tu sławny klub Eden, czy Es Paradis, a także wyżej wspomniany bar zachodzącego słońca Cafe del Mar. Dla fanów zwiedzania polecamy też kilka perełek godnych odwiedzenia, a dla smakoszy szeroki wachlarz restauracji i kawiarni. 

 

 • Atrakcją wartą zobaczenia jest odwiedzenie jaskiń znajdujących się na Ibizie, jest to odskocznia od głośnych miejsc przepełnionych muzyką pozwalających na chwilę relaksu. Jaskiń jest wiele, a każda z nich zapiera dech w piersiach swoją niezwykłością i całokształtem, który zagwarantowała natura.  Cueva de Es Cuieram, czy Cova de Can Marca to jedynie mała część z całego bogactwa Ibizy. Zobacz na własne oczy dzieło sztuki jakim są formacje skalne, stalagmity, stalagnaty i zachwyć się tym pełnym magii miejscem.

 

Wypoczynek fas fa-umbrella-beach orange Wycieczki fas fa-map-marked blue