Wczasy na Teneryfie

Teneryfa - królestwo Smoczych Drzew

Kaktusy, Kanion Masca, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
Kaktusy, Kanion Masca, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie - Shutterstock

Coraz częściej wybieranym przez Polaków kierunkiem wakacyjnym jest Teneryfa. ,,Kontynent w miniaturze’’ – właśnie tak nierzadko nazywana jest największa z Wysp Kanaryjskich. Spowodowane jest to różnorodnym krajobrazem, który możesz tutaj ujrzeć. Na Teneryfie nie zabraknie Ci wulkanicznych plaż, dużej ilości zieleni, surowych ,,księżycowych’’ terenów, ale także wysokich szczytów. Jest to wyspa stworzona dla każdego turysty.

Teneryfa to idealna opcja na zróżnicowane zwiedzanie. Możesz postawić na leniwe plażowanie na jednej z czarnych plaż, a kolejnego dnia możesz zakładać wygodne buty i wyruszyć w górską wyprawę. Numerem jeden jest oczywiście wspinaczka na najwyższy szczyt w całej Hiszpanii, czyli Teide. Dużo mniej wymagającym szlakiem jest Rambla de Casto, która zapewni Ci niezapomniane widoki. Warto wspomnieć, że Teneryfa to nie tylko liczne szklaki wymagające aktywności fizycznej – Teneryfa to królestwo fauny oraz flory, a także regionalna kuchnia, w której na pewno się zakochasz!

 


Top 10 miejsc, które warto zobaczyć odwiedzając Teneryfę


 • Los Gigantes Cliff, Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa, Hiszpania
    Los Gigantes Cliff, Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa, Hiszpania - Shutterstock
  Los Gigantes to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania; wybierz się w południowo zachodnią część wyspy i zachwyć się olbrzymimi czarnymi klifami, które są pozostałością wybuchu wulkanu. Te 600 metrowe klify to jeden z symboli największej wśród siedmiu Wysp Kanaryjskich. Z miejscowości o tej samej nazwie będziesz miał możliwość podpłynąć pod same klify i zobaczyć ich ogrom z poziomu oceanu.

   

 • Wspinaczka na Teide i zwiedzanie Parku Narodowego – aż 3718 metrów nad poziomem morza posiada najwyższy Hiszpański szczyt usytuowany właśnie na Teneryfie. Od 2007 roku sam szczyt oraz otaczający go Park Narodowy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mimo obszaru stworzonego głównie z pozostałości po lawie miejsce jest pełne roślinności oraz wielu gatunków zwierząt żyjących w wysokich górach.

   

 • Siam Park pozwoli Ci na przebywanie w dwóch miejscach na raz – przenieś się ze słonecznej Teneryfy do egzotycznej Tajlandii. Cały park rozrywki jest zbudowany właśnie w stylu Tajskim i pozwala Ci na całodniową zabawę. Odwiedź liczne baseny, ekstremalne zjeżdżalnie, piękne zielone ogrody, a nawet plaże. To wszystko na powierzchni aż 185000 metrów kwadratowych!

   

 • Plaża La Tejita na tle pozostałych plaż Teneryfy wyróżnia się swoją dzikością, spokojem i obszernością. Wyjątkowości nadaje jej bliskie sąsiedztwo Rezerwatu Przyrody i widoku na krater wulkaniczny Montana Roja, który wyróżnia się swoim czerwonym kolorem. Odwiedź tę część wyspy w celu oddalenia się od zgiełku dużych, imprezowych kurortów. To idealne miejsce na uprawianie sportów wodnych i zażywanie kąpieli słonecznych.

   

 • La Laguna jest jednym z największych miast na wyspie oraz jej byłą stolicą, która obecnie jest uznawana jako miasto uniwersyteckie. Miejscowość przyciąga licznych turystów swoim wyjątkowym wyglądem, który jest utrzymany w niespotykanym na Teneryfie kolonialnym stylu. Odwiedź okazałą Katedrę San Cristobal de La Laguna, która wraz z okolicą jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

   

 • Obserwowanie wielorybów  to jedna z atrakcji koniecznych do zobaczenia będąc na Teneryfie. W okolicach wyspy występuje prawie trzydzieści gatunków ssaków wodnych takich jak: delfiny, kaszaloty, czy balaenoptery. Wybrzeża Teneryfy można uznać jako jedno z najczęściej odwiedzanych środowisk naturalnych wielorybów. Wybierając firmę z którą wypłyniesz w ten ekscytujący rejs zwróć uwagę na biało-niebieski znak ,,Barco Azul’’ zapewniający odwiedziny podwodnych ssaków w nieszkodliwych dla zwierząt warunkach.

   

 • Rambla de Castro, Los Realejos, Teneryfa
    Rambla de Castro, Los Realejos, Teneryfa, Hiszpania - Shutterstock
  Rambla de Castro to jedno z najbardziej zielonych miejsc na wyspie. Znajdziesz tu lasy wawrzynowe, wilczomlecz kanaryjski, palmy kanaryjskie oraz bardzo charakterystyczne drzewa smocze. Szlak wiedzie wzdłuż urwiska z pięknym widokiem na ocean. Rambla de Casto zapewni Ci kilka godzin marszu w otoczeniu natury, która na tym terenie została objęta ochroną.

   

 • Park wiejski Anaga jest miejscem wyrwanym z baśni. Tutejsza roślinność, liczne wąwozy oraz często usiane folwarki wytwarzają wyjątkową, magiczną, a także sielską atmosferę. Wybierając się na przechadzkę po parku możesz ją zakończyć kąpielą na urokliwej plaży Benijo lub Roque de Las Bodegas oraz zjedzeniem regionalnych przysmaków w tutejszej restauracji.

   

 • Plaża El Caleton de Garachico uznawana jest przez wielu za najpiękniejszą spośród wszystkich plaż Teneryfy. Plaża i jej okolice są wynikiem wybuchu wulkanu, który stworzył liczne naturalne baseny stworzone idealnie dla turystów spragnionych kąpieli w przejrzystych wodach oceanu. Plaża El Caleton posiada ogromny plus, którym jest widok na stare miasto Garachico oraz możliwość posilenia się w restauracji wybudowanej na lawie!

   

 • Jungle Park to park zoologiczno-botaniczny, który na pewno nie pozwoli Ci się nudzić; to idealna opcja na spędzenie rodzinnego dnia wśród egzotycznych zwierząt oraz roślin. Zatop się w krętych uliczkach dżungli, jaskiń, a także pięknych wodospadów oraz turkusowych lagun. Zorientuj się po wejściu do parku jaki jest harmonogram pokazów poszczególnych zwierząt – zdecydowanie warto zobaczyć pokaz orłów i sokołów, a także skorzystać z możliwości nakarmienia różnych gatunków ptaków.
Wypoczynek fas fa-umbrella-beach orange All inclusive fas fa-gifts dark-mint

Propozycje naszych partnerów

Tanie loty na Teneryfę

Tanie loty na Teneryfę. Transport lotniczy to podstawowy środek transportu łączący Teneryfę i ogólnie Wyspy Kanaryjskie z resztą świata. Międzynarodowy ruch loniczy obsługiwany jest na lotniskach Teneryfa Południowa (TFS - Aeropuerto de Tenerife Sur) oraz Teneryfa Pólnocna (TFN - Aeropuerto de Tenerife Norte).

Teneryfa - oferta wczasów i wycieczek

Atrakcje turystyczne na Teneryfie