Wczasy w Egipcie

Egipt – tu wszystko się zaczyna

Morze Czerwone, Egipt
Dahab, Morze Czerwone, Egipt - Shutterstock

Bardzo chętnie wybieraną destynacją przez polskich turystów jest gorący Egipt. Dlaczego akurat to miejsce? Ze względu na piękne miejscowości, całoroczną wysoką temperaturę, przyjazną atmosferę oraz przejrzyste wody Morza Czerwonego. Egipt jest kierunkiem idealnym dla każdego turysty, dla tego lubiącego wypoczynek na plaży bądź przy basenie, ale również dla miłośników aktywnego wczasowania. Co warto zobaczyć i zrobić w słonecznej krainie piramid?

Odwiedź liczne piaszczyste plaże, które nacieszą Twój zmysł wzroku. Złociste plaże to nie tylko idealne miejsce na zafundowanie sobie pięknej opalenizny, ale także na długie spacery, czy uprawianie sportów wodnych. Dzięki intensywnym wiatrom fani kitesurfingu i windsurfingu przyjeżdżają tutaj przez cały rok. Poznaj różne zakątki tego raju na ziemi i poczuj niezwykły klimat przemierzając uliczki licznych kurortów.


Top 10 miejsc, które powinieneś zobaczyć w Egipcie


Luksor na Nilu, Egipt
  Luksor na Nilu, Egipt - Shutterstock
  • Piramidy w Gizie, czyli najbardziej charakterystyczne miejsce w kraju, którego historia sięga 4 tysięcy lat wstecz. Największa z piramid, piramida Cheopsa jest uznana jako jeden z siedmiu cudów świata; odwiedzenie tego miejsca jest obowiązkowym punktem w harmonogramie zwiedzania.
  • Luksor jest miastem, w którym znajduje się największe muzeum na świeżym powietrzu na całym świecie. Poza tym nie brakuje tutaj świątyń, krypt, starożytnych posągów. Odkryj największe cuda starożytnych czasów i przenieś się w czasie w otoczeniu niezwykłych monumentów, rzeźb i pozostałości budowli.
  • Świątynia w Abu Simbel, czyli zjawiskowa budowla na środku pustyni jest poświęcona czterem ważnym dla Egiptu osobom: Amonowi-Ra, Ramzesowi, Harmakhisowi oraz Ptahowi. To właśnie ich posągi można ujrzeć przy wejściu. Wejdź do środka i zachwyć się licznymi płaskorzeźbami sięgającymi 3 tysiące lat wstecz.
  • Oaza Siwa to blisko 80 metrów kwadratowych porośniętych setkami tysięcy palm daktylowych, krzaków cytrusowych oraz oliwek. Jest to miejsce przynoszące ukojenie i zdecydowanie jest niespotykaną odmianą wśród typowego, pustynnego krajobrazu Afryki.
  • Dolina Nilu słynie z rejsów na odcinkach najdłuższej rzeki naszego globu. Poznaj świat Egipcjan z perspektywy morza. Zobaczysz, że czas dla mieszkańców niektórych obszarów stanął w czasie. Podziwiaj piękne zakątki oraz tutejszą faunę i florę w towarzystwie otaczających Cię wód.
  • Świątynia Hatszepsut jest miejscem sakralnym wtapiającym się w olbrzymią formację skalną. Jest to architektoniczne dzieło sztuki składające się z trzech elementów poświęconym królowej Hatszepsut. Miejsce jest przepełnione kolumnami, sfinksami, oraz reliefami.
  • Dahab to mekka dla fanów nurkowania. Tutaj nie ma znaczenia, czy przyjedziesz w sierpniu, czy w grudniu – 12 miesięcy w roku możesz się cieszyć podwodnym światem pełnym raf koralowych, cudownej fauny i tysięcy odcieni Morza Czerwonego.
  • Kair jest sercem i największym miastem w kraju. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – dziesiątki muzeów, aromatycznych restauracji, niezliczonych meczetów i cytadeli, malowniczych uliczek oraz monumentalnych budowli zachęcają turystów z całego świata swoim klimatem.
  • Świątynie w Karnaku są zespołem świątyń, które powstały na cześć bogów z Teb. Największą i tłumnie odwiedzaną jest Świątynia Amona-Re; swojego czasu było to największe sakralne miejsce w całym państwie. W chwili obecnej, mimo upływu czasu znajdziesz tu wiele dobrze zachowanych posągów, kolumn, a także obelisków.
  • Dolina Królów z zewnątrz nie robi wielkiego wrażenia, jednak najlepsze ujrzysz schodząc w głąb ziemi. Odnaleziono w tym miejscu ponad 60 grobowców z których kilka zostało otwartych dla turystów. Największą sławą cieszy się na pewno Grobowiec Tutenchamona, ale to tylko jeden z elementów koniecznych do obejrzenia.
Wypoczynek fas fa-umbrella-beach orange Wypoczynek + zwiedzanie fas fa-walking green

Propozycje naszych partnerów

Oferta wczasów i wycieczek do Egiptu

Atrakcje turystyczne w Egipcie

Zaopatrz się w stosowne kremy przeciwsłoneczne i odwiedź magiczny Park Narodowy Wyspy Dżiftun podczas tej 1-dniowej wycieczki. Naciesz się snurkowaniem przy niesamowitych rafach koralowych z bogactwem pięknych ryb. Popływaj z delfinami i spróbuj innych sportów wodnych. Zjedz wyborny obiad na pokładzie.