Informacje podstawowe
  • Rezerwacja tel.: 22 451 00 25
  • Kod imprezy: FTR 106035/143
  • Biuro podróży: Rego Bis
  • Cena za 1 os. 979 PLN
  • Rodzaj transportu: Autokar
  • Wyjazd z: Katowice
  • Długość oferty: 7 dni
  • Śniadania
Rezerwacja imprezy
Udostępnij
Opis oferty
Atuty
***+
Czarnogóra/Riwiera Czarnogórska
W programie
* pobyt stacjonarny - 5 noclegów w hotelu Tatjana (***+) w centrum Budvy
* wyżywienie BB
* wycieczki w cenie: Park Narodowy LOVĆEN, MAUZOLEUM Petara Njegosa, rejs po jeziorze SZKODERSKIM od strony Rijeki Crnojevicia; * w drodze powrotnej zwiedzanie malowniczego KOTORU
Położenie
* 01.05 - wyjazd z Polski
* 02.05 - przyjazd do Czarnogóry, zakwaterowanie w hotelu Tatjana, czas wolny
* 03.05 - wyjazd z hotelu po śniadaniu i przejazd 25ma serpentynami nad Zatoką Kotorską do Parku Narodowego LOVĆEN. Ta spektakularna trasa została wpisana na listę 10 najpiękniejszych dróg w Europie. Po drodze przewidziane są przerwy za zdjęcia w miejscach, zapierających dech w piersiach. W Parku Narodowym wejście do MAUZOLEUM PETARA NJEGOSA - najwybitniejszego władcy Czarnogóry - które jest najwyżej położonym mauzoleum w Europie (1660 m n.p.m. na szczycie góry Jezerski vrh). Aby wejść na sam szczyt i podziwiać te niespotykane widoki, trzeba będzie pokonać 461 stopień - wysiłek zostaje wynagrodzony wspaniałymi zdjęciami. Powrót do hotelu.
* 04.05 - czas wolny, plażowanie, możliwość zwiedzenia starego miasta Budva, we własnym zakresie.
* 05.05 - po śniadaniu przejazd do jednego z najbardziej urokliwych zakątków Czarnogóry - Rijeki Crnojevicia, od której rozpoczenie się spektakularny rejs po jeziorze SZKODERSKIM - największym na półwyspie Bałkańskim, z którego rozracza się przepiękny widok na góry Przeklęte. Dla chętnych - możliwość kąpieli w jeziorze.
* 06.05 - czas wolny, plażowanie, możliwość zwiedzenia starego miasta Budva, we własnym zakresie.
* 07.05 - wyjazd w stronę Polski z przystankiem w malowniczym KOTORZE - zwiedzanie z przewodnikiem starego miasta, które ze względu na doskonale zachowaną, unikatową starówkę, zostało wpisane na  listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto otaczają czterokilometrowe mury obronne, które w nocy, ze względu na oświetlenie, przypominają głowę lwa. Najbardziej znane zabytki Kotoru to m.in. weneckie place i pałace, średniowieczna katedra i Muzeum Morskie. Po zwiedzaniu czas wolny i wyjazd w kierunku Polski.
* 08.05 - przyjazd do Polski
* Program jest ramowy i może ulec zmianie.
Pokoje
* centrum miasta Budva
* ok. 900 m od słynnej Slovenskiej Plaży
* ok. 1200 m od Starego Miasta (15 minut spacerem)
* ok. 650 m od dworca autobusowego skąd można dojechać m.in. do Herceg Novi, Sutomore czy Ulcinja
* ok. 500 m od miejskiego targowiska, centrum handlowego czy Parku Rozrywki Dino Secrets
* ok. 41 km od Jeziora Szkoderskiego
* ok. 21 km od Zatoki Kotorskiej
* ok. 45 km od parku Narodowego Lovcen
* ok. 5 km do Aquaparku
Wyżywienie
Zakwaterowanie - 14.00
Wykwaterowanie - 10.00
Hotel składa się z 4 budynków. 
Hotel posiada pokoje dwu i trzy osobowe. Pokoje wyposażone w bezpłatną klimatyzację, TV LCD, telefon, mini bar/lodówkę, łazienkę z prysznicem, Wi-Fi. Wszystkie pokoje posiadają balkony.
Codzienne sprzątanie pokoi i wymiana ręczników. Wymiana pościeli co drugi dzień.
Możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 2 lat w cenie 5 EUR dzień.
Plaża
BB - śniadania w formie bufetu.
Region
Piaszczysto-żwirkowa (Slovenska Plaza) - największa w Budvie oddalona ok. 700 m od miejsca zakwaterowania w linii prostej, spacerem ok. 900 metrów. Serwis plażowy ok. 5 EUR za komplet (w zależności od sezonu).
Cena zawiera
BUDVA - Jest to duży ośrodek turystyczno-wypoczynkowy z licznymi plażami i kąpieliskami. W samym sercu miasta znajduje się najmodniejsza nie tylko w Czarnogórze, ale i w okolicznych krajach Slovenska Plaża, do której tłumnie przybywają w sezonie letnim młodzi ludzie. Miasto tętni życiem w dzień i w nocy. Stare Miasto znajduje się na cyplu, który otaczają XV-wieczne mury obronne. Starówka swym urokiem przyciąga wszystkich podróżników, którzy lubią powłóczyć się po labiryncie wąskich uliczek.
Cena nie zawiera
* Przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, WC, DVD
* 5 noclegów w hotelu TATJANA (***+)
* Wyżywienie według zakupionej oferty (BB)
* Zwiedzanie - Park Narodowy LOVĆEN, MAUZOLEUM NJEGOSA, rejs po jeziorze SZKODERSKIM
* w drodze powrotnej zwiedzanie KOTORU z przewodnikiem
* Opiekę polskiego pilota podczas trasy przejazdu
* Opiekę rezydenta podczas pobytu
* Opłatę na fundusz gwarancyjny według rozporządzenia Ministerstwa Finansów (10 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji
* Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR, bagaż 200 EUR
* Podatek VAT
Obowiźzkowe opłaty
* napoi do obiadokolacji, * taksy klimatycznej, opłat za lokalnych przewodników, parkingów, biletów wstępu
* połączen antenowych 
Ważne informacje
Obowiązkowo płatne u pilota - 85 EUR/osoba (taksa klimatyczna, opłaty za lokalnych przewodników, parkingi, bilety wstępu)
Informacje dla osób podróżujźcych z dziećmi
Połączenia antenowe realizowane są przy minimum 6 uczestnikach na danej trasie.
Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.
Ubezpieczenie
Informacja dla podróżujących z dziećmi do 18 lat - Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. (Za polakzagranica.msz.gov.pl)
Czarnogóra
Szanowny Kliencie, pamiętaj że kupując ofertę na sezon 2020,   w ramach ubezpieczenia od Kosztów Leczenia jesteś objęty ubezpieczeniem od zachorowania w następstwie epidemii.
Kup ofertę na sezon 2021 do 30.06.2020, a otrzymasz takie ubezpieczenie gratis również na kolejne wakacje!
Powody, dla których warto jechać do czarnogóry
Leży w południowej Europie na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią. Nazwa Montenegro została nadana temu miejscu przez Wenecjan, którzy po przybyciu zachwycili się widokami surowych gór kontrastujących z wodami Adriatyku. Kraj ten jest perłą Morza Śródziemnego nie tylko dzięki krajobrazom, ale również zawdzięcza to swojej burzliwe historii oraz tradycjom wartym poznania. Jest to miejsce łączące najlepsze cechy Bałkanów oraz Morza Śródziemnego.
Czarnogóra leży w rejonie trzech stref klimatycznych. W miesiącach wiosennych i letnich panują tam zawsze świetne warunki do relaksującego wypoczynku. Ciepłe, a nawet gorące dni i przyjemne noce dają wiele możliwości do leniwego wylegiwania się na plażach lub poznawania historii ukrytej w wielu ciekawych miejscach i zabytkach. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem wzrasta liczba turystów odwiedzających ten kraj. A co z pewnością najbardziej ich przyciąga?
Przede wszystkim przepiękne, piaszczyste plaże, zaciszne zatoczki, bogactwa natury, urokliwe miasta i wioski rybackie oraz oczywiście liczne zabytki wpisane na listę UNESCO.
Co warto zobaczyć będąc w Czarnogórze:
1.Jezioro Szkoderskie - największy zbiornik wody słodkiej na Półwyspie Bałkańskim, na pograniczu Czarnogóry i Albanii. Znajdują się na nim liczne wysepki, a na nich wiele zabytkowych cerkwii i twierdz. Znaczna część jeziora podlega ochronie i jest częścią Parku Narodowego. Znajdują się tam ptasie ostoje, jedne z najcenniejszych w Europie.
2. Boka Kotorska - przepiękny fiord na Adriatyku, malowniczy krajobraz Czarnogóry. Wizytówką regionu jest miasto Kotor, który koniecznie trzeba zobaczyć ze względu na świetnie zachowane stare miasto, wpisane na Listę UNESCO. Kolejny przystanek to Perast oraz Herceg Novi z ciekawą starówką oraz pozostałościami twierdz - tureckiej i hiszpańskiej.
3. Sveti Stefan - kiedyś wioska rybacka, dziś nazywana wyspą gwiazd. Zachwyca krętymi uliczkami oraz charakterystycznymi dla siebie domkami z czerwonymi dachami. Krajobraz wyspy to najbardziej pocztówkowy obrazek z całej Czarnogóry. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że wypoczywają na niej największe gwiazdy ze świata kina, sportu itd. Między innymi Marilyn Monroe, Claudia Schiffer, Elizabeth Taylor.
4. Durmitor - najwyższy i najbardziej znany masyw górski na północy kraju. Utworzono tam Park Narodowy, którym objęto najgłębszy w Europie kanion rzeki Tary. Centrum turystycznym jest Žabljak, miasteczko, gdzie wieczorami żaby wyjątkowo głośno kumkają i swoimi odgłosami wypełniają całą dolinę.
Udostępnij