Informacje podstawowe
 • Rezerwacja tel.: 22 451 00 25
 • Kod imprezy: FTR 73021/77
 • Biuro podróży: Matimpex
 • Cena za 1 os. 1549 PLN
 • Teraz taniej, oszczędzasz 8%
 • Cena regularna za 1 os.: 1684 PLN
 • Rodzaj transportu: Samolot
 • Wylot z: Modlin
 • Początek: 2020-09-10
 • Koniec: 2020-09-13
 • Długość oferty: 3 dni
 • Sniadania (wg opisu)
Rezerwacja imprezy
Udostępnij
Opis oferty
Kategoria
Weekend lotniczy / hotel ***
Region
Lwow / Ukraina
Tfg
Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkowym Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym (TFG). W przypadku krajów ościennych, takich jak Ukraina, TFG jest bezskładkowe, a więc składka nie zostanie doliczona w następnych etapach rezerwacji.
Ostatni stopień promocji
Obecnie obowiązuje ostatni stopień promocji na city breaki z sezonu letniego. Obejmuje on zniżkę 100 zł/os od ceny katalogowej (podana cena zawiera już zniżkę). Ilość miejsc w promocji jest ograniczona, a po wyczerpaniu miejsc promocyjnych wycieczka będzie sprzedawana w cenie katalogowej.
Program ramowy
Lwów to miasto magiczne, w którym nadal czuć ducha dawnych lat! Uważany za najpiękniejsze miasto Galicji, słynie z licznych kościołów należących do różnych wyznań; z przepięknego starego miasta; z kilku malowniczych cmentarzy oraz z niezliczonych kawiarni, gdzie tradycyjnymi metodami parzy się najlepszą w kraju kawę!
Dzień 1
Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Lwowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Uwaga ! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.
Dzień 2 -3
Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Lwowa - w programie m.in.
-Wpisany na Listę UNESCO Stary Rynek otoczony 44 kamienicami, w różnych stylach architektonicznych, wśród których wyróżniają się renesansowa Kamienica Bandinellich, Kamienica Królewska czy Czarna Kamienica; Ratusz Miejski z charakterystycznymi narożnymi studniami, wejście na Wieżę Ratuszową
- Monumentalny budynek Opery Lwowskiej - zwiedzanie przepięknych, bogato zdobionych wnętrz
- Katedra Łacińska z Wielkim Ołtarzem i kopią cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej oraz Kaplica Boimów z pięknie zdobionym sklepieniem
- Dawna dzielnica orientalna - Kwartał Ormiański oraz Katedra Ormiańska - jeden z najpiękniejszych lwowskich kościołów
- Renesansowa Cerkiew Wołoska składająca się z trzech budynków Cerkwi, Kaplicy Trzech Świętych oraz Wieży Korniakta, w której znajduje się największy lwowski dzwon Kuryło
- Cmentarz Łyczakowski - najpiękniejszy z lwowskich cmentarzy, gdzie znajdują się grobowce wielu znanych Polaków, choćby Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej czy Juliana Ordona. Zwiedzanie Cmentarza Orląt Lwowskich - integralnej części poświęconej obrońcom miasta.
- Dawne Wały Hetmańskie, a dziś Prospekt Wolności z Placem i pomnikiem Adama Mickiewicza
- Wizyta w Muzeum Browarnictwa, urządzonym przy Browarze Lwowskim, niegdyś znanym w całej Europie - krótkie zwiedzanie i degustacja lokalnego piwa oraz wizyta w Fabryce Czekolady zajmującej aż 4 piętra zabytkowej kamienicy
- Wpisany na listę UNESCO Sobór św. Jura, zachwycający monumentalnością budowli i bogactwem wnętrz
- Wzgórze Wysokiego Zamku, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta
- Wizyta w dawnym Kasynie Szlacheckim, neobarokowym budynku o wspaniałych wnętrzach (jeśli będzie otwarte dla zwiedzających)
- Dla chętnych wieczorne wyjście na przedstawienie w Operze Lwowskiej (cena biletów od 50-300 UAH / 2-11 € w zależności od przedstawienia i wybranych miejsc, chętne osoby prosimy o wcześniejszą informację)
- W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów ukraińskiej kuchni, np. słynnego barszczu ukraińskiego, zupy czosnkowej, galicyjskich flaczków wołowych, różnego rodzaju pierogów oraz tradycyjnych sznycli wieprzowych
W czasie zwiedzania przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji we Lwowie to ok. 8 €).
Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.
Hotel
Hotele 3* położone w niewielkim oddaleniu od ścisłego centrum Lwowa, w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne
Świadczenia zawarte w cenie
- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
- Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
- Transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- 3 noclegi w hotelu 3*
- Pokoje 2-osobowe z łazienkami
- 3 śniadania
- Opieka pilota
- Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 15.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
- Gwarancja niezmienności ceny
Koszty dodatkowe
- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 40-50 € - kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską oraz wynajętym busem lub taksówką podczas realizacji programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Kaplica Boimów, Katedra Łacińska, Wieża Ratuszowa, Katedra Ormiańska, Cmentarz Łyczakowski, Kasyno Szlacheckie, Muzeum Browarnictwa wraz z degustacją) oraz lokalnych przewodników.
- Opcje dla chętnych (przedstawienie w operze) są dodatkowo płatne.
- Z uwagi na konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów wstępu do niektórych obiektów, osoby, które chciałyby zrezygnować ze zwiedzania któregoś z punktów programu, prosimy o kontakt najpóźniej na miesiąc przed wylotem. Po tym terminie może nie być możliwości rezygnacji z zakupionych biletów, a Uczestnik zostanie obciążony ich kosztem (w euro, przez pilota). Wcześniejsza rezerwacja nie dotyczy atrakcji dla chętnych.
Informacje dodatkowe
- Dopłata za pokój 1-osobowy +450 zł (nie ma możliwości dokwaterowania!)
- Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -90 zł
Bagaż i rezerwacja miejsc
- WIZZAIR - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x23 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm
- RYANAIR - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm
- BAGAŻ GŁÓWNY - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
- MIEJSCA W SAMOLOCIE - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair oraz Wizzair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).
Pozostałe uwagi
- Do wjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport ważny min. 120 dni od planowanej daty powrotu z Ukrainy (nie ma możliwości wjazdu na dowód osobisty!), zalecane jest jednak, aby paszport był ważny przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym)
- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub we Lwowie po przylocie.
- Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy podczas zwiedzania odbywają się komunikacją miejską. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy.
- W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe
- Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów
- Na Ukrainie nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe, jednak zaleca się szczepienia przeciwko żółtaczce
- Rejon Lwowski uznany został przez MSZ jako bezpieczny, nie wydano ostrzeżeń dla turystów
Ubezpieczenie
Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 15.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 1.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia
- Ubezpieczenie PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 25.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 1.000 zł - dopłata +20 zł; - Ubezpieczenie MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 40.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +40 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.
Udostępnij