Polska - Mazurskie opowieści

Wyc. objazdowe, Polska
Wycieczki objazdowe fas fa-route purple
Informacje podstawowe
  • Rezerwacja tel.: 717 24 24 24
  • Kod imprezy: FTR 58425/27
  • Biuro podróży: Almatur
  • Cena za 1 os. 799 PLN
  • Rodzaj transportu: Autokar
  • Wyjazd z: Warszawa
  • Długość oferty: 3 dni
  • Śniadanie
Rezerwacja imprezy
Udostępnij
Opis oferty
Polska - Mazurskie opowieści
Kraj
POLSKA
Opis
Giżycko - stolica Mazur - Kętrzyn - Sanktuarium w Świętej Lipce - "Wilczy Szaniec" w Gierłoży - rejs po jeziorach mazurskich - Ruciane-Nida - Mikołajki - Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - Wojnowo
Program
Dzień 1 :
Wyjazd z poszczegó lnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Giżycka, jednego z najważniejszych miast Mazur, położonego pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Zwiedzimy m.in. dzielnicę portową z Ekomariną i Portem Żeglugi Mazurskiej, most obrotowy na Kanale Łuczańskim oraz zamek krzyżacki. Zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2 :
Po śniadaniu przejazd do Owczarni, gdzie zwiedzimy Muzeum Mazurskie, mieszczące się w zabytkowym gospodarstwie. Po zwiedzeniu muzeum i spró bowaniu regionalnych smakołykó w, udamy się do Świętej Lipki. To jedno z najważniejszych sanktuarió w maryjnych w Polsce, a zarazem jedna z najpiękniejszych budowli barokowych na Mazurach, któ rego atrakcją są organy z ruchomymi figurami – kró tki koncert. Następnie udamy się do Wilczego Szańca w Gierłoży, głó wnej kwatery wojennej Adolfa Hitlera w czasie II wojny światowej. Po zwiedzaniu schronó w przejazd do Giżycka na kolację. Wieczorem wyjątkowe przeżycie – wizyta w Twierdzy Boyen. W wieczornej scenerii poznamy tajemnice tego XIX-wiecznego fortu artyleryjskiego. Powró t do hotelu, nocleg.
Dzień 3 :
Po śniadaniu przejedziemy do Puszczy Piskiej, gdzie z Rucianego-Nidy rozpoczniemy rejs statkiem. Wpłyniemy na taflę największego w Polsce jeziora Śniardwy, któ rym dopłyniemy do Mikołajek. Tam zwiedzimy słynną Wioskę Żeglarską, gdzie cumują setki jachtó w, poznamy też legendę Kró la Sielaw. Po chwili odpoczynku zagłębimy się w Puszczę Piską - pojedziemy do miejscowości Iznoty, gdzie odwiedzimy Gró d tajemniczego plemienia Galindó w, któ re w zamierzchłych czasach zamieszkiwało tereny dzisiejszych Mazur. W XIX w. krajobraz mazurski urozmaicili przybyli z Rosji staroobrzędowcy, w Wojnowie zachowała się ich molenna i klasztor, któ re zwiedzimy. Będziemy także gościć we wnętrzach prawosławnej cerkwi. Powró t do hotelu na nocleg.
Dzień 4 :
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na Wzgó rze Świętego Brunona, z któ rego będziemy mieli możliwość zachwycać się wspaniałym widokiem na jezioro Niegocin. Następnie rozpoczniemy naszą podró ż w drogę powrotną.
Świadczenia
Brak informacji
Zakwaterowanie
3 noclegi w hotelach o standardzie**/*** w Giżycku lub okolicy. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie
3 śniadania, 3 obiadokolacje dodatkowo płatne.
Transport
Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Uwagi praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodnikó w) są dzielone na wszystkich uczestnikó w. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Warszawy. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice - Giżycko (ok. 560 km) - ok. 10 godz
Informacja o cenie:
Cena nie obejmuje
- kosztó w realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektó w, opłaty lokalne i przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 195 zł.
Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
Udostępnij