Informacje podstawowe
  • Rezerwacja tel.: 717 24 24 24
  • Kod imprezy: FTR 101306/27
  • Biuro podróży: Almatur
  • Cena za 1 os. 879 PLN
  • Rodzaj transportu: Autokar
  • Wyjazd z: Łódź
  • Długość oferty: 3 dni
  • Śniadanie
Rezerwacja imprezy
Udostępnij
Opis oferty
Polska - Śladami Kopernika
Kraj
POLSKA
Opis
Toruń - miasto Mikołaja Kopernika - Olsztyn stolica Warmii i Mazur - Frombork nad zalewem Wiślanym - Elbląg
Program
Dzień 1 :
Wyjazd z poszczegó lnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Torunia – rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika, gdzie zwiedzimy najcenniejsze atrakcje turystyczne, znajdujące się na obszarze objętym wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO: m.in. wejdziemy do wnętrz Domu Kopernika, zobaczymy także średniowieczny zespó ł miejski. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 2 :
Po śniadaniu przejazd do stolicy Warmii i Mazur - Olsztyna, miasta otoczonego morzem zieleni oraz jedenastoma jeziorami, a także miejsca pracy Mikołaja Kopernika jako administratora dó br kapituły warmińskiej. Na olsztyńskim zamku zobaczymy wyjątkowy skarb - jedyny na całym świecie zachowany instrument obserwacyjny Mikołaja Kopernika – tablicę do wyznaczenia momentu ró wnonocy wiosennej. Po zwiedzeniu Starego miasta, wizytę zakończymy seansem w Planetarium. Popołudniowy przejazd do Elbląga, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 3 :
Po śniadaniu przejazd do Fromborka – zacisznego miasteczka, leżącego nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Niegdyś pracował tu, zmarł i został pochowany słynny astronom Mikołaj Kopernik. Zwiedzanie miasta, m.in.: pomnik Kopernika, baszta żeglarska i wieża wodna. Na Wzgó rzu Katedralnym będziemy podziwiać Katedrę Wniebowzięcia NMP z grobem Kopernika, dawny Pałac Biskupi, a dziś Muzeum Mikołaja Kopernika. Wejdziemy ró wnież do najwyższej budowli na Wzgó rzu – Dzwonnicy, zwanej też Wieżą Radziejowskiego. Na jej szczycie, na wysokości 70 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z któ rego podziwiać będziemy przepiękną panoramę okolicy. Zwiedzimy także Szpital św. Ducha z ciekawym Muzeum Medycyny i herbarium – ogró d z uprawami zió ł leczniczych. Zwiedzanie zakończymy popołudniowym rejsem po Zalewie Wiślanym. Powró t do hotelu, nocleg.
Dzień 4 :
Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie Elbląga, gdzie zobaczymy m.in. 97-metrową gotycką katedrę św. Mikołaja, Bramę Targową, oraz omó wimy retrowersję Starego Miasta. W godzinach przedpołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do wybranego miasta. Zakończenie imprezy.
Świadczenia
Brak informacji
Zakwaterowanie
3 noclegi w hotelu o standardzie**/*** w Elblągu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie
3 śniadania, 3 obiadokolacje dodatkowo płatne.
Transport
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Uwagi praktyczne
Podana kwota na realizację program może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodnikó w) są dzielone na wszystkich uczestnikó w. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice - Toruń (ok. 370 km) - ok. 6 godz.
Informacja o cenie:
Cena nie obejmuje
- kosztó w realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektó w, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 280 zł.
Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
Udostępnij