Informacje podstawowe
  • Rezerwacja tel.: 717 24 24 24
  • Kod imprezy: FTR 58428/27
  • Biuro podróży: Almatur
  • Cena za 1 os. 829 PLN
  • Rodzaj transportu: Autokar
  • Wyjazd z: Łódź
  • Długość oferty: 3 dni
  • Śniadanie
Rezerwacja imprezy
Udostępnij
Opis oferty
Wielkopolska bez tajemnic
Kraj
POLSKA
Opis
Mysia Wieża w Kruszwicy - Lednica - miejsce Chrztu Polski - Ratusz z koziołkami w Poznaniu - Prastary gród w Biskupinie - Skansen w Wenecji - Gniezno - pierwsza stolica Polski - Legenda Białej Damy w Kórniku Pałac i park w Rogalinie
Program
Dzień 1 :
Wyjazd według rozkładu jazdy. Przyjazd do Kruszwicy, gdzie zobaczymy ruiny pó źnogotyckiego zamku z symbolem miasta – Mysią Wieżą, o wysokości 32 m, z któ rej rozpościera się widok na jezioro i całe miasto. Z przystani popłyniemy w rejs statkiem Rusałka po jeziorze Gopło. Następnie udamy się do Kolegiaty św. Piotra i Pawła z XII w. oraz na Stare Miasto.Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2 :
Po śniadaniu przejazd do Lednicy, przeprawa promowa i zwiedzanie Ostrowa Lednickiego, któ ry prawdopodobnie jest miejscem przyjęcia Chrztu Polski w 997 r. przez Mieszka I. Następnie udamy się do Poznania – stolicy Wielkopolski. Przespacerujemy się po starym mieście. Zobaczymy zamek, a na rynku koziołki poznańskie na wieży renesansowego ratusza. Udamy się do najstarszej części Poznania – Ostrowa Tumskiego, któ ry dawniej był jednym z ośrodkó w władzy państwa polskiego. Znajduje się tam najstarsza w kraju katedra, będąca miejscem pochó wku pierwszych władcó w Polski. Czas wolny. Przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 3 :
Po śniadaniu pojedziemy do zrekonstruowanego prehistorycznego grodu w Biskupinie, w następnej kolejności udamy się do Wenecji, gdzie zwiedzimy Muzeum Kolei Wąskotorowej. Muzeum jest największym w Europie skansenem, na któ rego terenie zgromadzono unikatowe parowozy, wagony towarowe i osobowe oraz drezyny. Przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Zwiedzimy tu m.in. muzeum Początkó w Państwa Polskiego i gotycki kośció ł katedralny na Wzgó rzu Lecha, któ ry od 1000 roku jest głó wną świątynią metropolii gnieźnieńskiej. W katedrze znajduje się najcenniejszy zabytek sztuki romańskiej w Polsce - Drzwi Gnieźnieńskie, przedstawiające żywot św. Wojciecha. Znajduje się tam ró wnież sarkofag św. Wojciecha. Czas wolny. Przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 4 :
Po śniadaniu przejazd do Kó rnika. Zwiedzimy tu romantyczny zamek zbudowany w stylu neogotyku angielskiego, po któ rym według legendy nocą krąży Biała Dama. Pospacerujemy po przyzamkowym parku - kó rnickim arboretum, o powierzchni 30 ha, pięknym o każdej porze roku. Następnie przejedziemy do Rogalina, gdzie zwiedzimy przepiękny barokowo-klasycystyczny pałac z XVIII w. wybudowany przez Raczyńskich, któ ry od 2011 roku posiada status pomnika historii. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną.
Świadczenia
Brak informacji
Zakwaterowanie
3 noclegi w hotelu o standardzie**/*** w okolicy Gniezna. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie
3 śniadania, 3 obiadokolacje dodatkowo płatne (90 zł).
Transport
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Uwagi praktyczne
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia obiadokolacji w dniu rezerwacji imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodnikó w) są dzielone na wszystkich uczestnikó w. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice - Kruszwica (ok. 350 km) - ok. 5 godz.
Informacja o cenie:
Cena nie obejmuje
- kosztó w realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektó w, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 210 zł.
Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
Udostępnij