Kliknij i wybierz się do Wenecji

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne Wenecji

Wenecja

Jedyne takie miasto na świecie. Zakochaj się w Wenecji

Wenecja

Poznaj Wenecję

Adriatyk, kanały, gondole i zabytkowe kamienice. Wenecję na pewno widziałeś niejednokrotnie w telewizji czy kinie, ale widzieć a być tam to coś całkiem innego.

Wenecja to miasto w północnej części Włoch, położone u wybrzeży Morza Adriatyckiego, przy Lagunie Weneckiej. Liczy 260 tys. mieszkańców i rozciąga się na powierzchni 415 km², z czego ponad jedną trzecią stanowią wody. Przecinające miasto kanały stanowią jego wizytówkę, ale jednocześnie zagrożenie, gdyż podmywają i niszczą budynki – z czym władze miasta nieustannie walczą.

Miasto ponadto słynie z kościołów i muzeów, a także dorobku muzycznego. Mówi się, że to kolebka opery: Wenecja była pierwszym miastem, w którym każdy mógł zapłacić za możliwość obejrzenia występu, a rozkwitła dzięki temu turystyka teatralna sprawiła, że kolejne teatry powstawały jeden po drugim.

Dziś Wenecja jest uważana za miasto zakochanych i marzycieli. Odwiedź ją i poczuj jej niezwykłą atmosferę.

Karnawał w Wenecji

Co warto zobaczyć

W Wenecji sam spacer wiekowymi uliczkami zapewnia więcej kulturalnych doznań niż niejedna wizyta w muzeum. Nie musisz jednak ograniczać się do patrzenia z zewnątrz.

Jednym z najważniejszych obiektów historycznych w mieście jest Pałac Dożów. Trudno uwierzyć, że ten ogromny, piękny, pełen łukowych sklepień i fresków budynek powstał jako prosta drewniana twierdza, i dopiero z czasem został przebudowany do obecnej postaci. Rezerwując bilet w naszym serwisie, będziesz mógł zwiedzić go bez kolejki.

Wartych uwagi miejsc jest w Wenecji bardzo wiele: od przepięknego i ogromnego Placu św. Marka, przez wnętrze Bazyliki św. Marka, aż po poświęcone kulturze Wenecji Muzeum Dożów. Polecamy ponadto Muzeum Leonarda da Vinci, w którym prezentowane są maszyny skonstruowane według projektów wynalazcy, oraz muzeum Peggy Guggenhein, gromadzące m.in. dzieła Picassa i Pollocka.

Gdzie szukać rozrywki

Wenecja jest tak niezwykłym miastem, że samo poruszanie się po nim jest wielką atrakcją. Półgodzinny rejs gondolą czy tramwajem wodnym to świetna rozrywka na pogodne dni.

Jeśli interesują cię dalsze wyprawy, polecamy rejs po Lagunie Weneckiej, w ramach którego zwiedzisz wyspy Murano, Torcello i Burano. Wycieczka oczywiście odbywa się pod okiem przewodnika, który opowiada o historii każdego z miejsc.

Obowiązkowym punktem wycieczki do Wenecji jest dzielnica Rialto: miejsce, wokół którego rozrosło się wielkie miasto. Na jej wąskich uliczkach i licznych mostach możesz najwyraźniej poczuć charakterystyczną wenecką atmosferę. Tu też masz szansę kupić tradycyjne, bogato zdobione wenecki maski, które już w średniowieczu noszono dla zachowania prywatności i ozdoby.

Podróżujesz z dziećmi? Zabierz je na karnawał, podczas niemal każdy nosi kolorową maskę. Zabawa zaczyna się w drugiej połowie lutego. Maluchy na pewno pokochają też tradycyjną włoską pizzę, serwowaną w licznych rodzinnych restauracjach. 

Pałac

Dzieje Wenecji

Początki Wenecji owiewa mgiełka tajemnicy. Choć nie ma na to zachowanych dowodów, historycy spekulują, że miasto założyli w V w. Rzymianie uchodzący przed najeżdżającymi ich ziemie Hunami.

Wenecja funkcjonowała jako państwo-miasto – najdłużej funkcjonująca republika w historii ludzkości. Zarządzał nią doża, czyli książę. Szybko stała się ośrodkiem handlu oraz kultury, a przez pewien okres, ok. XIII w., była wręcz mocarstwem dysponującym flotą handlową złożoną z ponad trzech tysięcy statków. W Wenecji powstał pierwszy powszechnie dostępny teatr, zaś na wystawiane tu opery przybywali widzowie z zagranicy.

Niestety, znaczenie miasta stopniowo malało. Trzykrotnie jego ludność zdziesiątkowała epidemia dżumy. Po zdobyciu przez Napoleona w końcówce XVIII w. i podpisaniu Pokoju w Campo Formio Wenecja została przyłączona do Austrii, ale już niedługo później stała się częścią Królestwa Włoch. Po jeszcze jednym, krótkotrwałym okresie odzyskanej niepodległości ostatecznie stała się częścią Włoch.

Wybieram podróż do:

Włoch

Loty do Wenecji obsługują przewoźnik LOT i tanie linie lotnicze Ryanair. Podróż samolotem z Warszawy trwa niecałe dwie godziny. Lądowanie następuje w porcie lotniczym Wenecja - Marco Polo w przypadku przewoźników tradycyjnych oraz w porcie Wenecja – Treviso, jeśli lecimy tanimi liniami. Z lotniska można dostać się do centrum Wenecji autokarem. Bilety można nabyć w naszym serwisie.
Bilety autokarowe do Wenecji oferują m.in. linie Sindbad, Eurores czy Miś Krosno. Przejazd z Warszawy do Wenecji trwa ok. 21 godzin lub ok. 14 godzin, jeśli wyjeżdżamy z południowej Polski. Autokary docierają w pobliże centrum miasta – pod duże hotele lub na dworzec kolejowy. Podróż odbywa się na pokładzie nowoczesnego pojazdu z toaletą i barkiem z napojami.
W Wenecji możesz zatrzymać się w ponad 500 obiektach noclegowych. Większość z nich to hotele i domy wakacyjne. Ceny za dobę zaczynają się od ok. 140 zł. Standardem wyposażeniowym jest dostęp do bezprzewodowego internetu i klimatyzacja. Zarezerwuj swój pobyt już dziś w naszym serwisie.

Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Włoch

//
Dla biznesu
Najlepsze hotele w Wenecji
Wypocznij podczas rejsu gondolą, zwiedź Pałac Dożów lub liczne muzea, a także znajdź dla siebie tradycyjną wenecką maskę. Zrelaksuj się w Wenecji!
//
Dla Turystów
Co każdy musi zobaczyć
Królowa Adriatyku jest jedna… to po prostu Wenecja. Wystarczy tylko powiedzieć to słowo, a już każdy oczami wyobraźni widzi miasto na wodzie, gondole, kanały, plac Świętego Marka…