Kliknij i wybierz się w podróż do Bangkoku

Pomagamy wybrać tanie loty, noclegi i atrakcje turystyczne w Bangkoku

Bangkok

Witaj w kosmopolitycznym, kolorowym mieście tętniącym życiem.

Wat Pho Bangkok

Poznaj Miasto

Bangkok jest stolicą i najbardziej zaludnionym miastem Tajlandii. Od lat znajduje się w czołówce najczęściej odwiedzanych metropolii na świecie. Należy do najgorętszych miast na globie. Obecnie jest jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast Azji.

Bangkok leży w południowej części kraju przy ujściu rzeki Menem do Zatoki Tajlandzkiej. Ma powierzchnię 1568,7 km². Liczba ludności wynosi ponad 9 milionów. Jest to bardzo nowoczesne miasto z azjatyckimi tradycjami. Nie posiada konkretnie wyznaczonego jednego centrum. Wyróżnić można różne ośrodki centralne, w zależności od charakteru i wieku zabudowy. W mieście jest bardzo mocno rozwinięty przemysł, m.in. maszynowy, środków transportu, drzewny czy spożywczy. 

Miasto jest międzynarodowym ośrodkiem turystycznym. Oferuje bogate życie nocne. Obfituje w wiele salonów masażu, klubów karaoke i go-go oraz restauracji, barów i kawiarni. To raj dla miłośników dobrej, zróżnicowanej kuchni, a sprzedawcy uliczni są częścią kultury miejskiej. Znajduje się tutaj ponad 400 świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Jednym z miast partnerskich Bangkoku jest Warszawa.

Budda

Co warto zobaczyć

Bangkok to miasto świątyń. Jest ich tutaj około 400. Największe i najbardziej znane świątynie Bangkoku to m.in. Wat Pho czy Wat Arun. W Wat Pho znajduje się  ponad tysiąc wizerunków Buddy, w tym słynny Leżący Budda. Jego pozłacana figura ma 43 metry długości i 15 metrów wysokości. Wat Pho to również cenny ośrodek nauczania sztuki tajskiego masażu. Wat Arun, zwana Świątynią Świtu jest największym symbolem miasta. Składa się z 5 wież i wyłożona jest milionami kawałków chińskiej porcelany.

Jest tu wiele pałaców i muzeów. Jednym z głównych zabytków jest Wielki Pałac Królewski - kwintesencja Bangkoku i miejsce, które zachwyca przepychem i różnorodnością. Jest to kompleks budynków, mieszczący m.in. świątynię Wat Phra Kaew ze  Szmaragdowym Buddą - religijno-politycznym symbolem społeczeństwa tajskiego. Na stronie jest propozycja wycieczki - Wielki Pałac Królewski, Wat Pho, Wat Arun. Z kolei Pałac Vimanmek to największa na świecie budowla z drewna tekowego. Znajduje się w Dusit - nowej dzielnicy królewskiej. W stolicy Tajlandii  znajduje się największe w Azji Południowo - Wschodniej Muzeum Narodowe. Muzeum Barek Królewskich prezentuje długie łodzie, które były własnością rodziny królewskiej. Jest też Muzeum Sztuki Współczesnej. 

Warto odwiedzić Chinatown i poczuć się jak w Chinach. Znajduje się tu Wat Traimit, czyli  Świątynia Złotego Buddy z największym na świecie posągiem Buddy, wykonanym ze złota. Ma 3 metry wysokości i waży 5.5 tony. Kolejnym charakterystycznym miejscem jest Patpong, czyli słynna dzielnica czerwonych latarni. Dom Jima Thompsona (muzeum) ukryty w pięknym, tropikalnym ogrodzie zachwyca zabudową z drewna tekowego w tradycyjnym tajskim stylu.

Będąc w Bangkoku można skorzystać z okazji i zwiedzić miasto Ayutthaya, położone około 80 km na północ od Bangkoku. Jest to dawna stolica Tajlandii, którą warto odwiedzić dla kompleksów starożytnych świątyń i pałaców. Taką wycieczkę znajdziesz w naszym portalu. Wyprawa odbywa się autobusem i łódką. Zobaczysz takie zabytki jak: Pałac Bang Pa-In, Wat Mahathat, Wat Na Phra Mane i Wat Lokayasutharam. A podczas rejsu wzdłuż rzeki Chao Phraya można zobaczyć m. in. Wat Arun, Wielki Pałac Królewski i Rama VIII Bridge.

Wyspa z filmy z Bondem

Gdzie szukać rozrywki?

Bangkok to miasto kontrastów. Podobno większość ludzi, którzy tu zawitają, wracają po więcej wrażeń. Stolica zachwyca i wciąga jak magnes.

Będąc tutaj warto znaleźć czas na odwiedzenie targu Chatuchak, który jest największy w całej Azji. Można tu kupić niemal wszystko. Około 15 tysięcy stoisk, ulokowanych jest przy małych i wąskich alejkach. Ciekawą propozycją, którą znajdziesz w naszym portalu jest wycieczka po pływającym bazarze Damnoen Sudak. Znajduje on się w prowincji Ratchaburi, gdzie handlarze sprzedają towary z pokładów swoich łodzi – od owoców i warzyw po gotowe dania. 

Jeśli życie nocne, to coś co lubisz, wybierz nocną wycieczkę - Tuk Tuk Tour. Będziesz mieć okazję zwiedzić miejsca, które zwykle turyści odwiedzają w ciągu dnia. Większość wycieczki odbywa się tuk tukiem pod osłoną nocy, co oznacza mniejszy ruch uliczny i znacznie przyjemniejszą temperaturę powietrza do zwiedzania. Nocny rejs rzeką Menam z kolacją na Chao Phraya Princess to nasza kolejna propozycja. Podczas tej wyprawy można zrelaksować się i obserwować z pokładu statku oświetlone zabytki, wzdłuż głównej rzeki Menam.

Dla dzieci i miłośników zwierząt wycieczka do oceanarium - SEA LIFE Bangkok Ocean World to bardzo dobry wybór. Jest to wspaniała okazja do poznania ponad 400 gatunków zwierząt wodnych i 30 000 ryb. Akwarium zostało podzielone na 7 części. Każda przeniesie Cię w podróż do głębi oceanu.

Marmurowa świątynia, Wat Benchamabopitr Dusitvanaram Bangkok Tajlandia

Historia Bangkoku

W Tajlandii Bangkok znany jest jako Krung Thep, czyli Miasto Aniołów, co jest skrótem od pełnej nazwy, która w alfabecie łacińskim składa się ze 176 liter. Z tego powodu Bangkok wpisany jest do Księgi rekordów Guinnessa.

Pierwsze plemiona tajskie przybyły na teren dzisiejszej Tajlandii z południowo-zachodnich Chin. Było to w III w. n.e. Od X do XIII w. Tajowie osiedlali się w dorzeczu Menamu, wypierając stąd lub asymilując się z żyjącymi tu Khmerami.

Bangkok istnieje od XV wieku, a stolicą Tajlandii jest od 1782 roku. W latach 1764 - 1769 trwała wojna birmańsko-syjamska. Do tego czasu dzisiejsza metropolia była niewielką wioską, zwaną Bang Makok, czyli Wsią Drzewek Oliwnych. Na skutek wojny z Birmą zniszczona zostala stolica kraju, Ajutthaja. Władzę wówczas sprawował General Czao Phya Czakkri. W 1782 roku został koronowany i jako król Rama I, założył dynastię Czakri, która panuje do dziś. Wówczas stolica została przeniesiona do Bangkoku.

Wpływ polityki i gospodarki europejskiej zaznaczył się w przeobrażeniu stosunków feudalnych na nowe struktury organizacyjne. Wzorowane one były głównie na administracji brytyjskiej. Gwałtowny wzrost inwestycji azjatyckich w latach 80-tych i 90-tych skłonił wiele międzynarodowych korporacji do zlokalizowania swojej siedziby w Bangkoku.

Wybieram podróż do:

Bangkoku

Średnia cena biletu lotniczego w obie strony to 2000 - 2200 zł, a lot z przesiadką trwa około 14 godzin. Jest to jednak bardzo popularny kierunek i często zdarzają się promocje. Wybierając się do Bangkoku można również skorzystać z lotów czarterowych.

Brak połączeń autokarowych

Bangkok ma doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Można wybierać wśród wielu hoteli, hosteli czy mieszkań. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Znajdziesz tani nocleg w centrum miasta przy słynnych ulicach Sukhumvit Road oraz Khao San Road lub bardziej luksusowy w dzielnicy biznesowej Bang Rak.


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Bangkoku

Dla biznesu
Polecane hotele w Bangkoku
Zaplanuj swój wyjazd biznesowy. W naszym portalu możesz zakupić bilet lotniczy i wybrać komfortowy hotel w dzielnicy biznesowej Bang Rak.
Dla Turystów
Bangkok pełen atrakcji

Przybywasz do Bangkoku dla architektury, kultury, kulinariów czy rozrywki? A może jesteś tylko przelotem i masz niewiele czasu? W szybki sposób zapoznaj się z atrakcjami tego miasta w naszym portalu.