Kliknij i wybierz się w podróż do Nowego Jorku

Pomagamy wybrać tani lot, noclegi i atrakcje turystyczne w Nowy Jorku

Nowy Jork

Miasto u podnóża Statuy Wolności. Poznaj Nowy Jork

Statua Wolności w Nowym Jorku

Poznaj Nowy Jork

Nowy Jork skradł niejedno serce odwiedzającego to miasto turysty, wpływ miała na to między innymi różnorodność, którą można spotkać tutaj na każdym kroku, a także możliwość zatopienia się w tłumie. To miasto z największą ilością mieszkańców w całych Stanach Zjednoczonych, na chwilę obecną Nowy Jork zamieszkuje ponad 8 milionów osób pochodzących z najodleglejszych zakątków globu.

Miasto, które nigdy nie śpi może się pochwalić świetną infrastrukturą – znajdziesz tu liczne drapacze chmur oraz przedostaniesz się z jednego końca miasta na drugi dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej.

To właśnie w tej części świata znajduje się majestatyczna Statua Wolności, która jest charakterystycznym symbolem miasta. Zobacz prawie 350 hektarowy Central Park, który jest przepełniony zielenią, a także Time Square, czy Broadwayu słynącego z blasku i tłumów odwiedzających te miejsca.

Wejdź na szczyt wieżowca Empire State Building i podziwiaj Nowy Jork z niespotykanej perspektywy. Poczuj atmosferę tego klimatycznego miasta otaczającego rzekę Hudson.

Widok z lotu ptaka Manhattan w Nowym Jorku

Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia przez każdego turystę wybierającego akurat tę destynację jest Central Park, który na tle wieżowców, odgłosów ciągle tętniącego życiem ogromnego miasta daje możliwość na chwilę spokoju. To idealne miejsce na spotkanie z naturą, gdzie możesz się zrelaksować i wyciszyć. Znajduje się tutaj kilka punktów, które warto odwiedzić m.in.: Truskawkowe Pole, poświęcone pamięci Johna Lennona, Zamek Belvedere, który jest świetnym punktem widokowym, a także Fontanna Bethesdy, charakterystyczne miejsce spotkań nowojorczyków.

Odbiegając od natury płynnie przenosimy się w świt chmur, który proponuje nam odwiedzenie prawie 400-tu metrowego wieżowca – Empire State Building, który pozwoli obejrzeć Ci cały Nowy Jork z lotu ptaka. Drugim takim obiektem jest podarowana niegdyś przez francuski naród Wolność Opromieniająca Świat, bardziej znane jako Statua Wolności.

Nie zapomnij zobaczyć na własne oczy majestatycznego Mostu Brooklyńskiego, obszernego kompleksu budynków Rockefeller Center, cały piękny Manhattan wraz ze skrzyżowaniem Broadwayu z Siódmą aleją, które spotyka się w wyjątkowym miejscu, a mianowicie kolorowym Time Square.

Empire State Building

Miejsca warte odwiedzenia w Nowym Jorku

Nowy Jork swoim gościom oferuje szereg atrakcji, które zapewniłyby im tygodnie zwiedzania oraz świetnej zabawy. Wybierając się do tego magicznego miasta warto zaplanować swój harmonogram pobytu odrobinę wcześnie. Oto kilka propozycji, które znajdują się do zakupienia na naszym serwisie.

Bardzo dużym zainteresowaniem, co wcale nie jest czymś niezwykłym, cieszy się wycieczka na Statuę Wolności. W trakcie czterech godzin udasz się na prom, którym przedostaniesz się na Liberty Island – sama przeprawa promowa pozwoli Ci na oglądanie cudownej panoramy Manhattanu i okolic. Poznaj historię tej niesamowitej budowli, a jeśli nie masz lęku wysokości udaj się na piedestał Statuy.

Zostając przy atrakcjach sięgających chmur proponujemy wykupienie biletu wstępu do Empire State Building, czyli odpowiednika warszawskiego Pałacu Kultury. Jest to jeden z symboli miasta, który po prostu musisz dopisać do swojej listy zwiedzania. Wejdź na 86 piętro tego drapacza chmur, który umożliwi Ci obejrzenie całego miasta z lotu ptaka. Spróbuj, na pewno nie pożałujesz.

Każdy fan sztuki na pewno nie przejdzie obojętnie obok owej atrakcji, jeśli należysz do tej grupy koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Odwiedź największe muzeum w całych Stanach Zjednoczonych, czyli The Metropolitan Museum of Art. Skorzystaj z trzydniowej opcji zwiedzania tego wyjątkowego miejsca, które posiada ponad dwa milionów dzieł sztuki. Eksponaty pochodzą z całego świata i są podzielone aż na 17 stref, więc będziesz miał ułatwione odwiedzenie tych dzieł, które najbardziej Cię interesują.

Na sam koniec zostaje wycieczka po Madison Square Garden, czyli najsłynniejszej hali sportowo-widowiskowej w Nowym Jorku. Dzięki biletowi wstępu będziesz mógł odwiedzić najbardziej ekskluzywne części areny. Poczuj na własnej skórze emocje, które towarzyszyły sportowcom podczas najważniejszych sportowych wydarzeń; poznaj historię tego miejsca, a także wykonaj pamiątkowe zdjęcie, które pozwoli Ci zatrzymać te niezwykłe chwile na lata.

New York State Capitol, Albany, New York

Historia

Początki Nowego Jorku sięgają czasów poprzedzających rok 1524, a zamieszkiwany był przez plemię indiańskie Delawarów. Powyższy rok był momentem odkrycia tych ziem przez Europejczyków, których dowódcą był  Giovanni da Verrazzano. Giovanni zdecydował o pierwszej nazwie miasta, a mianowicie Nowe Angoulême. W 1614 roku na wybrzeże Manhattanu dotarli Holendrzy, którzy akurat w tym miejscu założyli wytwórnię futer z bobrów, czego skutkiem było przekształcenie obecnej nazwy miasta na Nowy Amsterdam. W 1664 roku Nowy Amsterdam stał się własnością Anglików, który zmienili jego nazwę na obecną na cześć Jakuba II Stuarta – księcia Yorku.

Rok 1702 był dla miasta tragiczny w skutkach, do Nowego Jorku dotarła żółta febra, która pozbawiła życie 10% mieszkańców. Nawroty epidemii w przeciągu kilkudziesięciu kolejnych lat były kilkukrotne.

1765 rok był początkiem Kongresu Kontynentalnego, podpisania Deklaracji praw i zażaleń, co doprowadziło do pojawienia się na tych ziemiach narodu amerykańskiego. Amerykanie przebrnęli przez bitwę pod Long Island, którą przegrali, jednak sytuacja zaczęła się klarować, gdy generał  George Washington utworzył centrum wywiadowczej.

XIX wiek był początkiem bardzo dynamicznego rozwoju całego miasta, którego skutki widzimy w chwili obecnej. Miasto od tamtego czasu do chwili obecnej przeszło również wiele ciężkich chwil takich jak atak Al.-Kaidy na budynki World Trade Center, jednak za każdym razem powstaje z kolan.

Wybieram podróż do:

Nowego Jorku

Loty do Nowego Jorku trwają średnio około 10-12 godzin. Loty najczęściej wiążą się z przesiadkami i oferowane są przez następujące linie: OpenSkies, French Bee, TAP Air Portugal, Lufthansa, czy Austrian. Ceny zaczynają się od 1100 złotych w jedną stronę.

Brak połączeń
W Nowym Jorku możesz skorzystać z kilkuset ofert noclegowych. Zdecydowana większość to hotele i apartamenty, ale znajdziesz też propozycje noclegów w hostelach. Nowy Jork oferuje szeroki wachlarz luksusowych hoteli, ale znajdziesz tu również miejsca noclegowe na każdą kieszeń.

Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Nowego Jorku

Dla biznesu
Polecane hotele w Nowym Jorku
W Nowym Jorku możesz skorzystać z 1382 obiektów noclegowych. Zdecydowana większość to hotele i apartamenty, ale znajdziesz też propozycje noclegów w hostelach. Nowy Jork oferuje szeroki wachlarz luksusowych hoteli, ale znajdziesz tu również miejsca noclegowe na każdą kieszeń.
Dla Turystów
Atrakcje Nowego Jorku
Zwiedzaj, oglądaj, baw się i naciesz się tym magicznym miastem. Zarezerwuj interesujące Cię wycieczki z pomocą naszego serwisu. Wygodnie i szybko, ale przede wszystkim tanio.