Kliknij i wybierz się do Aten

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne w Atenach

Ateny

Starożytne miasto bogów pełne magicznego klimatu

Partenon, Akropol w Atenach, Grecja

Poznaj Ateny

Ateny są stolicą Grecji oraz największym państwem w kraju. Jest to miejsce stworzone dla osób kochających słońce, wysokie temperatury oraz zielone krajobrazy. Ateny są otoczone czterema wzgórzami – Egaleo, Parnitha, Hymet, Pentelikon, a wybudowane zostały na specyficznym miejscu, którym jest górotwór skalny charakteryzujący się wysoką aktywnością sejsmiczną.

Miasto zamieszkuje około 4 milionów mieszkańców, a rocznie odwiedza je aż 18 milionów turystów! Wcale się temu nie dziwimy, ponieważ to miasto oczaruje każdego odwiedzającego swoim pięknem, historią, kuchnią, a także greckim klimatem.

Ateny są uznane za kolebkę cywilizacji ponieważ to właśnie tutaj rozpoczęła się demokracja, rozwinęła się dziedzina matematyki oraz narodził się teatr, nadal tak istotny w ateńskiej kulturze. To właśnie tutaj, wierząc w mitologiczne historie, bogini Atena przekazała drzewa oliwne z których do tej pory słynie cała Grecja.

Ateny

Co warto zobaczyć w Atenach

W tym barwnym mieście nie brakuje miejsc wartych zobaczenia, zaplanuj zatem przed wyjazdem, które z nich musisz koniecznie zobaczyć. Pierwszą i chyba najbardziej oczywistą propozycją jest cały Akropol znajdujący się na 70 metrowym wzgórzu. W tym miejscu zobaczysz między innymi kompleks świątyń - Erechtejon, Apteros, sanktuarium Artemidy Brauronia i Propyleje, a także wiele budowli, które zrobią na Tobie ogromne wrażenie.

Czym byłoby zwiedzanie Aten bez odwiedzenia charakterystycznego dla tego miasta Partenonu? Ta zbudowana z białego marmuru świątynia wzniesiona w V wieku p.n.e. na cześć Ateny robi ogromne wrażenie na turystach nawet w obecnych czasach i jest uważany za symbol doskonałości.

Nie zapomnij o dodaniu do swojej listy Świątyni Zeusa Olimpijskiego, największej spośród świątyń starożytnej Grecji. Jest to bardzo okazała budowla ustawiona na podstawie o wymiarach 41,12×107,8 m utrzymywanej przez 108 kolumn. Nic więc dziwnego, że od 1989 roku budowla została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Partenon

Gdzie szukać rozrywki?

Ateny oferują bardzo szeroki wachlarz atrakcji, które warto zobaczyć ze względu na ich historię i piękno. Takie wycieczki warto zarezerwować wcześniej oszczędzając dzięki temu czas i pieniądze – możesz to zrobić za pomocą naszego serwisu.

Całodniowa wycieczka pociągiem do Meteorów sprawi, że zmienisz definicję słowa ,,piękno''. Tego widoku nie da się opisać słowami, to cud natury, który nie bez przyczyny został zapisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spędź pięć godzin w towarzystwie widoku zapierającego dech w piersiach, obiecujemy, że nie pożałujesz.
Jeśli kochasz sztukę i preferujesz ,,zwiedzanie pod dachem'' możesz wybrać odwiedzenie Muzeum Akropolu z pierwszeństwem wejścia. Obiekt skupia się na znaleziskach Akropolu. Przed Tobą kilka godzin intensywnego zwiedzania, ponieważ muzeum ma aż 14 000 m² i jest rozłożone na cztery piętra. Budynek usytuowany jest na pozostałościach antycznych Aten, które możesz zobaczyć dzięki przeszklonym podłogom.

Marzy Ci się luksusowy rej statkiem wycieczkowym? Wybierz się całodniową wycieczkę po Wyspach Sarońskich. Dzięki tej wycieczce nacieszysz oczy wyjątkowymi widokami krystalicznej wody, a także flory występującej na poszczególnych wyspach. 

Odeon Herodes

Dzieje Aten

Na samym początku sercem Aten był Akropol, to wokół niego toczyło się życie mieszkańców. To tam swoją siedzibę miał król, a następnie wzniesiono tam świątynie patronki miasta – Ateny. Miasto mogło się szczycić obronnymi murami postawionymi w V wieku p.n.e., których zadaniem była ochrona przed najazdem Persów.

Ateny stały się najważniejszym punktem w Grecji i właśnie tutaj został wprowadzony ustrój demokratyczny, nieznany wcześniej w innych miastach. Decyzja odnośnie demokracji została podjęta między innymi ze względu na ciągłe powiększanie się liczby ludności, a jej skutkiem było wprowadzenie zasady równości wobec prawa, wolności słowa, a także zapoczątkowała istnienie Rady Pięciuset.

W starożytności Ateny liczyły około 100 tysięcy mieszkańców i pełniły funkcję polis. Państwo-miasto było centrum kulturalnym oraz umysłowym Hellady i to właśnie stąd wywodzą się znane postacie takie jak Arystoteles, Sokrates, czy Platon.

Wiele lat dla głównego greckiego miasta były bardzo ciężki, wiązało się to z atakami Hierulitów, Wizygotów, Turków oraz Wenecjan. Dobre lata dla Aten zaczęły się w 1834 roku dzięki Ottonowi Bawarskiemu, który rozpoczął odbudowę miasta.

Wybieram podróż do:

Aten

Loty do Aten trwają około 2,5 godziny i są oferowane przez popularne linie jak: Ryanair, Aegean, KLM, czy AirFrance. Ceny biletów zaczynają się już od 214 złotych. W przypadku tanich linii cena jest zwiększana o koszt bagażu rejestrowanego, który może wynosić nawet 80- 220 zł.

Podróż autokarem z Warszawy do Aten trwa około 38 godzin. Miejscem docelowym a Atenach jest tamtejszy przystanek Athens Acharnon. Połączenie oferuje przewoźnik Adamis Tours posiadający komfortowo wyposażone autokary.
W Atenach możesz skorzystać z ponad 2 tysięcy ofert noclegowych. Zdecydowana większość to apartamenty, ale nie brakuje również hosteli, pensjonatów, kwater prywatnych, a nawet łodzi przystosowanych do przenocowania. Zdecydowana większość ofert posiada darmowy dostęp do wi-fi.

Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Aten

Dla biznesu
Polecane hotele w Atenach
Dostań się błyskawicznie do Aten i znajdź nocleg w najdogodniejszym dla Ciebie hotelu. Zaplanuj i zarezerwuj swój wyjazd.
Dla Turystów
Najciekawsze atrakcje turystyczne w Atenach
Jak najwięcej zwiedzaj, ale znajdź również czas na odpoczynek. Znajdź interesujące Cię wycieczki i zorganizuj swój pobyt z pomocą naszego serwisu. Tanio, szybko i wygodnie.