Kliknij i wybierz się do Londynu

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne Londynu

Londyn

Świat zmieszczony w metropolii

Londyn

Poznaj Londyn

Gdyby cały świat był jednym państwem, jego stolica prawdopodobnie leżałaby w Londynie. Jest tu trochę wszystkiego, a miks kultur tworzy niesamowitą atmosferę.

Ta niemal dziewięciomilionowa metropolia jest domem dla setek tysięcy Hindusów, Polaków, Irlandczyków, a także przybyszów z różnych krajów Afryki, Azji, a nawet Karaibów. Co więcej, każdego roku przyciąga ponad 20 milionów turystów. Tradycje, style, obyczaje – to wszystko miesza się, przeplata i swobodnie ze sobą funkcjonuje, tworząc miks o niezwykłym posmaku.

Z licznymi obiektami kultury i rozrywki – od orkiestr historycznych, przez studia filmowe, po zabytki zapomnianej historii takie jak Stonehenge – Londyn i okolica stanowią miejsce, w którym można się bawić i odkrywać. Nic dziwnego, że coś dla siebie znajduje tu niemal każdy, a wiele osób, które raz odwiedzą serce Wielkiej Brytanii, postanawia zostać tu na zawsze.

Autobusy w Londynie

Co warto zobaczyć?

Londyn jest zbyt duży, aby pochłonąć wszystkie jego zabytki podczas jednej wizyty, dlatego warto z góry zaplanować plan zwiedzania. Jego obowiązkowe punkty to oczywiście Tower of London, czyli niegdysiejszy pałac, mennica, a nawet więzienie; Wieża św. Stefana z Big Benem; Pałac Buckingham, Hyde Park czy Muzeum Brytyjskie.

Zobaczyć koniecznie trzeba plac Picadilly Circus, w pobliżu którego mieszczą się główne obiekty teatralne i muzyczne. Widokiem, z którego słynie miasto, jest również London Eye, czyli wielki diabelski młyn, który wieczorem  rozświetla neonami wody pobliskiej Tamizy. Jeśli naprawdę brak nam czasu, ekspresową wycieczkę po mieście można odbyć na pokładzie autobusu turystycznego Hop-On, Hop-Off, do którego wsiąść można na dowolnym z licznych przystanków.

Mieszczące się w Londynie biura podróży oferują także zorganizowane wycieczki z miasta do Stonehenge, kamiennego druidzkiego kręgu, którego przeznaczenie przez długi czas było zagadką, a i dziś można się go jedynie domyślać.

Zwiedzanie Londynu

Gdzie szukać rozrywki?

Czy zacząć relaks w Londynie od spacery Picadilly Circus? A może od przejażdżki London Eye? Mamy lepszy pomysł: wycieczka z przewodnikiem przez historię filmowego Harry'ego Pottera, która zabierze nas za kulisy realizacji w studiach Warner Bros., gdzie kręcono zdjęcia do kultowej sagi.

W Londynie spotkamy nie tylko czarodziei, ale również słynnych aktorów, muzyków, a nawet samą królową! Wszyscy oni rezydują w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, do którego bilet możecie zarezerwować na naszej stronie.

Nie odmawiajmy sobie także małych przyjemności, takich jak przejazd piętrusem czy wizyta w słynnym londyńskim metrze. Miłośnicy sportu na pewno zechcą zobaczyć Wimbledon czy słynny stadion Arsenalu. A na koniec – pyszny lunch na pokładzie statku-restauracji pływającego po Tamizie. Kto nie chciałby napić się słynnej angielskiej herbaty, sunąc niespiesznie pod legendarnym Tower Bridge?

Noclegi w Londynie

Dzieje Londynu

Na terenie dzisiejszego Londynu ludzie żyli już ponad dwa tysiące lat temu. Tutaj także mieścił się rzymski obóz warowny z czasów imperialnych podbojów Rzymu. Pod okupacją osada rozrosła się i zyskała na znaczeniu handlowym, wkrótce stając się jednym z najbardziej zamożnych miast Europy.

Już we wczesnym średniowieczu w Londynie ustanowiono biskupstwo. Miasto przekształciło się w stolicę królestwa Essex, a później – całej Anglii. Czarną plamą na historii metropolii jest epidemia dżumy w XVII wieku, lecz Londyn szybko podniósł się po tym ciosie i urósł do rangi największego miasta Europy już w kolejnym stuleciu.

Mimo bombardowań podczas obu wojen światowych, Londynowi udało się zachować swoją historyczną tożsamość. Po odbudowie miasto stało się znacznie czystsze i zredukowało problem duszących mglistych oparów – swoistego smogu – który wbrew pozorom dręczył je już od późnego średniowiecza.

Dziś Londyn to drugie najważniejsze miasto na mapie światowych finansów i drugie najczęściej odwiedzane miasto świata.

Wybieram podróż do:

Londynu

Loty do Londynu oferują zarówno tanie linie lotnicze, jak i przewoźnicy tradycyjni. Różnica w cenie sięga od 150 do kilkuset złotych. Najtańsze bilet można znaleźć w cenach poniżej 100 zł. Przelot z Warszawy do Londynu zajmuje ok. dwie i pół godziny. Należy jednak wziąć pod uwagę, że tanie linie lądują na mniejszym lotnisku Stansted, podczas gdy bardziej kosztowne wybierają dogodniej połączone z centrum London City Airport.

Bilety autokarowe do Londynu oferuje linia Sindbad. Przejazd z Warszawy trwa niecałe 25 godzin i odbywa się na pokładzie nowoczesnego autokaru, wyposażonego w takie udogodnienia, jak toaleta, rozkładane fotele, system audio-video czy barek z napojami. Dużą zaletą jest fakt, że autokar zatrzymuje się na dworcu Victoria Coach Station w centrum Londynu. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze, które musielibyśmy wydać na przejazd z lotniska.

W samym Londynie możemy skorzystać z oferty ponad 1600 obiektów noclegowych, generujących łącznie kilkanaście tysięcy ofert pobytu. Ceny za noc zaczynają się poniżej 100 zł. Praktycznie każdy hotel czy pensjonat oferuje bezpłatne wi-fi. Znakomita większość z nich to obiekty dla osób niepalących. Co trzeci hotel posiada specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Londynu

Dla biznesu
Wyjeżdżasz w interesach? Nocuj blisko celu
Zatrzymaj się w hotelu w dzielnicy, do której się wybierasz. Mamy dla Ciebie tysiące ofert od obiektów o szerokim spektrum standardów.
Dla Turystów
Codziennie coś nowego. Baw się dobrze!
Sprawdź ofertę atrakcji turystycznych i zarezerwuj bilety już dziś. Od zabytków po rozrywkę - na pewno nie będziesz się nudzić.